به گزارش پارس نیوز، در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به 25 اسفند رسیدیم. امروز 25 اسفند سالروز تولد چندتن از هنرمندان کشورمان است که در سینما و ادبیات درخشش فوق العاده ای را تجربه کرده اند ، اما سالروز درگذشت افشین یداللهی شاعر محبوب کشورمان که اهالی سینما علاقه ویژه ای به او داشتند غم تلخی را امروز در دل اهالی رسانه مینشاند.چهره های مشهور ایرانی

 

در ادامه شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد 25 اسفند آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 25 اسفند متولد شدند

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 25 اسفند 1323 متولد شد و گرجستانی فعالیت در تئاتر را در سال 1349 و فعالیت در تلویزیون را در سال 1358 شروع کرد .

سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی بازیگر کشورمان در 25 اسفند متولد شد

فیلم سینمایی نهنگ عنبر 2 ، پاتو کفش من نکن و ناردون جدیدترین فیلم های سینمایی سیروس گرجستانی است و این هنرمند کشورمان در عرصه ورزش هم فعالیت داشت و به مدت 10 الی 12 سال در تیم فوتبال شاهین به فعالیت پرداخته است.


سروش خلیلی

سروش خلیلی در سال 1315 در بندر مرزی آستارا دیده به جهان گشود. فعالیت تلویزیونی خود را با اجرای نمایش زنده در تلویزیون ثابت پاسال آغاز کرد.

سروش خلیلی

سروش خلیلی بازیگر کشورمان در 25 اسفند متولد شد

سروش خلیلی اول فروردین ماه 1385 به هنگام نقش آفرینی در فیلم «بوی گل های وحشی» به علت عارضه قلبی دارفانی را وداع گفت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.


فرخ لقا هوشمند

فرخ لقا هوشمند بازیگر پیشکسوت کشورمان در 25 اسفند 1307 متولد شد. فرخ لقا هوشمند سابقه حضور در بیش از 70 فیلم سینمایی را دارد که از میان آنها می توان به شب قوزی (فرخ غفاری)، خواستگار (علی حاتمی)، کلاغ (بهرام بیضایی) و مجموعه فیلم های صمد اشاره کرد.

فرخ لقا هوشمند

زنده یاد فرخ لقا هوشمند بازیگر کشورمان در 25 اسفند متولد شد

او در تاریخ 22 تیر 1388 پس از 32 روز بستری درگذشت.


پروین اعتصامی

رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (زاده 25 اسفند 1285 در تبریز – درگذشته 15 فروردین 1320 در تهران) شاعر ایرانی است که به عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» از او یاد شده است.

پروین اعتصامی

پروین اعتصامی شاعر کشورمان در 25 اسفند متولد شد

پروین از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش آموخت و از همان کودکی تحت نظر پدرش و استادانی چون دهخدا و ملک الشعرای بهار سرودن شعر را آغاز کرد. پدر وی یوسف اعتصامی، از شاعران و مترجمان معاصر خود بود.


افشین یداللهی

افشین یداللهی (زادهٔ 21 دی 1347 در اصفهان – درگذشتهٔ 25 اسفند 1395) ترانه سرا و پزشک متخصص اعصاب و روان اهل ایران بود. وی فعالیت های حرفه ای ترانه سرایی خود را در سال 1376 در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد. یداللهی برای تیتراژ بسیاری از سریال های تلویزیونی، ترانه هایی سرود.

افشین یداللهی

افشین یداللهی شاعر کشورمان در 25 اسفند درگذشت

افشین یداللهی بامداد چهارشنبه 25 اسفند 1395 در مسیر بازگشت از هشتگرد به سمت تهران به دلیل برخورد شدید یک دستگاه کامیون با خودرویش، به شدت مجروح شده و در بیمارستان امام جعفر صادق شهر هشتگرد درگذشت.