لیفت صورت با نخ یکی از روش های غیر جراحی برای از بین بردن پیری پوست انجام می شود. لیفت صورت با نخ نتایج خوبی را می تواند بر روی صورت شما اععم از رفع افتادگی پوست و... خواهد داشت.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ چیست؟

لیفت صورت با نخ یک جایگزین غیر تهاجمی برای جراحی لیفت صورت است. در لیفت صورت با جراحی بخشی از پوست در دو طرف صورت به عقب کشیده می‌شود و پوست های اضافی برداشته شده و سپس بخیه می‌شود. در فرایند درمانی لیفت با نخ، با استفاده از سوزن‌های ریز نخ لیفت صورت که به زیر بافت بخش‌هایی از صورت که باید مستحکم و لیفت شود تزریق می‌شود.

رشته‌ی نخ لیفت در زیر پوست باقی می‌ماند و باعث می‌شود رشته‌های فیبری جدیدی در پوست تشکیل شود که تشکیل دهنده و تحریک کننده‌ی کلاژن هستند. نخ‌های وارد شده در زیر پوست، علاوه بر لیفتینگ، مواد موجود در لایه‌ی دوم پوست (لایه درم) را تحریک کرده و سبب افزایش تولید این مواد می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مواد موثر در زیبایی پوست، کلاژن موجود در لایه‌ی درم است به این ترتیب نخ‌ها تولید کلاژن را افزایش داده و بدین ترتیب آثار پیری نظیر چین و چروک و خشکی پوست را از بین می‌برند.

رشته‌های پروتئینی کلاژن، زخم‌ها را ترمیم می‌کنند، به بافت پوست استقامت می‌بخشند، خط و خطوط صورت را کاهش می‌دهند، آبرسانی را افزایش داده و در نهایت تمام این اقدامات، حدود ۸۰ درصد پوست‌تان را شاداب و جوان‌تر می‌کنند.

در اطراف محدوده‌ای که لیفت با نخ صورت انجام شده است بافت پوست سفت و مستحکم می‌شود و با افزایش الاسیسیته و خاصیت ارتجاعی بافت پوست افتادگی صورت جلوگیری می‌شود.

اگر شما در پوست صورت‌تان با افتادگی مواجه هستید یکی از بهترین روش‌های غیر تهاجمی برای حل مشکلات شما لیفت صورت با نخ است. خط فک و غبغب، خط ابرو، ناحیه‌ی زیر چشم، پیشانی و گونه‌ها بخش‌هایی از صورت هستند که برای لیفت و یا افزایش استحکام در آن‌ها از درمان لیفت با نخ صورت استفاده می‌شود.

لیفت با نخ در چه مواردی کاربرد دارد؟

لیفت با نخ از جمله روش های نوینی است که برای درمان و برطرف کردن برخی از مشکلات پوستی به کار گرفته می شود. در ادامه برخی از موارد استفاده از روش لیفت با نخ را برای شما آورده ایم:

 • درمان افتادگی و شل شدن زودرس بافت ها و پوست صورت
 • لیفت غبغب
 • رفع افتادگی ابروها
 • برطرف کردن شل شدن و افتادگی زودرس پوست گردن

لیفت صورت با نخ

انواع نخ لیفت صورت

معمولا نخ‌هایی که در بخش ذیل آن‌ها را معرفی کرده‌ایم برای لیفتینگ پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نخ کاگ

نخ کاگ یکی از نخ‌هایی است که در لیفتینگ صورت از آن استفاده می‌کنند؛ در این روش هیچ گونه ردی از نخ باقی نمی‌ماند و زمان بهبودی آن بسیار کم است و خیلی زود به نتیجه‌ی مطلوب خود می رسید.

نخ pdo

نخ pdo یکی دیگر از نخ‌های موثر در این پروسه جوانسازی است؛ این نخ به محض این که وارد بافت‌های بدن می‌شود باعث جمع شدن و همچنین رشد کردن سلول‌های فیبروبلاست می‌شود. محل این نخ‌ها مابین لایه‌ی درم و نیام عضلات زیر جلدی است.

