به گزارش پارس نیوز، پیتر جکسون کارگردان سه گانه «ارباب حلقه ها» پیرو اقدامات ترورسیتی در نیوزیلند که منجر به کشته شدن ۴۹ نفر شد حمایت خود و همکارانش را از مسلمانان نیوزیلند اعلام کرد و گفت: در برابر این اقدامات متحد هستیم و از برادران و خواهران مسلمان خود به طور کامل پشتیبانی خواهیم کرد.

نیوزیلندی‌ها داغ جدی دیدند و قلب‌های ما همراه کسانی خواهد بود که در این اقدام بزدلانه آسیب دیده اند و ما هر کاری که از دستمان بر بیاید برای کمک و التیام درد‌های آن‌ها انجام خواهیم داد.

او که فیلم «ارباب حلقه ها» را در نیوزلند ساخته بود و مدت‌ها با افراد این کشور در ارتباط بوده، معتقد است پیش از این حادثه مردم نیوزیلند با متانت شناخته می شدند و توریست‌های بسیاری برای دیدن جاذبه‌های این کشور و دیدن صحنه‌هایی که در فیلم ارباب حلقه‌ها شاهد بودیم به نیوزیلند مهاجرت می کردند.

غیر از پیتر جکسون، تایکا وایتیتی، که خود نیز اهل نیوزیلند است نیز به این حادثه واکنش نشان داده و معتقد است که تعصب این فرد نیوزلندی چهره اصلی کشور نیست و میگوید بعد از این که فهمیدم همچین اتفاق نفرت انگیزی در کشورم اتفاق افتاده دوست داشتم بمیرم و تمام عشق من به سوی قربانی‌ها خانواده‌ها و جامعه مسلمانان و تمام کسانی که نیوزیلند را به عنوان خانه خود انتخاب کرده اند خواهد بود.