به گزارش پارس نیوز، این مراسم از ساعت 17 روز پنجشنبه 23 اسفندماه در فرهنگسرای ارسباران واقع در تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا برگزار خواهد شد و دکتر ساسان فاطمی پژوهشگر موسیقی، و دکتر بابک خضرایی مدرس دانشگاه و پژوهشگر موسیقی نیز در این آیین رونمایی به سخنوری خواهند پرداخت.

این اثر در 7 قطعه موسیقایی در دستگاه نوا به همت گروه نوازندگان «رها» و انتشارات «نوفه» ضبط و منتشر شده است و هم اکنون در بازار موسیقی و همچنین سایت بیپ تونز قابل تهیه می باشد.

سامر حبیبی نوازنده کمانچه و کمانچه ‌آلتو، حمید قنبری نوازنده دایره و تنبک، سعید نایب‌محمدی نوازنده عود، احسان عابدی نوازنده نی، علی کاظمی نوازنده تار، سعید کردمافی نوازنده سنتور و مجتبی عسگری خواننده آواز در آلبوم به هنرنمایی پرداخته اند.

سعید کردمافی‌ و علی کاظمی آهنگسازان این اثر در دفترچه‌ی آلبوم این چنین آورده اند:

عشیران سومین اثرِ مشترکِ ماست، عمدتاً با همان دل مشغولی‌های زیباشناختی در دو اثر پیشین: بداهه‌سازی و بزم دور. فرآیند بداهه‌سازی در این اثر نیز اساسِ رویکردِ ما به نحوه ی ساماندهیِ موادِ موسیقاییِ بخش‌های با وزنِ آزاد است، هرچند، اگر آن را پیوستاری درنوسانْ میان بداهه و آهنگسازی در نظر بگیریم، این‌بار به دومی بیشتر گرایش دارد؛ آوازهای با وزنِ آزاد که بخش عمده‌ی آن توسط ما طراحی شده و با ذوق و چیرهدستیِ خواننده‌ی توانای اثر جان یافته، از مصادیق گرایش مذکورند. نسخه‌ی اولیه‌ی این اثر در جشنواره‌ی موقامِ آذربایجان در سال ۲۰۱۳ میلادی اجرا و برنده‌ی جایزه‌ی اول آن جشنواره شد. بعدتر، نسخه‌ی کامل‌ترِ آن در سی‌امین جشنواره‌ی موسیقی فجر، در سال ۱۳۹۳، در بخشِ نسلی دیگر ارائه شد، و نسخه‌های  بعدی، یکی پس از دیگری، با همدلی، شکل گرفتند. پس از گذشتِ بیش از پنج سال از اولین اجرای اثر در آستانه‌ی نوروز ۱۳۹۲ در باکو،  اکنون، راهِ پُر فراز و نشیبِ تألیف، ضبط و آماده‌سازی آن برای انتشار به پایان رسیده است. در بیش از یک دهه همکاری هنریِ، با دغدغه‌ی مشترک در باب مسئله‌ی خلاقیت در حوزه‌ی موسیقی هنری – کلاسیک ایران، فراتر از همه‌ی پنداشت‌ها و مناسبات نظری و فنی، همواره تأثیرگذاری عاطفی - زیباشناختیِ آثار (در حد دانش و توانِ ما) برایمان اولویت داشته است. عشیران تلاش دیگری است در همین راستا.

عشیران