نخ سلوئیت

نخ سلوئیت سومین نخی است که زیبایی منحصر به فردی ایجاد می‌کند: این نخ، نخ بخیه‌ای مخروطی است که کاملا جذب می‌شود و برای تصحیح موقعیت بافت و اجزاء صورت و گردن استفاده می‌شود. این نخ سال‌های سال است که در پزشکی کاربرد دارد و بسیار ایمن است.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

نتایج تزریق نخ‌ها کمی بلافاصله از تزریق قابل مشاهده است و به مرور زمان با کاهش تورم و کبودی آثار لیفت را به وضوح بیشتری مشاهده می‌کنید. اما به طور کلی شما زمانی تغییرات را به طور کامل مشاهده می‌کنید که رشته‌های فیبر جدید تشکیل و فرایند کلاژن‌سازی به خوبی انجام شود که این دوره زمانی ممکن است بین چند هفته تا سه ماه طول بکشد.

نتایج حاصل از لیفت با نخ دائمی نیستند. تاثیر لیفت با نخ از ۱ تا ۲ سال در پوست باقی می ماند. مانند سایر پرکننده‌های پوستی قابل حل مانند بوتاکس و ژل، نخ‌های استفاده شده در این روش در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می‌شود.

کاربردهای لیفت با نخ

روش درمان لیفت با نخ نوعی فرایند درمانی کوتاه مدت می باشد که هدف آن درمان علائم پیری و افتادگی پوست در قسمت پایین صورت است. لیفت صورت با نخ سیلوئت، شامل قرار دادن زیر جلدی نخ های مخصوصی است که جهت کشیدگی و بالا بردن نواحی مورد نظر از پوست استفاده می شوند. اگرچه لیفت با نخ در رفع افتادگی ابرو و گونه ها نیز تاثیر دارد، اما نقش مهم آن در بخش میانی و انتهایی صورت از جمله غبغب و گردن است. می توان در یک جلسه لیفت صورت به کمک نخ، قسمت های مختلف صورت را هدف قرار داد. (نخ های لیفت انواع گوناگونی دارند که با صلاحدید متخصص پوست و مو، از انواع خاصی از آن ها در درمان افتادگی پوست نواحی مختلف استفاده می شود)

لیفت صورت با نخ

چه مدت‌ زمانی طول می‌کشد تا نتایج عمل را ببینیم؟

مزیت این روش غیرجراحی این است که اثرات آن بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده می‌باشد. اگرچه این درمان همیشگی نیست، تاثیر آن برای مدت زمان زیادی ماندگار خواهد بود.

اهمیت انتخاب پزشک متخصص برای لیفت صورت با نخ

هدف از انجام لیفت صورت با نخ، در واقع بازسازی مجدد بافت پوست با تحریک تولید کلاژن برای افزایش استحکام پوست صورت، گردن و بدن می باشد. لیفت با نخ توسط متخصص پوست انجام می شود. متخصص برای دستیابی به اثر کشیدگی و لیفت مطلوب بافت صورت به کمک نخ، در مناطق مورد نظر از یک الگوی مناسب استفاده می کند. این روش کم تهاجمی نتایج فوری را فراهم می کند، اما هدف بیشتر آن تحریک تولید کلاژن جدید جهت دستیابی به نتایج طولانی مدت و بازگرداندن ظاهر جوان در مناطق تحت درمان است. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله غذاهایی با بیشترین میزان کلاژن برای پوست را مشاهده نمایید.

انتخاب یک پزشک متخصص پوست و مو برای انجام اقدام لیفت صورت با نخ مسئله ای است که بیش تر از هر چیزی بر روی نتیجه این کار تاثیر دارد. استفاده از نوع مناسب نخ لیفت، بهره گیری از جدیدترین تکنیک ها و توجه به نتیجه لیفت صورت با نخ، همگی از جمله ویژگی های بهترین دکتر برای لیفت با نخ هستند.

نحوه انجام لیفت صورت با نخ

 • قبل از شروع کار با نخ لیفت، بیماران در ناحیه ای که می خواهند عمل لیفتینگ با نخ را انجام دهند (معمولا در قسمت های میانی صورت، غبغب یا گردن) بی حسی موضعی دریافت می کنند. 
 • متخصص پوست یک سوزن ظریف و از قبل نخ شده را به سطح زیر پوست بافت های صورت وارد می کند، به این معنی که سوزن زیر لایه ای از پوست که قابل مشاهده می باشد، وارد می شود. سوزن به شکل دو طرفه از طریق بافت های نرم صورت، گردن یا بدن برای گرفتن، بلند کردن و کشیدن نخ در آن ناحیه قرار داده می شود.
 • پس از بارگذاری نخ ها در قسمت های مورد نظر، کلاژن و بافت فیبری جدید در اطراف نخ ها تشکیل می شود که سبب نگه داشتن بافت و سفت شدن پوست می شود.

