لیفت مژه یکی از روش های پرطرفدار برای فرکردن موقت مژه می باشد. با انجام دادن لیفت مژه چشم ها پرتر و درشت تر نشان داده خواهد شد. در ادامه قصد صحبت درباره لیفت مژه را خواهیم داشت.

لیفت مژه

لیفت مژه چیست؟

لیفت مژه تکنیکی جدید است که باعث می‌شود مژه‌ها به شکل کاملا طبیعی حجم پیدا کرده و حالت بگیرند. پزشک متخصص زیبایی از یک لایه سیلیکونی اطراف چشم استفاده می‌کند. این محافظ از تماس مواد لیفت با سطح پوست جلوگیری می‌کند. شاید با دیدن تصاویر این فرآیند تصور کنید لیفت دردناک است. اما از این بابت نگران نباشید؛ زیرا هیچ‌گونه آسیبی به شما نمی‌رسد. تنها کاری که در زمان لیفتینگ باید انجام دهید، این است که چشمان خود را بسته نگه دارید. انجام لیفت مژه بین ۴۵ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد.

بسیاری از خانم‌ها پس از لیفت از نتیجه کار راضی بوده و تا پایان ماندگاری لیفت از ریمل استفاده نمی‌کنند. اما برخی افراد تمایل دارند، مژه‌های بلندتری داشته باشند. در این صورت مانعی برای استفاده از ریمل وجود ندارد. همچنین اگر علاقه دارید می توانید مقاله 10 برند برتر ریمل ایرانی و خارجی را مشاهده نمایید.

مراحل لیفت و لمینت مژه

قبل از انجام لیفت مژه متخصص زیبایی مشاوره‌ای با شما خواهد داشت، تا مدل مژه مورد نظرتان را پیدا کند. سپس با توجه به پاسخ‌های شما اندازه لایه سیلیکونی و میزان حالت‌دهی به مژه‌ها مشخص می‌شود. همچنین متخصص می‌تواند رنگی ایجاد کند، که مژه‌ها تیره‌تر و ضخیم‌تر دیده شوند. این موضوع به نظر شما بستگی دارد، که تمایل داشته باشید مژه‌ها کاملا طبیعی باشند یا ظاهر چشمگیرتری ایجاد شود.

برای انجام لیفت و لمینت مژه پزشک متخصص ابتدا از شما می‌خواهد روی تخت دراز بکشید. در طول مدت انجام لیفت، چشم شما باید بسته باشد. به جز بسته بودن چشم‌ها، هیچ مورد ناخوشایند دیگری حس نمی‌کنید. برای شروع لیفت، ناحیه اطراف چشم تمیز می‌شود و یک لایه سیلیکونی با استفاده از چسب روی پلک‌ها قرار می‌گیرد. سپس مژه‌ها با براش مخصوص از هم تفکیک شده و لوسیون لیفتینگ روی آن‌ها زده می‌شود. این لوسیون ۶ تا ۱۲ دقیقه روی مژه‌ها باقی می‌ماند. مژه‌ها روی محافظ سیلیکونی چسبیده و با انجام مراحل بعدی حالت می‌گیرد.

در مرحله بعد، از یک محلول تثبیت کننده و کراتین استفاده می‌شود. این محلول تثبیت کننده باعث ماندگاری حالت مژه‌ها را بالا می‌برد. متخصص زیبایی می‌تواند، برای بهتر دیده شدن مژه‌ها از رنگ نیز استفاده کند، تا مژه‌ها مشکی شود. در مرحله آخر یک لایه کراتینه خالص به مژه‌ها زده می‌شود، که وظیفه آبرسانی به مژه‌ها را دارد.

مواد لیفت مژه چیست؟

شاید برای تان سوال باشد که موادی که در لیفت مژه استفاده می شود، چیست؟ در آخرین مرحله لیفت مژه، از روغن مخصوصی برای حالت دادن، سفت کردن و شکل بخشیدن به تار موهای مژه‌ها استفاده می‌کنند. معمولا در این مرحله از لوسیون‌های مغذی که حاوی کراتین و سدیم PCA است، استفاده می‌شود.

