سیر خواص درمانی بسیار زیادی برای سلامتی بدن اسنان دارد. سیر حاوی مواد معدنی مفیدی است از جمله فسفر، پتاسیم، منیزیم، روی، کلسیم و... است. در ادامه قصد صحبت درباره خواص سیر را خواهیم داشت.

خواص سیر

مواد تشکیل دهنده سیر

سیر حاوی مواد معدنی مفیدی است از جمله فسفر، پتاسیم، منیزیم، روی، کلسیم و آهن و همچنین عناصر معدنی مانند ید، گوگرد و کلر است. با توجه به تحقیقات مرکز مطالعات ملی مغز و اعصاب USAD، سیر منبع غنی از ویتامین‌هایی همچون فولات، پتامین، پتاسین و نیز ویتامین‌های K.A.C.B6 از نوع ترکیبات ارگانیک است. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله راه های درمان کمبود کلسیم را مشاهده نمایید.

سیر کالری بسیار کمی دارد. همچنین چربی‌های اشباع شده و سدیم نیز در آن بسیار کم است.

خواص سیر خام

فواید سیر خام به مراتب بیشتر از سیر استفاده شده از غذا است. در ادامه با خواص سیر خام آشنا شوید:

درمان سرماخوردگی و سرفه

یک مقاله‌ی منتشر شده در سال 2014، تعداد 1460 شرکت کننده در طی یک بازه‌ی زمانی سه ماهه را ارزیابی می‌کند تا تاثیر خوردن سیر بر بیماران مبتلا به سرماخوردگی و سرفه را بررسی کند. بخشی از تحقیقات آن‌ها به دو گروه برابر تقسیم شدند، در حالی که یک گروه اول از آنها یک قرص داروها را مصرف می‌کردند. گروه دوم قرص سیر مصرف کردند. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله درمان سرماخوردگی بدون دارو را مشاهده نمایید.

در انتها مشخص شد افرادی که به مدت سه ماه هر روز به جای یک دارو سیر مصرف می‌کردند کمتر از حد معمول به سرماخوردگی مبتلا شدند. به طور دقیق در گروهی دوم کسانی که سیر خام مصرف کرده بودند در طی دوره‌ی سه ماهه 24 نمونه سرماخوردگی مشاهده شد این در مقایسه با حالتی است که در گروه اول تعداد افرادی که به سرماخوردگی مبتلا شدند 65 نفر بودند و طول بیماری در هر دو گروه تقربا برابر بود و در کمترین مقدار 63/4 و در بیشترین حالت 63/5 روز طول کشید.

بنابراین خوردن حبه‌های سیر خام به درمان سرماخوردگی و سرفه کمک می‌کند. پس شما می‌توانید در اوایل دوره‌ی سرماخوردگی با خوردن حداقل دو تکه سیر به کاهش بیماری‌تان کمک کنید.

خواص سیر برای کاهش فشار خون بالا

سیر یک ماده‌ی گیاهی برای کاهش فشارخون بالا است. هنگامی که فشار خون شما بالاست آلسیسین موجود در سیر، باعث می‌شود که رگ‌های خونی شل شوند و همچنین این ماده با کاهش تجمع پلاکت‌ها در برابر ترومبوس (Thrombosis) مقابله می‌کند. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله اصلی ترین علت فشار خون را مشاهده نمایید.

کاهش سطح کلسترول

سیر خام یک منبع غنی از ترکیبات آلیسین است که به طور موثری از اکسیداسیون کلسترول LDL (بد) جلوگیری می‌کند. همه کسانی که سطح کلسترول خون آنها بالاست می‌بایست سیر را در رژیم غذایی روزانه‌ی خود قرار دهند. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله قاتل کلسترول خون مشاهده نمایید.

تقویت سلامت قلب از خواص سیر

خوردن سیر خام به طور منظم باعث جلوگیری از ترومبوآمبولی می‌شود. این بدان معنی است که سیر باعث کاهش ایجاد لخته در خون می‌شود و همچنین جریان خون را بهتر می‌کند. ترکیبات موجود در سیر همچنین دارای اثر محافظتی در مقابل بیماری‌های نظیر آترواسکلروز/هیپرلیپودی/ترومبوز/فشار خون بالا و... را دارد.