آیا لیفت صورت با نخ درد دارد؟

با توجه‌ به اینکه در لیفت با نخ، بخیه‌ها پوست را به عقب کشیده و صاف می‌کنند، ممکن است تصور کنید که این روش درمانی فوق‌العاده دردناک است. اما باید بدانید که جای نگرانی وجود ندارد، چراکه نخ‌ها معمولاً با استفاده‌ از بی‌حسی موضعی زیرپوست قرار می‌گیرند، بنابراین بیماران احساس زیادی ندارند.

همچنین برای تزریق داروهای بی‌حس‌کننده از سوزن‌های ریز (از نظر اندازه مشابه سوزن‌های بوتاکس) استفاده می‌شود که پوست اطراف را بی‌حس می‌کند. به همین منظور شما در طول درمان خود، میزان در خفیفی را تجربه خواهید کرد. با این وجود صرف‌نظر از اینکه از داروهای بی‌حسی موضعی هنگام لیفت استفاده می‌شود اما بعضی از افراد ممکن است حین عمل یا بعد از آن درد داشته باشند.

آیا نخ های لیفت قابل جذب هستند؟

نیازی به نگرانی نیست که چرا نخ های لیفت زیر پوست باقی مانده اند؛ آن ها تشکیل رشته های فیبری جدید که تشکیل دهنده و تحریک کننده کلاژن هستند را تسهیل می کنند و به طور کلی، در طی چند ماه از طریق یک فرآیند طبیعی به نام هیدرولیز حل می شوند. استفاده از این نخ های جذبی باعث می شوند که شما دیگر هیچ دردی را برای کشیدن بخیه ها تجربه نکنید.

عمل تجزیه و هیدرولیز نخ در پوست، روندی کاملا بدون درد است و به سادگی انجام می شود (هیدرولیز تجزیه شیمیایی نخ ناشی از واکنش آن با آب پوست می باشد). پس از حل شدن نخ ها، کلاژن جدید و بافت های فیبری از قبل در مناطق تحت درمان شکل گرفته اند، بازسازی و اثر خود را در مناطق تحت درمان با لیفتینگ نشان می دهند و جوانی را به ناحیه مورد نظر باز می گردانند.

مزایای لیفتینگ با نخ

 • نتایج نسبتا طولانی مدت (یک تا دو سال) و ظاهری طبیعی
 • کمک به کاهش چروک و خطوط ریز با تولید کلاژن
 • درمان و جلوگیری از افتادگی پوست با تولید کلاژن
 • جذب بی خطر نخ‌ها در بافت پوست
 • مقرون به صرفه بودن نسبت به لیفت صورت به شکل جراحی و تهاجمی
 • لیفت با نخ هیچ برش و زخمی روی پوست برجای نمی‌گذارد.
 • نخ‌ها در درصد بسیار بالایی از موارد قابل مشاهده و لمس نیستند.
 • نیازی به هیچ گونه آمادگی قبلی ندارد.
 • ریکاوری بسیار سریع در حد چند ساعت
 • نتیجه انجام عمل بلافاصله بعد از آن، قابل مشاهده است.
 • در صورت نیاز، امکان تکرار درمان وجود دارد.
 • لیفت با نخ برای پوست‌های حساس هم مناسب است.
 • مقرون به صرفه است؛ قیمت لیفت صورت با نخ بسیار کم‌تر از جراحی خواهد بود.