این لوسیون‌ها مژه‌ها را مرطوب و از زبری و خشکی آن‌ها جلوگیری می‌کند. غیر از مواد نام برده شده در بالا، در ترکیبات این لوسیون، از موادی همچون آلوئه‌ورا، روغن هسته انگور و گلیسیرین استفاده شده که باعث رطوبت‌رسانی بیشتر به مژه‌ها می‌شود. پس به طور خلاصه مواد لیفت مژه چیست؟

 • رول سیلیکون
 • چسب مخصوص برای چسباندن مژه‌ها به پلک در طی انجام کار
 • کراتین آبی
 • کراتین صورتی
 • ریموور لیفت مژه

لیفت مژه

لیفت مژه چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری لیفت مژه به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما به طور معمول حدود ۶ تا ۸ هفته دوام دارد. در این روش همانند دیگر روش‌های زیبایی نتایج ممکن است، از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. برخی فعالیت‌های بدنی مثل شنا ماندگاری لیفت را کم‌تر می‌کند. همچنین استفاده از ریمل‌های ضدآب در این مدت توصیه نمی‌شود. در صورتی که دوام لیفت کم‌تر از ۸ هفته باشد، برای ترمیم آن محدودیت دارید. ترمیم لیفت باید حداقل ۶ هفته بعد از لیفت اول انجام شود.

ماندگاری لیفت مژه به طور معمول حدود ۶ تا ۸ هفته دوام دارد و ترمیم لیفت باید حداقل ۶ هفته بعد از لیفت اول انجام شود.

انواع سیلیکون‌ های لیفتینگ مژه

سیلیکون های مورد استفاده برای لیفت مژه چیست؟ پس از آماده کردن وسایل بالا، همزمان با گذاشتن پد زیر مژه‌های پایینی از رول سیلیکونی متناسب با مژه‌های مشتری استفاده می‌شود. به طور کلی، سیلیکون‌های مورد استفاده در لیفتینگ مژه به سه دسته تقسیم می‌شود:

 • سیلیکون آبی: مناسب برای افرادی است که مژه‌های کوتاهی دارند
 • سیلیکون قرمز: مناسب برای افراد با مژه‌هایی با قد متوسط
 • سیلیکون سبز: مناسب برای افراد با مژه‌های بلند

به طور کلی، با چسب مخصوص، رول سیلیکونی را روی مژه‌های بالایی می‌چسبانند. سپس مقداری از مواد کراتینه صورتی را روی رول سیلیکونی با برش مخصوص (که سری نازک دارد) به سمت بالا می‌زنند. پس از گذشت زمانی حدود 5 تا 15 دقیقه (بسته به جنس تار موهای مژه مشتری) با کمک ریموور که حاوی مواد پروتئینی است، مواد را پاک می‌کنند. دوباره همین کار را با مواد کراتینه آبی تکرار می‌کنند و در نهایت اطراف چشم را تمیز می‌کنند.

نکات مهم قبل از لیفت و لمینت مژه چیست؟

 • پیش از مراجعه به کلینیک زیبایی و انجام لیفت باید آرایش خود را به طور کامل پاک کنید.
 • در صورتی که از لنز استفاده می‌کنید، پیش از انجام لیفت، لنز را از چشم خود خارج کنید.
 • توصیه می‌شود حداقل ۳ روز قبل از انجام لیفت از ریمل به خصوص ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید. زیرا احتمال باقی ماندن ریمل روی مژه زیاد است و همین مورد باعث می‌شود، مژه‌ها به خوبی روی لایه سیلیکونی نچسبد.

لیفت مژه

مراقبت های بعد از لیفت مژه چیست؟

مهم‌ترین مسئله بعد از انجام لیفت مژه این است که تا ۲۴ ساعت به هیچ وجه مژه‌ها خیس نشود. مراقبت‌های ۲۴ ساعت اول در اثربخشی لیفت بسیار اهمیت دارد. در این مدت زمان باید نکات زیر را رعایت کنید.