مصرف روزانه سیر در رژیم غذایی مفید است اما مقدار و همچنین زمان مصرف سیر باید حتما در نظر گرفته شود و همچنین به اثرات تداخلی احتمالی آن با داروهای عمومی نیز باید توجه کرد.

مبارزه با آلزایمر و زوال عقل

خواص ضد التهابی سیر خام و وجود مقادیر قابل توجهی از آنتی اکسیدان در آن باعث جلوگیری از بیماری‌های نوروژنتیکی مانند آلزایمر و فراموشی (Dementia) می‌شود.

خواص سیر

در مسمومیت با فلزات سنگین مفید است

دوزهای بالای سیر می‌تواند از آسیب‌های ارگانی (اندامی) ناشی از مسمومیت با فلزات سنگین جلوگیری کند. ترکیبات گوگرد در این گیاه میزان سرب خون را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد علاوه بر این سیر باعث کاهش علایم ناشی از مسمومیت همچون سردرد و فشار خون می‌شود گوگرد همچنین به ذوب بهتر آهن و روی در خون کمک می‌کند.

از سوی دیگر بر طبق گزارشی که سال 2012 از سوی موسسه‌ی فارماکولوژی و سم‌شناسی منتشر شد. محققان اعلام کردند که سیر در کاهش میزان انقباضات بافتی ناشی از مسمومیت سرب در خون در انسان و حیوانات آزمایشگاهی مفید بوده است.

درمان زخم‌ها

سیر به عنوان یک درمان گیاهی موثر برای زخم‌ها می‌تواند موثر باشد به این صورت که مقداری از سیر را در محل زخم آلوده قرار دهید این کار تاثیر ضدعفونی خواهد داشت.

خواص سیر برای سلامت استخوان

گیاهانی مثل سیر یا پیاز بر میزان سطح استروژن در بدن زنان در دوران یائسگی تاثیر بسزایی دارند و همچنین خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش داده و سلامت کلی استخوان را بهبود می‌بخشد.

کمک به هضم غذا

اضافه کردن روزانه‌ی حبه‌های سیر به رژیم غذایی می‌تواند موجب کاهش مشکلات گوارشی شما شود حتی ورم معده یا ناراحتی مرتبت با آن ممکن است با استفاده از این گیاه کاهش پیدا کند همچنین مصرف روزانه‌ی سیر در کاهش بیماری‌های روده مانند: دسیتروژن/اسهال/وکولیت نقش موثری دارد.

اما تاثیر سیر در از بین بردن کرم‌های روده فوق‌العاده است علاوه بر آن سیر بر باکتری‌های مفید در روده تاثیری ندارد و همین عمل نه تنها عملکرد سیستم هضم را بهبود می‌بخشد بلکه باعث کاهش گاز معده نیز می‌شود.

کمک به داشتن عمر طولانی‌تر

اساسا اثبات خواص سیر روی طول عمر انسان‌ها امکان‌پذیر نیست، اما با توجه به اثرات مفید آن روی عوامل خطرزای مهم مانند فشار خون، منطقی است که سیر کمک‌تان می‌کند طول عمر بیش‌تری داشته‌ باشید. همچنین این واقعیت که سیر می‌تواند با بیماری‌های عفونی مبارزه کند، یکی دیگر از خواص سیر است. این بیماری‌ها علت‌های شایع مرگ هستند؛ به‌ویژه در افراد مسن یا آدم‌هایی که دچار نقص سیستم ایمنی هستند.

به‌طور خلاصه: سیر اثرات مفید شناخته‌شده‌ای روی علت‌های شایع بیماری‌های مزمن دارد، بنابراین کاملا منطقی است که در داشتن عمر طولانی کمک‌‌تان می‌کند.

تنظیم قند خون

خوردن سیر خام به طور قابل توجهی قند خون را کاهش می‌دهد بنابراین مصرف آن برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند و یا در معرض ابتلا به دیابت توصیه می‌شود. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله عامل هایی که باعث افزایش قند خون می شوند را مشاهده نمایید.

کمک به پیشگیری سرطان

خواص سیر برای سلامتی به قلب ختم نمی شود. بنابراین در اینجا دلیل دیگری وجود دارد که بدن شما می تواند از دوز اضافی این عضو از خانواده پیاز بهره مند شود. طبق تحقیقات، مصرف سیر تازه می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان روده کمک کند. بر اساس مطالعه سلامت زنان آیووا، زنانی که به طور منظم سیر همراه با سایر سبزیجات و میوه ها مصرف می کنند، 35 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ هستند. با این حال، محققان موافق هستند که هنوز مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله نابودی سرطان با دارویی اعجاز آور را مشاهده نمایید.

