به گزارش پارس نیوز،  بهروز افخمی می‌گوید علی نصیریان در فیلم «مسخره‌باز» شایسته بردن سیمرغ است. او از فیلم هایی که دیده گفته است. از اینکه «۲۳ نفر» را دوست داشته اما اعتقاد دارد باید ۲۰ دقیقه‌ای کوتاه شود تا ریتمی بهتر پیدا کند. اینکه نظرش خیلی به فیلم «دیدن این فیلم جرم است» مثبت نیست و «مسخره باز» را دوست دارد.

علی نصیریان را در مسخره باز دیدید؟
خیلی بازی‌اش خوب بود و نقشی که برایش نوشته بودند هم خیلی خوب بود.

چطور می شود که یک آدم در این سن می تواند نقشی اینچنینی که برایش نوشته می شود را بازی کند؟
در این سن و سال عزت هم هنوز سرحال بود. ولی نصیریان به نظرم از نظر بدنی بهتر است و امیدوارم حالا حالا بتواند بازی کند.

فیلم نرگس آبیار را هم دیدید؟
فیلم خانم آبیار هم خیلی خوب بود.

اینکه سفارشی بسازی ولی سفارشی نباشد..
 بالاخره سرمایه اش از نهادهای وابسته به نظام تامین می شود. لزوما شما وقتی سفارشی می‌سازی یعنی دولت سرمایه‌ات را مهیا می‌کند دلیل نمی‌شود که نتوانی نظر شخصی‌ات را بگویی فیلم مهدویان هم عملا ایده خودش به حساب می‌آید.

این همان ایده اوج است که می خواستند مل گیبسون و مایکل مور را بیاورند ولی به نظر می رسد این فضا وجود دارد که می خواهند کسی درباره ماجرای ریگی برایشان بسازد.
درباره ریگی می شود ده فیلم دیگر هم ساخت و از جنبه های مختلفی به آن پرداخت. فیلم نرگس آبیار تجربه یک زن است که در این ماجرا وارد می شود و تقصیری هم ندارد. نه آن زن و نه مادر ریگی هیچکدام راه فراری از بودن در میان آن آدم ها نداشتند. همان شب هم وقتی من با خانم آبیار صحبت کردم گفتم می شود فیلم تو را در ژانر ترسناک قرار داد؟ گفت ترسناک هست ولی ژانر ترسناک نیست. ولی واقعا فیلم ترسناکی است. نشان می دهد بدون اینکه هیچ تقصیری داشته باشی ممکن است در یک جریانی کشیده شوی که مردها دارند بر سر یک موضعی که اصلا درست هم نیست با هم می جنگند.

اگر سیمرغی بخواهند بدهند
من فکر می کنم امسال سه، چهار فیلم خوب داریم که احتمالا سیمرغ ها بین آنها تقسیم می شود. متری شش و نیم، فیلم مهدویان و فیلم خانم آبیار و حتی مسخره باز فیلم هایی هستند که جایزه ها را می برند و حتی ممکن است فیلم های غیرمنتظره ای مثل سرخپوست هم وارد شوند. 

حامد بهداد بدشانس است؟
جایزه مهم نیست همین که کاندید می شوند یعنی بازی شان دیده شده.

همین است که الان علی نصیریان در این سن سیمرغ ندارد.
برای همین است که می‌گویم سیمرغ مهم نیست. هیچکاک هیچوقت اسکار نگرفت و حتی برایش مهم هم نبود.