لیفت صورت با نخ

معایب لیفتینگ با نخ

 • لیفت صورت‌ با نخ روش محدودی است. در لیفت صورت با نخ ساختار مهم و اصلی پوست حفظ خواهد شد و تغییرات پایه‌ای در پوست ایجاد نمی‌شود، بلکه تنها در انحنای سطح صورت تغییراتی ایجاد می‌شود. در عوض در جراحی لیفت، در عضلات، بافت‌های زیرجلدی و لیگامان‌ها تغییرات بسیاری ایجاد می‌شود.
 • لیفت صورت با نخ در قیاس با جراحی لیفت، از ماندگاری کمتری برخوردار است. به این صورت که در جراحی لیفت، دوامش به ده سال هم می‌رسد. لیفت صورت با نخ نهایت یک تا دو سال ماندگار است. لیفت با نخ در قیاس با جراحی لیفت، یک درمان موقتی است و پس از حدود دو سال، باید دوباره عمل لیفت با نخ را انجام دهید.
 • لیفت صورت با نخ به شرایط پوستی فرد نیز بسیار بستگی دارد. لیفت صورت با نخ در افرادی که شرایط پوستی مساعد نباشند، خیلی موفق نخواهد بود. بنابراین با پزشک متخصص لازم است که مشورت کنید و از موفقیت این عمل مطمئن شوید.
 • لیفت با نخ تنها افتادگی پوست را در بخش‌های موردنظر شما رفع می‌کند و نمی‌تواند پوست اضافی برخی نواحی صورت را جمع کند.
 • درصورتی که نخ‌ها بیش از حد سطحی قرار گیرند یا پوست بیمار فوق‌العاده نازک باشد، قابل مشاهده هستند.
 • بعضی از نواحی صورت به دلیل وجود رگ‌های اصلی، عروق یا اعصاب، بیشتر در معرض خطر قرار دارند به این دلیل لازم است که پزشک معالج از دانش آناتومی پیشرفته برخوردار باشد.

عوارض لیفت صورت با نخ

همانند تمامی درمان‌های زیبایی لیفت صورت با نخ هم ممکن است عوارضی داشته باشد؛ هر چند احتمال بروز عوارض به نسبت بسیار پایین‌تر از دیگر درمان‌های زیبایی است.

 • صرف نظر از اینکه از داروهای بی‌حسی موضعی هنگام لیفت استفاده می‌شود اما بعضی از افراد ممکن است حین عمل یا بعد از آن درد داشته باشند.
 • در برخی موارد نادر احتمال عفونت وجود دارد.
 • موارد نادری از درد یا ناراحتی طولانی‌مدت لیفت با نخ دائمی وجود دارد.
 • کبودی، تورم، جای‌زخم و فرورفتگی نیز از جمله عوارض لیفت است ظرف چند روز بر طرف می‌شود، اما در صورت شدیدشدن این علائم باید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

لیفت صورت با نخ برای چه سنی مناسب است؟

احتمالا اولین سوالی که به ذهن‌تان می‌رسد این است که لیفت صورت با نخ برای چه کسانی یا چه سنی مناسب است؟ بهترین سن برای انجام لیفت صورت با نخ برای مردان یا زنان، ۳۵ سال تا ۶۰ سال است که در اکثر موارد به دنبال لیفت قسمت‌های یک سوم میانی یا پایینی صورت و افزایش جوان‌سازی چهره‌ی خود هستند. از این سن دلیل تجزیه شدن فیبرهای کلاژن و الاستین، بافت پوست نازک شده و پوست دچار افتادگی و نیز چین و چروک می‌شود. به همین خاطر تاثیرات حاصل از بالا رفتن سن با این روش نتیجه عکس به خود می‌گیرند و بازیابی سلامت پوست انجام می‌شود.

با این وجود علاوه بر زیباجویان بالای ۳۵ سال اگر سن شما بین ۳۵ تا ۲۵ سال است اما آثار پیری روی صورتتان نمایان شده و علائم پیری قابل‌مشاهده ای مثل افتادگی پوست، چین‌ و چروک، خط لبخند، غبغب آویزان، افتادگی پلک زیر چشم و گردن بوقلمونی دارید در بین افرادی که وضعیتشان برای لیفت با نخ مناسب است قرار می‌گیرید.

لیفت صورت با نخ

اما افراد ذیل کسانی هستند که لیفت با نخ برایشان مناسب نیست:

 • افراد دارای آلرژی شدید و حساسیت های غیر معمول به نخ‌های استفاده شده
 • افراد دارای بیماری‌های مزمن پوستی
 • افراد دارای التهاب پوستی
 • افراد دارای سرطان
 • افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.
 • افرادی که در دوران بارداری و یا شیردهی هستند.
 • افراد دارای آکنه و یا عفونت پوستی
 • افرادی که سابقه‌ی برآمدگی پس از التیام یافتن زخم را دارند.
 • افرادی که به بیماری‌های خود ایمن مانند سارکوئیدوز آمیلوئیدورز مبتلا هستند.
 • افرادی که داروهای ضدانعقاد خون مثل هپارین و کومارین مصرف می‌کنند.
 • افراد دارای هموفیلی
 • افراد دارای هپاتیت از نوع B و C و HIV
 • افراد دارای پورفیری