خواص سیر

خاصیت انتی بیوتیک

سیر حاوی آلیسین است. آلیسین یک آنتی بیوتیک فعال زیستی است که می تواند به مبارزه با عفونت ها و باکتری های موجود در میخک خرد شده، له شده یا له شده کمک کند. نشان داده شده است که عصاره سیر رشد موارد زیر را سرکوب می کند:
  • عناصر قارچی
  • عناصر تک یاخته ای
  • عفونت های ویروسی
  • بسیاری از باکتری ها، به عنوان مثال، سالمونلا
اعتقاد بر این است که آلیسین جایگزین مناسبی برای آنتی بیوتیک ها است. همچنین زمانی که همراه با آنتی بیوتیک های تجویز شده معمول استفاده می شود کمک می کند.اگر میخواهید درباره رژیم دکتر اتکینز بدانید میتوانید وارد مقاله نوشته شده ما با عنوان رژیم اتکینز شوید و آن را مطالعه نمایید.

تقویت سیستم ایمنی از خواص سیر

سیر حاوی مواد مغذی‌ست که به کاهش فشار اکسیداتیو کمک می‌کند که این عمل از آسیب DNA جلوگیری کرده و در نتیجه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. علاوه بر این سیر با کاهش خستگی و نیز افزایش سطح انرژی باعث افزایش طول عمر می‌شود.

براساس گزارشی که در سال 2012 در مجله‌ی داروهای سنتی مکمل و جایگزین در آفریقا چاپ شد، مطالعه‌ای بر روی موش‌های صحرایی ثابت کرده بود که سیر تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد سیستم ایمنی دارد در این آزمایش عصاره‌ی سیر را در غلظت‌های مختلف برای گروه‌های جدا برای موش‌ها تجویز کردند و پس از آن محققان دریافتند که این عصاره‌ها به ویژه در غلظت‌های بالاتر اثرات بیشتری بر سیستم ایمنی داشته است.

خواص سیر برای پیشگیری از آرتروز مفصل لگن

براساس مطالعه‌ای که تیم مشترکی از دانشگاه کینگز لندن و دانشگاه آنگلیای شرقی انگلستان انجام دادند زنانی که در رژیم غذایی مقدار زیادی «آلیوم» مصرف می‌کنند، کمتر از دیگران به آرتروز مبتلا می‌شوند. آلیوم در سیر، تره فرنگی، موسیر و پیاز به فراوانی یافت می‌شود. نویسندگان این مطالعه معتقدند نتایج حاصل از این مطالعه نشان می‌دهد سیر نه‌تنها می‌تواند در پیشگیری از آرتروز مؤثر باشد، بلکه به درمان آن نیز کمک می‌کند.

در یک مطالعه‌ی درازمدت که در آن بیش از ۱۰۰۰ زن دوقلوی سالم شرکت کردند، مشاهده شد آنهایی که عادات تغذیه ای سالم مانند مصرف زیاد میوه‌ها و سبزیجات (خصوصا گیاهان محتوی آلیوم) دارند، کمتر از دیگران به آرتروز مفصل لگن زودرس مبتلا می‌شوند.

درمان عفونت‌های ناشی از مخمرها از خواص سیر

در مطالعات آزمایشگاهی عصاره‌ی سیر تازه توانست مانع از رشد مخمر کاندیدا بشود. کاندیدا شایع‌ترین عامل بروز عفونت‌های ناشی از مخمرهاست. آلیسین موجود در سیر با نابودی چربی‌های موجود در سطح خارجی مخمرها مانع از رشد آنها می‌شود.

