به گزارش پارس نیوز، بیرجه آکالای بازیگر و استاد دانشگاه تئاتر در ترکیه می باشد که توانسته است دختر شایسته ترکیه شود و همچنین در مسابقه ملکه زیبایی در اروپا مقام سوم را به دست آورد. این هنرپیشه جذاب و خوش اندام ترک تاکنون دو ازدواج ناموفق داشته است و اکنون ظاهرا کسی در زندگی وی وجود ندارد. از سریال های که به تازگی از این هنرپیشه در ترکیه پخش شده است می توان به سریال عشق سیاه سفید اشاره کرد در نقش آصلی در مقابل فرهاد (ابراهیم چلیکول) قرار گرفته است.

بیوگرافی بیرجه آکالای

بیرجه آکالای زاده ۱۹ ژوئن سال ۱۹۸۴ در شهر استانبول ترکیه است. پدر او سرکان آکالای و مادرش یاسمین ارگون هستند. قد او ۱۷۳ سانتی متر است و یکی از بازیگران خوش اندام زن ترکیه محسوب می شود.

او تحصیلات دبیرستانی خود را در دبیرستان هنرهای تجسمی به پایان رساند و در رشته ی تئاتر و فیلمنامه نویسی از دانشگاه هالیچ فارغ التحصیل شد.

او در سال ۲۰۰۴ در مسابقات دختر شایسته ترکیه به مقام اول رسید و در مسابقات دختر زیبای اروپا هم به مقاوم سوم رسید.

بیرجه آکالای

کودکی بیرجه

بیرجه آکالای

بازیگر سریال شمیم عشق

او با بازی در سریال شمیم عشق در نقش حوا توانست بسیار معروف شود و بازیگر نقش مقابلش مرات اونالمیش هم ازدواج کرد که در نهایت از هم جدا شدند.

او در سال ۲۰۰۷ در سریال عاصی در کنار مراد ایلدریم و طوبی بیوک اسوتن ایفای نقش کرد. سریال کوچک آقا و سریال عشق سیاه و سفید هم از سریال های موفق وی هستند.

بیرجه آکالای

بازیگران سریال عشق سیاه و سفید

بیرجه آکالای

عکس های بیرجه آکالای

ازدواج و جدایی بیرجه آکالای

بیرجه در سال ۲۰۱۱ با مراد آنلمیش ازوداج کرد، این رابطه در سال ۲۰۱۲ به پایان رسید پس از آن او در سال ۲۰۱۴ با سرپ لونداغلو ازدواج کرد اما این دو در سال ۲۰۱۷ به دلیل خیانت سارپ از هم جدا شدند.

بیرجه آکالای

بیرجه و مراد آنلمیش

بیرجه آکالای

بیرجه و سرپ لونداغلو

داستان سریال عشق سیاه و سفید

داستان در مورد مردی جوان است که زندگی سختی را می گذراند و به دلایلی اصلا به عشق اعتقادی ندارد. ناگهانی زنی در زندگی او پیدا می شود که باعث می شود زندگی او دچار تغییراتی شود. داستان این سریال در مورد یک پزشک (بیرجه) است که دیگر به عشق فکر نمی کند و برای او هیچ عشقی مهم نیست و زندگی خود را وقف دیگران کرده است.

بیرجه آکالای

بازیگر سریال عشق سیاه و سفید

بیرجه آکالای

عکس های بیرجه آکالای بازیگر ترک

بیرجه آکالای

بازیگر ترک

بیرجه آکالای