به گزارش پارس نیوز، اولیویه آسایاس یکی از فیلم‌سازان معاصر تحسین‌شده و محبوب جشنواره‌هاست اما به‌سختی می‌شود جنبه متمایزی در آثارش یافت که او را از همقطارانش برتر کند.

البته استعداد آسایاس در داستان‌گویی و توانایی‌اش در گرفتن بازی‌های فوق‌العاده از بازیگرانش دو عاملی هستند که بیش‌تر در آثارش به چشم می‌آیند؛ و در حالی که نام او اغلب با درام‌های شخصیت‌محور عجین شده است ولی تجربه‌گرایی و تمایل او به آزمودن ژانرهای مختلف جالب توجه است مثل نئونوآرِ "دیودوست" و تریلر فراطبیعی "خریدار شخصی" که در کارنامه‌اش برجسته‌ترند.

به هر حال جدیدترین فیلم آسایاس با عنوان "غیرداستانی" / Non-Fiction در زمره آثار قراردادی‌تر فیلم‌شناسی او قرار می‌گیرد. داستان درباره آلن یک ناشر موفق پاریسی است که می‌کوشد با انقلاب دیجیتال سازگار شود و البته که در این میان باید در روابط شخصی‌اش هم به تعادل برسد.

non-fiction1

این فیلم اولین نمایش جهانی‌اش را در جشنواره ونیز ۲۰۱۸ تجربه کرد و آسایاس در بیانیه‌اش برای فیلم، آن را چنین توصیف کرد: "این فیلم درباره تحلیل عملکرد یک اقتصاد جدید نیست بلکه نگاهی به این موضوع است که چه‌طور مسائل ما را از جنبه‌های مختلف احساسی، شخصی و گاه به‌شوخی احاطه کرده‌اند."

این کمدی درام که همکار دیرینه آسایاس یعنی ژولیت بینوش در آن بازی کرده است، از سوم مه (سیزده اردیبهشت) در سینماها به نمایش درمی‌آید.