پیشگیری از پوسیدگی دندان و درمان عفونت‌های دهان

باکتری‌ها باعث تشکیل پلاک دندان و درنهایت پوسیدگی دندان می‌شوند. سیر با خاصیت ضدمیکروبی‌اش در نابودی این باکتری‌ها مؤثر است. همچنین سیر عفونت‌های دهانی مانند پیوره (بیماری بافت‌های اطراف دندان)، برفک دهان و زخم‌های ناشی از دندان مصنوعی را درمان می‌کند. از سیر می‌توان همراه با آنتی‌بیوتیک‌های دیگر برای درمان باکتری‌های مقاوم به داروهای مختلف استفاده کرد. آلیسین موجود در سیر مانع از فعالیت آنزیم‌های گوگردداری می‌شود که باکتری‌ها برای بقا به آنها نیاز دارند.

خواص سیر برای مراقبت از چشم

سیر غنی از مواد معدنی مانند سلیسیوم/کورسین و ویتامین C است که تمامی این‌ها در کاهش عفونت و التهاب چشم موثر هستند.

تسکین درد گوش

سیر به دلیل خاصیت ضد ویروسی و ضد قارچی می‌تواند در نقش آنتی بیوتیکی موثر برای درمان درمان دردهای گوش و عفونت‌های آن باشد.

خواص سیر

خواص سیر برای بهبود عملکرد ورزشی

این ماده یکی از اولین تقویت کننده های عملکرد موجود است. سیر در قدیم برای کاهش خستگی و افزایش ساعات کار و استقامت کارگران استفاده می شد. همچنین به ورزشکاران المپیک یونان داده شد تا عملکرد ورزشی خود را افزایش دهند. همانطور که در بالا ذکر شد، سیر می تواند مفید باشد
اگر شماهم به دنبال لاغری موضعی با دستگاه هستید و می خواهید با معایب و مزایا و هزینه های آن آشنا شوید به مقاله لاغری موضعی با دستگاه rf  مراجعه نمایید.

کمک به درمان آلرژی

عصاره‌ی سیر می‌تواند از بروز واکنش‌های آلرژیک در موش‌ها جلوگیری بکند. اِتیل استات موجود در عصاره‌ی سیر می‌تواند پروتئین FceRI دستگاه ایمنی را به‌طور مستقیم متوقف بکند. این پروتئین با آزادکردن عوامل التهابی با بروز واکنش‌های آلرژیک ارتباط مستقیمی دارد. عصاره‌ی سیر با مهار آزادشدن هیستامین می‌تواند از بروز واکنش‌های آلرژیک جلوگیری بکند.

خاصیت ضد پیری

درمان موضعی درازمدت با عصاره‌ی سیر می‌تواند خاصیت ضدپیری داشته باشد. زیرا سیر موجب افزایش رشد و طول عمر سلول‌های پوست می‌شود. افرادی که سیر مصرف می‌کنند، نسبت به سایرین سلول‌های پوست سالم‌تری دارند.

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در سیر از آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کنند. همچنین سیر با خاصیت آنتی‌اکسیدانی‌اش موجب رشد سلول‌ها و به تأخیر انداختن پیری می‌شود.

خواص سیر برای سم‌زدایی بدن از فلزات سنگین

مشاهده شده‌ است ترکیبات گوگردی موجود در سیر در دُزهای بالا اندام‌ها را از آسیب فلزات سنگین سمی حفظ می‌کند و در سم زدایی بدن از فلزات سنگین مؤثر است. یک پژوهش ۴ هفته‌ای در کارکنان یک کارخانه‌ی باتری ماشین (کسانی که بیش‌ازحد در معرض سرب قرار داشتند) نشان داده‌ است، سیر میزان سرب را در خون، ۱۹ درصد کاهش می‌دهد. همچنین بسیاری از نشانه‌های بالینی مسمومیت از جمله سردرد و فشار خون را کاهش می‌دهد.

تأثیر ۳ بار مصرف سیر در روز روی کاهش این نشانه‌ها، حتی از داروی دی‌پنی‌سیلامین هم بیشتر است.

به‌طور خلاصه: در یک پژوهش مشاهده شده‌ است، سیر به‌طور چشمگیر سمیت سرب و نشانه‌های مرتبط با آن را کاهش می‌دهد.

کمک به درمان جای زخم

سیر به درمان زخم‌های کلوئیدی (فزون‌گوشت) کمک می‌کند. این زخم‌ها نوعی زخم‌های سخت هستند که در اثر رشد بیش‌ازحد کلاژن موجود در پوست اتفاق می‌افتد. سیر می‌تواند بر فاکتورهای رشد، نیتریک اسید و آنزیم‌های مؤثر بر تولید کلاژن اضافی اثر بازدارندگی داشته باشد.

