به گزارش پارس نیوز، سامان احتشامی آهنگ ساز و نوازنده پیانو، معتقد است بعد از انتشار یک آلبوم، آن اثر آن طور که باید نمی فروشد و کسب درآمد از آن به اندازه مبلغی نیست که برای ساخت اثر هزینه می‌شود. وی افزوده است: اگر طی این سال ها فعال بوده‌ام و چندین آلبوم منتشر کرده‌ام همگی با بودجه و هزینه خودم بوده و همان طور که گفتم برای دلم بوده، یعنی تولید و انتشار هیچ‌کدام از آثار برایم بعد مالی نداشته است.

لامبورگینی می فروشند تا در برج میلاد کنسرت بدهند

او با اشاره به وضعیت خوب هنرمندان در دهه‌های قبل به ایلنا گفت: اغلب هنرمندانی که در دهه‌های قبل و مقاطع پیش از آن فعالیت می‌کردند و در رادیو و تلویزیون حضور داشتند، دارای منازل ویلایی و خودروهای آخرین سیستم بودند و به‌طور کلی زندگی خوبی داشتند‌ زیرا در آن دوران؛ دولت هوای هنرمندان را داشت و برای موسیقی تولیدی ارزش قائل بود. این دولت است که باید از موسیقی فاخر و کلاسیک حمایت کند.

احتشامی در پایان با اشاره به تاثیر صدا‌و‌سیما بر موسیقی در دهه‌های گذشته گفت: در دهه 70 برای ضبط و تولید به تلویزیون می‌رفتیم و اتفاقا آثار پاپ خوبی در آن مقطع تولید شد. مثلا خشایار اعتمادی و قاسم افشار در همان زمان آثار خوبی تولید کردند؛ ‌هرچند آن صداها به نوعی کپی از خوانندگان آن طرف آبی بود اما لااقل کیفیت بالایی داشتند. الان شخصا دلم نمی‌خواهد با رادیو و تلویزیون همکاری کنم زیرا درآمدی در کار نیست. هم اکنون کار موسیقی به جایی رسیده که طرف حاضر است لامبورگینی‌اش را بفروشد و در برج میلاد کنسرت بدهد. در چنین شرایطی هنرمند جماعت نمی‌تواند کار کند.