 • مژه‌ها باید کاملا خشک و بدون آرایش باشند.
 • از مصرف هرگونه لوسیون یا کرم که دارای روغن است، خودداری کنید.
 • از ورزش‌ سنگین یا هر فعالیتی که باعث تعریق شود، خودداری کنید.
 • از سونا استفاده نکنید.

پس از گذشت ۲۴ ساعت می‌توانید حمام کرده و از هرگونه لوازم آرایشی استفاده کنید. برخی متخصصان زیبایی برای ماندگاری بهتر لیفت توصیه می‌کنند، بعد از ۴۸ ساعت هر روز صبح و عصر از سرم تقویت کننده یا روغن نارگیل استفاده کنید.

به طور کلی موارد زیر را نیز رعایت کنید:

 • از ریمل ضدآب استفاده نکنید.
 • از فرمژه استفاده نکنید.
 • چشم خود را با مالش تحریک نکنید.

  مزایای لیفت مژه نسبت به کاشت و اکستنشن مژه چیست؟

  لیفت و لمینت مژه در برابر کاشت و اکستنشن مژه تقریبا هیچ آسیبی به مژه‌ها نمی‌رساند. به همین دلیل طرفداران زیادی پیدا کرده است. تاثیر و دوام لیفت مژه از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همچنین اگر علاقه دارید می توانید مقاله عوارض اکستنشن مژه را مشاهده نمایید.

اما مزایای آن برای بسیاری از خانم‌ها خوشایند است. برخی از مزایای آن عبارتند از:

  • در حین انجام لیفت هیچ دردی حس نمی‌کنید.
  • تقریبا خطرات و عوارضی در پی ندارد.
  • می‌توان استفاده از ریمل را کنار گذاشت.
  • روشی مقرون بصرفه است.
  • بین ۶ تا ۸ هفته ماندگاری دارد.
  • می‌توان هر ۶ هفته بدون هیچ مشکلی لیفت را تمدید کرد.

   مزایای لیفت مژه چیست؟

   – افزایش زیبایی طبیعی مژه‌ها: یکی از مهم‌ترین فواید لیفت مژه این است که باعث زیبایی طبیعی مژه‌هایتان شده و دیگر نیازی نیست برای زیبا نشان دادن آن‌ها، کار خاصی انجام دهید. در واقع نه نیازی به فرمژه دارید و نه به ریمل.

   – مناسب برای مژه‌های کوتاه: یکی از دیگر مزایای این روش آن است که برای هر مژه با هر ضخامتی مناسب است و مهم نیست که چه قدر مژه‌هایتان صاف یا کوتاه باشند. ولی طبیعتا هر چه مژه‌های بلندتری داشته باشید، زیبایی خود را بهتر و بهتر نشان می‌دهد.

   – بلندتر و تیره‌تر شدن مژه‌ها: افراد با مژه‌های بلند و صاف رو به پایین بیشتر از نتیجه لیفت مژه راضی هستند. با فر خوردن مژه‌ها به سمت بالا، چشم‌ها حالت بسیار زیبایی به خود می‌گیرند.

   – جایگزینی عالی برای اکستنشن مژه: اگر قادر به تحمل اکستنشن مژه نیستید، لیفت مژه بهترین جایگزین است زیرا کاملا حس طبیعی دارد.

   – کمترین نیاز به مراقبت بعد از انجام: در پاسخ به این پرسش که مهم‌ترین مزایای لیفت مژه چیست باید گفت که به کمترین میزان مراقبت بعد از انجام نیاز دارد. این مساله به خصوص برای خانم‌های پرمشغله که فرصت کافی ندارند، بسیار حائز اهمیت است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر صبح و شب مژه‌های خود را به سمت بالا برس کشیده و برای مرطوب نگاه داشتن آن‌ها از روغن نارگیل یا سرم‌های مخصوص استفاده کنید.

   لیفت مژه

خطرات و عوارض لیفت مژه چیست؟

لیفت و لمینت مژه کم‌خطرترین روش زیبایی است و در بسیاری از افراد عوارضی در پی ندارد. در لیفت و لمینت از مواد شیمیایی استفاده می‌شود. این مواد شیمیایی به طور دقیق آزمایش شده و هر ساله هزاران خانم در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. اما برای جلوگیری از عوارض نادر آن پزشک متخصص زیبایی می‌تواند قبل از انجام لیفت تست پوستی پچ را انجام دهد.