خواص سیر برای مو؛ کمک به کاهش ریزش مو یا طاسی

ژل سیر همراه با کرم استروئید می‌تواند به درمان بیمارانی که از ریزش مو رنج می‌برند، کمک بکند. ریزش مو ممکن است در اثر حمله‌ی سلول‌های دستگاه ایمنی به فولیکول‌های مو اتفاق بیفتد. دی‌آلیل دی‌سولفید موجود در سیر می‌تواند از واکنش‌های خودایمنی جلوگیری کند و با افزایش سلول‌های سرکوب‌کننده‌ی دستگاه ایمنی رشد موها را تحریک بکند.

خواص سیر

خواص سیر برای کبد؛ محافظت از کبد در برابر آسیب‌های ناشی از مصرف الکل

مصرف طولانی‌مدت و زیاد نوشیدنی‌های الکلی می‌تواند به کبد آسیب بزند و سلامت آن را با خطر مواجه کند. دانشمندان دانشگاه شاندونگ چین دریافته‌اند «دی‌آلیل دی‌سولفید» که جزو ترکیبات گوگرددار آلی موجود در سیر است، می‌تواند در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از مصرف اتانول از بدن محافظت بکند. درنتیجه این ترکیب می‌تواند از آسیب‌های کبدی ناشی از مصرف الکل جلوگیری کند. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله علت ایجاد کبد چرب را مشاهده نمایید.

کمک به درمان عفونت‌های ناشی از HIV

در یک مطالعه‌ی سلولی دی‌آلیل دی‌سولفید موجود در سیر توانست سلول‌های دستگاه ایمنی آلوده به ویروس HIV را از بین ببرد یا مانع از رشد آنها بشود. همچنین دی‌آلیل دی‌سولفید با کاهش تولید پروتئین‌های مؤثر در همانندسازی HIV، مانع از همانندسازی این ویروس‌ها شد.

آجوئن موجود در عصاره‌ی سیر از ترکیب‌شدن سلول‌های سالم موجود در خون با سلول‌های آلوده به HIV جلوگیری می‌کند و مانع از همانندسازی ویروس HIV در سلول‌های آلوده می‌شود. آجوئن می‌تواند با غیرفعال‌کردن اینتگرین (پروتئینی که موجب ترکیب‌شدن سلول‌های خونی با هم می‌شود) مانع از ترکیب‌شدن سلول‌های خونی موجود در خون بشود.

کمک به درمان زخم‌های ناشی از هلیکوباکتر پیلوری از خواص سیر

سیر خام در برابر هلیکوباکتر پیلوری خاصیت ضدباکتری دارد. هلیکوباکتر پیلوری یکی از شایع‌ترین علل عفونت‌های باکتریایی و از علل اصلی ایجاد زخم‌ها در انسان‌ها و حیوانات است. سیر با پروتئین‌های مؤثر در ایجاد التهابات TLR4)و (NF-kB واکنش داده و مانع از تأثیر آنها در ایجاد التهابات می‌شود.

روغن سیر می‌تواند با افزایش غلظت آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی و ممانعت از پروتئین‌های عامل التهاب به درمان زخم ها در موش‌ها کمک بکند.

کمک به درمان عفونت‌های روده‌ای ناشی از انگل‌ها از خواص سیر

سیر می‌تواند عفونت‌های ناشی از انگل‌های روده‌ای مانند ژیاردیاز و کرم‌های نواری را در موش‌ها درمان بکند. آلیسین موجود در سیر می‌تواند با جلوگیری از ساخت چربی در انگل‌ها توانایی تحرک، جذب غذا و تولیدمثل را در آنها مختل بکند.

همچنین سیر به عملکرد دستگاه ایمنی کمک کرده و با افزایش فعالیت گلبول‌های سفید، مکانیسم دفاعی بدن را در برابر عفونت‌های انگلی تقویت می‌کند.

مضرات و عوارض سیر

آسیب به کبد

نیازی به فکر کردن درباره اهمیت کبد نیست زیرا یکی از حیاتی ترین عضو در بدن انسان است و می تواند با مصرف سیر بیش از اندازه صدمه ببیند. اگر چه سیر غنی از آنتی اکسیدان ها است اما با مصرف بیش از حد، می تواند موجب مسمومیت کبد شود ، هر چند که تقریبا سمی نیست اما در صورت زیاده روی می تواند باعث آسیب کبد شود.

