به گزارش پارس نیوز، «سعید جلالی» تهیه کننده سریال «سنجرخان»، درباره کناره گیری محمدحسین لطیفی از تولید این سریال گفت: ما همچنان در مرحله پیش تولید هستیم و هنوز هیچ چیز قطعی نیست و تا چند روز آینده همه چیز درباره این سریال مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: ما جایگزینی برای آقای لطیفی نداریم. همین الان تلفنی با این کارگردان صحبت کردم و اگر شرایط بودجه و تولید مهیا شود، آقای لطیفی همچنان ما را در تولید این سریال ما را همراهی می‌کند.

قرار بود تا تصویربرداری این سریال تا پایان امسال در کردستان آغاز ‌شود، اما شرایط تولید به گونه‌ای پیش رفته که هنوز زمان تولید این سریال مشخص نیست.

سنجرخان اصالتا اهل سنندج بوده است و اتفاق‌های مهم زمان او در کردستان رخ داد،  به همین دلیل لوکیشن اصلی این سریال در کردستان خواهد بود. کردستان از لحاظ بناهای تاریخی ظرفیت‌های خوبی دارد و عمارت‌هایی که اغلب شخصیت‌های داستان در آن زندگی می‌کنند هنوز محفوظ مانده و با ترمیم برخی از عمارت‌ها می‌توان از آنها استفاده کرد. اما از آنجایی که خانه شخصیت اصلی این داستان در حال حاضر در دسترس نیست، گروه تولید مشغول رایزنی‌هایی برای ساخت و یا استفاده از عمارت‌های موجود هستند چراکه تا حد امکان قصد ندارند به خارج از کردستان و حتی شهرک سینمایی بروند.

بنابر این گزارش، پیش از این ضیاالدین دری کارگردان و نویسنده سریال‌های کلاه پهلوی و کیف انگلیسی، متن‌های سریال «سنجرخان» را به طور کامل و در ۲۶ قسمت نوشته بود، اما متاسفانه اجل به او مهلت نداد و تهیه کننده سریال را به کارگردان دیگری واگذار کرد.