تست پچ بسیار ساده است. تنها ۲ قطره لوسیون پشت گوش ریخته می‌شود و بعد از ۱۵ دقیقه پاک می‌شود. این ناحیه توسط پزشک از نظر هرگونه تحریک، قرمزی و التهاب بررسی می‌شود. اگر به محلول‌های لیفت حساسیت داشته باشید، احتمال قرمزی، تورم و تحریک پوست اطراف چشم وجود دارد.

لیفت مژه برای چه کسانی مناسب است؟

همانطور که گفتیم لیفت مژه، فرم‌دهی و حالت بخشی مژه‌های طبیعی است و برای افراد زیر مناسب است:

 • افرادی که مژه‌های صاف و کم پشتی دارند
 • افرادی که زیبایی صورتشان برایشان بسیار مهم است
 • افرادی که به ریمل و مواد میکاپ چشم، حساسیت دارند
 • افرادی که حساسیت‌های پوستی شدید و اگزما ندارند

لمینت مژه چیست و چه تفاوتی با لیفت مژه دارد؟

شاید برای تان سوال باشد لمینت مژه چیست؟ لمینت مژه تکنیک‌ها و روش‌هایی است که باعث ضخیم‌تر، پر رنگ‌تر و پر پشت‌تر شدن مژه‌ها می‌شود. در لمینت مژه از مواد معدنی استفاده می‌کنند و به این وسیله باعث تقویت و زیبایی مژه‌هایتان می‌شود (راهکارهای تقویت مژه و ابرو را از مقاله دیگر ما بخوانید).

برای پاسخ به این پرسش که تفاوت لمینت و این کار چیست؛ باید گفت تنها یک تفاوت بین این دو روش وجود دارد و آن هم نوع مواد مورد استفاده در لمینت و لیفت مژه است. هر دو این روش‌ها باعث حالت‌دهی به مژه‌ها می‌شود ولی:

 • در لمینت، مژه‌ها کراتینه، ویتامینه و رنگ می‌شوند. به دلیل ماندگاری بالای رنگ مژه و فر مژه‌ها، مانند این است که همیشه از یک ریمل دائمی استفاده می‌کنید.
 • در لیفت مژه، تنها در صورت تمایل مشتری از رنگ مژه استفاده می‌شود. در لیفت معمولا کراتین مژه‌ها رایج است.

تفاوت لمینت و لیفت مژه تنها موردی است که در بالا گفتیم و دیگر ادعاها درباره اثربخشی یک روش نسبت به دیگری یا عوارض بیشتر یا کمتر، کذب محض است.

هر دو روش‌ها باعث پر پشت‌‌تر و زیباتر شدن حالت مژه‌ها می‌شود.

فرق اکستنشن مژه با لمینت و لیفت مژه چیست؟

اولین تفاوت اکستنشن مژه با لیمنت و لیفت در این است که ماندگاری اکستنشن مژه کمتر از لیفت و لمینت است و معمولا بین دو تا سه هفته بیشتر ماندگاری ندارد. حال آنکه پایداری لمینت یا لیفت مژه بین شش تا هشت هفته است.

با لیفت و لمینت مژه‌ها بیشتر حس طبیعی دارید ولی در اکستنش مژه به دلیل استفاده از چسب و مژه‌های مصنوعی کمتر حس و حالت مژگان طبیعی خود را دارید. بعلاوه، اکستنشن مژه به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

به طور کلی، لیفت و لمینت مژه زیبایی طبیعی‌تری ایجاد می‌کنند.

آموزش لیفت مژه و لمینت مژه

ازآن‌جایی که این کار در میان خانم‌ها بسیار محبوب شده است، آموزش لیفت مژه می‌تواند باعث درآمدزایی برای افراد شود. تنها باید مراحل لیفت را به ترتیب انجام داده و مدت زمان قرارگیری هر محلول بر روی مژه‌ها را بدانید. فیلم آموزش لیفت مژه در بسیاری از سایت‌ها و صفحات مجازی موجود است. همچنین می‌توان از آموزش‌های حضوری استفاده کرد. برای آموزش لیفت نیاز است وسایل لیفت مژه را خریداری کنید؛ که شامل موارد زیر است:

 • لایه سیلیکونی
 • براش مخصوص
 • لوسیون لیفتینگ
 • سرم شستشو برای تمیزکردن اطراف چشم
 • محلول تثبیت کننده
 • کراتین
 • رنگ.