خواص سیر

حالت تهوع ، استفراغ و سوزش معده

براساس گزارشی که توسط موسسه سرطان ملی منتشر شده است، مصرف سیر تازه ، عصاره یا روغن آن با معده خالی ممکن است موجب تهوع، استفراغ، و سوزش معده شود. مطالعات نیز نشان داده اند مصرف سیر می تواند موجب سوزش معده و حالت تهوع شود. علاوه بر این سیر یکی از آن غذاهایی است که می تواند منجر به بیماری رفلکس معده شود.

اسهال

مصرف سیر با معده خالی می تواند موجب گاز معده و اسهال شود.

تشدید خونریزی

گزارشی که توسط مرکز پزشکی مریلند منتشر شده است، بیان می کند سیر می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. به همین دلیل است که نباید همراه با داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین ، وارفارین و کلوپیدوگرل مصرف شود.این عوارض به خصوص در مورد سیر تازه صدق می کند. همچنین مهم است بدانید که از مصرف سیر حداقل دو هفته قبل از جراحی خود داری کنید چون می تواند باعث خونریزی و تداخل در سطوح فشار خون شود.

مشکلات مربوط به معده

استفاده از سیر باعث سرخ شدن غشا مخاطی می شود. نتایج نشان می دهند که احتیاط باید قبل استفاده از سیر و محصولات مرتبط صورت بگیرد چون ممکن است اثرات نامطلوبی بر سلامت داشته باشند.

در حقیقت، برخلاف باور عمومی، هیچ مدرکی وجود ندارد که مصرف سیر را به جلوگیری از سرطان معده ربط دهد.

کاهش زیاد فشار خون

آیا سیر برای فشار خون مفید است؟ خوب ، به نوعی ، این یک مزیت است. اما اگر از قبل داروهایی برای کاهش فشار خون مصرف می کنید باید از خوردن سیر خود داری کنید. زیرا سیر و مکمل های آن خاصیت کاهش فشار خون دارند.

تعریق زیاد

یکی دیگر از عوارض جانبی مصرف سیر این است که موجب تعریق زیاد می شود.

سر گیجه

همانطور که در موارد بالا گفته شد مصرف سیر موجب کاهش فشار خون و در نتیجه سر گیجه می شود. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله علت اصلی سرگیجه را مشاهده نمایید.

اگزما و سوزش

اگرچه سیر سرشار از خاصیت است اما تماس طولانی مدت با سیر ممکن است باعث سوزش پوست شود زیرا آنزیم موجود در سیر ، به نام آلیین لیاز ، می تواند دلیل سوزش باشد. اگزما همچنین می تواند یکی از شرایطی باشد که این آلرژی به همراه دارد.

تغییرات بینایی

تغییرات در بینایی می تواند چیزی باشد که هرگز آن را نشنیده اید. مشخص شده است مصرف بیش از حد سیر می تواند به وضعیتی به نام هایفما منجر شود که به خونریزی داخل محفظه چشم - فضای بین عنبیه و قرنیه اشاره دارد. مصرف مقدار زیاد سیر که یک ضد انعقاد آور ، به نظر می رسد باعث بروز و یا بدتر شدن هایفما می شود. این بیماری می تواند باعث از بین رفتن دائمی بینایی شود.

خواص سیر

زنان باردار

مصرف سیر به مقدار زیاد در دوران بارداری می تواند باعث زایمان زودرس شود و در زنان شیرده می تواند طعم شیر را تغییر دهد.  

سردرد

سیر ، به ویژه هنگامی که به شکل خام خورده می شود ، می تواند باعث میگرن شود. اگرچه به طور مستقیم باعث سردرد میگرنی نمی شود اما فرآیندی که آن را فعال می کند.

اگرچه دلیل دقیق این امر مشخص نیست ، اما برخی از متخصصان معتقدند که ممکن است عصب سه قلو - مسیر اصلی درد در بدن باشد. مصرف سیر ممکن است این عصب را تحریک کند تا مولکولهای سیگنالینگ عصبی به نام نوروپپتیدها را که به عنوان غشایی ، مغز شما را پوشانده و باعث سردرد می شوند را رها سازند.