به گزارش پارس نیوز، جیرانی که به‌تازگی سریال «نهنگ آبی» را در شبکه نمایش خانگی کارگردانی کرده است، در آستانه پخش این سریال در گفت‌وگویی با خبرنگاران درباره ریسک‌های حضور در این مدیوم اظهار کرد: هر کسی که به شبکه نمایش خانگی ورود می‌کند، طبیعتاً تصور می‌کند کار درستی انجام داده و با موفقیت روبه‌رو می‌شود؛ اما به هر حال تولید سریال در شبکه نمایش خانگی نسبت به ساخت سریال در تلویزیون با ریسک‌های بیشتری همراه است.

‎او ادامه داد: در شبکه نمایش خانگی تماشاگران باید سریال مورد نظرشان را انتخاب و سپس خریداری کنند. در حالی که مخاطبان تلویزیون از میان گزینه‌های موجود سریال‌های مورد علاقه‌شان را انتخاب و تماشا می‌کنند. بنابراین از آنجایی مخاطب در شبکه نمایش خانگی باید برای تماشای سریال هزینه کند، قطعاً سریالی را انتخاب می‌کند که نظر او را جلب کرده و برایش ارزش داشته باشد.

‎این کارگردان همچنین درباره تفاوت ساخت سریال در تلویزیون و شبکه نمایش خانگی، گفت: شبکه نمایش خانگی جای تلویزیون خصوصی را گرفته است؛ یعنی اگر تلویزیون خصوصی بود، دیگر شبکه نمایش خانگی وجود نداشت. در شرایط فعلی هم شبکه نمایش خانگی که در اختیار دولت است، به نوعی می‌خواهد به نگاه‌ها و قصه‌های دیگری که شاید در تلویزیون نتوان روی آنها کار کند، بپردازد. در واقع شبکه نمایش خانگی فضا را برای کارهایی که به خواسته‌ها و مطالبات برخی اقشار پاسخ می‌دهد، بازتر کرده است.

‎جیرانی در پاسخ به این پرسش که آیا شبکه نمایش خانگی رقیب تلویزیون شده است، اظهار کرد: نمی‌توان گفت که این دو مدیوم با هم رقیب هستند. تلویزیون سبک خودش را دارد و شبکه نمایش خانگی هم با توجه به سبکی که دارد، تولید سریال می‌کند. هر کدام از این مدیوم‌ها به صورت مجزا کارشان را انجام می‌دهند.