لیفت مژه

لیفت مژه در خانه چگونه انجام می شود؟

با خرید کیت لیفت و لمینت مژه می‌توان لیفت مژه را در خانه انجام داد. برای انجام لیفت مژه در خانه باید همانند روش لیفتینگ در کلینیک‌ها ابتدا ناحیه اطراف چشم را به خوبی تمیز کنید و لایه سیلیکونی را روی پلک خود بچسبانید. بهتر است ۲۴ ساعت قبل از انجام لیفت تست پچ انجام دهید. برای انجام تست باید از تمامی محلول‌های داخل کیت یک قطره در ناحیه‌ای نزدیک به صورت (به عنوان مثال پشت گوش) قرار دهید.

اگر می‌خواهید خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید، توصیه می‌شود همزمان روی هر دو چشم کار نکنید. پس از قرار دادن لایه سیلیکونی باید با براش مژه‌ها را به این لایه بچسبانید. محلول‌های موجود در کیت را باید به ترتیب روی مژه‌ها قرار داده و بعد از چند دقیقه پاک کنید. در انتها پس از برداشتن لایه سیلیکونی از محلول تقویت کننده استفاده کنید.

توجه: مطلبی که مطالعه می‌کنید صرفا جنبه‌ی افزایش آگاهی دارد و به هیچ وجه جایگزین توصیه‌های پزشک نیست.

لیفت مژه در خانه با مواد طبیعی

یکی از زیباترین روش‌ها برای بزرگ‌تر نشان‌دادن مژه‌ها و افزایش زیبایی و گیرایی چهره‌ی شما استفاده از لیفت مژه است. امروزه، برخلاف آنچه که در سال‌های گذشته برای افراد اهمیت داشت‌، همراه با زیبایی سلامت و طبیعی بودن روش زیبایی نیز مد نظر قرار می‌گیرد. افراد تمایل دارند که روش‌هایی را به کار بگیرند تا آسیب کمتری به بدن آنها وارد کند و بیشتر به زیبایی همراه با سالم بودن روش توجه می‌کنند.

یکی از مسائلی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند این است که مواد طبیعی برای این کار وجود دارد؟ بله. پاسخ این سوال این است که می‌توانید مژه‌های خود را با مواد طبیعی نیز لیفت کنید و زیبا گردانید. اما اینکه این مواد چه هستند؟ چگونه می‌توان این کار را در خانه انجام داد؟ برای اطلاعات بیشتر می‌توانید این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

ابتدا باید به خاطر داشته‌باشید که مهم‌ترین کار این است که چشم‌های خود را به خوبی بشویید زیرا ممکن است که چشم‌ها آلودگی داشته‌باشند و باعث انتقال این آلودگی به داخل چشم و ایجاد عفونت و بیماری شوید. پس دست‌ها و چشم‌های خود را به خوبی بشویید. همچنین باید چشم‌ها را از چربی‌ها پاک کنید تا این مشکل برای شما ایجاد نشود و مراحل این کار بدون اشکال انجام شود.

یکی دیگر از نکات مهم در این کار با مواد طبیعی آن هم در خانه، این است که مطمئن باشید که پوست حساسی ندارید. زیرا حساسیت پوست می‌تواند مشکلات بسیاری برای شما ایجاد کند. در صورتیکه پوست حساسی نداشته‌باشید می‌توانید از لیفت مژه‌های خود با استفاده از مواد مختلف زیر کمک بگیرید.

