به گزارش پارس نیوز، بازیگر معروف کشورمان صالح میرزاآقایی باز هم توانست در نقش خود بدرخشد و تواناهایی هایش را به بهترین شکل به نمایش بگذارد. حضرت والا یکی از اصلی ترین و مورد توجه ترین شخصیت هایی بود که توسط این بازیگر ایفا شد. حمیدنژاد با کارگردانی بانوی عمارت توانست به خوبی نامش را بر سر زبان ها بیندازد و توجه عموم مردم را به تلویزیون جلب کند. در ادامه همراه ما باشید تا علاوه بر آشنایی با حضرت والا در سریال بانوی عمارت بازیگر نقش آن را نیز بهتر بشناسید.

حضرت والا در فیلم بانوی عمارت کیست؟

ارسلان میرزا توسط یاور شریفی مستنطقی و به دستورهای حضرت والا در زندان مورد شکنجه قرار می گرفت. علاوه بر این صالح میرزاآقایی ایفای نقشی گنگ را بر عهده داشت که همانند دستی در پشت پرده ماجراهای مختلف را هدایت می کرد. حضرت والا پسرعموی شازده ارسلان بود ولی هیچ کس در عمارت از کارهای او باخبر نمی شد. هم چنین نویسنده سریال بانوی عمارت اعلام کرد که حضرت والا در تاریخ شخصیتی واقعی نبوده و هیچ گونه سمت رسمی ندارد.

 بازیگر نقش حضرت والا کیست؟

بازیگران تازه کار و نام آشنای زیادی در سریال بانوی عمارت نقش آفرینی کردند که یکی از آنها صالح میرزا آقایی است. وی با سابقه هنری چندین ساله اش در این مجموعه تلویزیونی  خوش درخشید و باعث محبوبیت شخصیت حضرت والا در بین مردم شد.

بیوگرافی صالح میرزا آقایی

میرزا آقایی متولد یک مرداد ۱۳۴۹ در تهران است و از سال ۱۳۷۱ تا به الان در زمینه بازیگری فعالیت دارد. وی همسر چهره پرداز سینما خانم هنگامه طالبیان است. این زوج هنرمند دارای دو فرزند به نام‌های خورشید و ماهور هستند.

حضرت والا در سریال بانوی عمارت +عکس

شروع فعالیت هنری صالح میرزاآقایی

این بازیگر باتجربه اولین حضورش در مقابل دوربین تلویزیون را با برنامه «صندوق پست» و بازی در آیتم‌های نمایشی به کارگردانی ایرج طهماسب و حمید جبلی در سال ۱۳۷۲ آغاز کرد. همچنین نخستین فیلم سینمایی صالح میرزاآقایی بازی در فیلم بوی پیراهن یوسف به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در سال ۱۳۷۴ است.

سایر فعالیت های میرزا آقایی بازیگر نقش حضرت والا

این هنرمند علاوه بر فعال بودن در زمینه بازیگری سینما و تلویزیون از سال 1374 نیز به همکاری با مطبوعات سینمایی و فرهنگی پرداخته است . از رزومه مطبوعاتی او می توان به مقالاتی مانند در باب سینما و بازیگری در نشریاتی همچون در آستانه فردا، نقش آفرینان اشاره داشت. همچنین بازیگری در تئاتر نیز از دیگر فعالیت های هنری این هنرمند به نام است.

جالب است بدانید که هنر تنها فعالیت میرزا آقایی نیست و او در کار تولید میز ال سی دی و صنایع چوبی نیز به عنوان شغل دوم مشغول فعالیت است.

 

حضرت والا در سریال بانوی عمارت +عکس

ازدواج صالح میرزا آقایی و هنگامه طالبیان

این زوج هنرمند در ۱۹ آبان ۱۳۷۵ ازدواج کرده اند و حاصل این زندگی مشترک یک فرزند پسر و یک فرزند دختر است. طالبیان نیز متولد ۱ مرداد ۱۳۴۸ است و در کلاس‌های بازیگری با همسرش آشنا شده است.

رزومه هنری حضرت والا

از دیگر  فیلم ها و نقش آفرینی های صالح میرزا آقایی می توان به موارد زیر اشاره داشت که عبارت اند از:

 • سرزمین من
 • پریدخت
 • سال های برف و بنفشه
 • کلاه پهلوی
 • مختارنامه
 • ریحانه
 • تب سرد
 • دایره تردید
 • گمگشته
 • غریبه
 • و...