1.لیفت مژه با ژلاتین

کمی ژلاتین در آب بریزید و آن را حرارت بدهید تا ماده‌ی لیفت مژه‌ی شما آماده شود. سپس اطراف چشم را مرطوب کنید و یک پد سیلیکونی را برای انجام کار خود بردارید. ماده‌ی ژلاتین را بر روی مژه‌های خود قرار دهید و آن را به حالت مناسب برس بزنید. بعد از ۳۰ دقیقه می‌توانید مژه‌های خود را بشویید. این کار را با آب گرم انجام دهید.

2.لیفت مژه با کراتین

می‌توانید برای لیفت مژه‌های خود از سرم کراتین استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا مژه‌های زیباتری داشته‌باشید.

3.لیفت مژه با وازلین

مراحل انجام لیفت مژه با وازلین نیز مانند لیفت مژه با کراتین و ژلاتین انجام می‌شود. این ماده نیز از مواد نسبتا سالم و طبیعی برای لیفت مژه است.

به یاد ‌داشته‌باشید که نباید در استفاده از این مواد زیاده‌روی کنید زیرا می‌توانند باعث ریزش موهای شما شوند. از طرفی می‌تواند حساسیت پوستی در پوست شما ایجاد شود و در فعالیت چشم شما اختلال ایجاد گردد.

قیمت لیفت مژه چقدر است؟

قیمت لیفت مژه به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان به طور دقیق هزینه آن را تعیین کرد. با توجه به محل کلینیک زیبایی، میزان تجربه پزشک و نوع لیفت و لمینت قیمت‌ها متغیر است. به عنوان مثال در صورتی‌که بخواهید زمان انجام لیفت از رنگ مخصوص نیز استفاده کنید، هزینه لیفتینگ بیشتر می‌شود.

لیفت مژه

آیا لیفت مژه حرام است؟

در رابطه با نظر علما و مراجع تقلید درباره لیفت مژه و لمینت، باید به طور جداگانه به نظر مرجع تقلید خود دقت کنید. در ادامه به نقل از بیتوته، نظر برخی از ایشان را آورده‌ایم:

۱. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه ای:

درصورتی که درآوردنش موقع وضو و غسل برای او ممکن بوده و حرج و سختی نداشته باشد، وضو و غسل با وجود چنین مانعى باطل است و درصورتی که درآوردنش ممکن نباشد و یا همراه با سختی باشد، ایجاد چنین مانعى که موجب تبدّل وظیفه وضو و غسل به وضو و غسل جبیره اى مى شود، اگر در غیر وقت نماز باشد، مانع ندارد ولى در وقت نماز باید وضو یا غسل را انجام دهد بعد اقدام به ایجاد مانع نماید، و اگر نتواند در وقت وضو یا غسل آن مانع را برطرف کند و یا بر طرف کردن مانع مشقت داشته باشد، باید به وظیفه غسل و وضوى جبیره اى عمل کند؛ یعنى با دست مرطوب مانع را مسح نماید.

۲. نظر آیت‌الله جوادی آملی:

اگر این مواد طوری با پوست درگیر شود که سبب ایجاد یک لایه روی پوست شود یا این که این مواد چرب باشد، برای وضو و غسل اشکال دارد، ولی زمانیکه با موادی مانند مواد کراتینه یا رنگ این عمل صورت گیرد اشکالی ندارد، برای این که که این مواد صد در صد حالت روغنی ندارند.

۳. حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی:

درصورتی که در اکستنشن موادی استفاده شود که در مجموع به میزان یک عدس باشد جایز است و مانع رسیدن آب به اعضای غسل و وضو نمی شود اگر بیش تر از اندازه یک عدس باشد و مانع رسیدن آب به بدن شود، اشکال دارد و جایز نیست.

۴. نظر آیت‌الله وحید خراسانی:

درصورتی که چیزی روی خود مژه نباشد و این تغییر حالات و تغییر رنگ مژه به وسیلۀ موادی باشد که این مواد مانع رسیدن آب بخود مژه میشود برای وضو و غسل اشکال دارد.

۵. حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی:

درصورتی که مانع رسیدن آب به مژه ها هر چند به نحو جزیی شود مجاز نیست.

۶. حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی:

اگر مانع وصول آب به پوست و مواضع غسل یا وضو باشد اشکال دارد و برای غسل یا وضو باید پاکسازی شود.