برای کوچک‌ کردن بینی روش‌های مختلفی وجود دارد. کوچک‌ شدن بینی با ورزش یکی از رایج‌ترین این روش‌هاست. اما در کنار ورزش، استفاده از طب سنتی و کوچک شدن بینی با چسب هم از دیگر راه‌کارهایی‌ست که بسته به شرایط خود می‌توانید از آن استفاده کنید. در این مقاله از سایت پارس نیوز قصد داریم چند راهکار ساده برای خوش فرم شدن بینی در خانه را به شما معرفی نماییم.

nose-shrink-3206

روش‌های کوچک کردن بینی در خانه

برای کوچک کردن بینی خود در خانه از روش‌های مختلفی می‌توانید استفاده کنید. نکته‌ای که در این زمینه اهمیت دارد، این است که تمامی این روش‌ها بدون درد و خون‌ریزی‌ست! هم‌چنین در هیچ‌کدام از آن‌ها از عمل‌های جراحی استفاده نمی‌شود و برای شما خطری به‌همراه ندارد.

کوچک شدن بینی با چسب

یکی از راه‌های آسان کوچک‌کردن بینی، استفاده از چسب لیفت است. این چسب باعث می‌شود بینی شما جمع و کشیده شود.

چسب بینی که اصطلاحا به آن چسب لیفت گفته می‌شود، رنگی نامرئی دارد. این یکی از مزیت‌های آن است؛ چراکه می‌توانید روی آن آرایش کنید و هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان قابل‌استفاده است.

برای استفاده از چسب بینی برای کوچک شدن دماغ، ابتدا باید صورت خود را با آب و صابون بشویید.

به این ترتیب پوست صورت شما عاری ازچربی‌ها خواهد بود و برای استفاده از این چسب، آماده می‌شود.

۶ تا ۷ سانتی‌متر از این چسب را با قیچی جدا کنید و در حالی که روی بینی خود می‌چسبانید، بینی را به سمت بالا فشار دهید.

با این روش به‌راحتی می‌توانید خوش فرم شدن بینی خود را مشاهده کنید.

 گرفتن نوک بینی

نوک بینی را با دو انگشت اشاره و شست بگیرید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. حالا سعی کنید نوک بینی را رو به پایین فشار دهید و انرژی معکوس وارد نمایید.

این کار را می توانید با یک انگشت و از طرف پایین نوک بینی نیز انجام دهید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

کوچک کردن بینی با کمک ورزش

ورزش‌کردن اثرات گسترده‌ای روی بدن ما دارد. شما با انتخاب حرکات مناسب برای صورت خود، می‌توانید از این طریق برای خوش‌فرم‌شدن بینی تلاش کنید.

برای کوچک کردن بینی با کمک ورزش، کناره‌های بینی خود را با انگشت اشاره فشار دهید.

حال با شدت نفس بکشید و سپس عمل بازدم را انجام دهید.

این تمرین را بهتر است حداقل ۱۰ بار تکرار کنید و تاثیر آن را روی کوچک‌شدن بینی خود ببینید.

برای داشتن یک بینی صاف و زیبا می‌توانید از تمرین دیگری استفاده کنید.

برای این کار ابتدا لبخند بزنید. سپس با کمک انگشتان خود، بینی را به سمت بالا فشار دهید.

مدت زمان موردنیاز برای این تمرین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه است و باید روزانه انجام شود.

برای کوچک کردن بینی هم‌چنین می‌توانید از تمرینی که برای نوک بینی طراحی شده است، استفاده کنید.

برای این کار، هر چندبار که روزانه می‌توانید انگشت خود را روی نوک بینی بگذارید و به‌آرامی فشار دهید.

کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

یکی از راه‌های کوچک‌کردن بینی، ماساژدادن آن است. ماساژ قسمت‌های مختلف صورت علاوه‌بر تاثیری که روی صورت دارد، می‌تواند به بهبود و درمان سردردهای شما هم کمک کند.

برای ماساژ بینی از قسمت بالایی آن شروع کنید و به سمت نوک آن بیایید. حال نوبت کناره‌های بینی‌ست. دقت داشته باشد که حرکات شما برای کوچک کردن بینی باید به‌صورت دایره‌ای انجام شود.

این روش، یکی از آسان‌ترین راه‌هایی‌ست که باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌شود.

he-would-pinch-his-nose

 با استفاده از تنفس

از انگشت اشاره برای فشردن پره های بینی استفاده کنید و سعی کنید با قدرت نفس بکشید.

برای نتیجه گیری بهتر روی قسمت های پایینی فشار بیشتری وارد کنید. با افزایش فشار ریتم تنفس را آهسته تر نمایید. این تمرین را به اندازه 10 بار نفس کشیدن انجام دهید.

افزایش سن تغییرات زیادی در چهره ایجاد می کند. این تغییرات بر روی پوست و غضروف بینی نیز تاثیرگذار است. تمرین بعدی از افتادگی و تغییر فرم بینی در زمان کهنسالی جلوگیری می نماید.

 کوچک شدن بینی با عسل

یکی از راه‌های کوچک کردن بینی، استفاده از عسل است. از آن جایی که عسل یک ماده‌ طبیعی‌ست، می‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای کوچک شدن دماغ باشد.

عسل مضرات مواد شیمیایی را ندارد و به‌همین‌دلیل می‌توانید با خیالی راحت از آن استفاده کنید. این روش معمولا روی بینی‌های گوشتی بهتر جواب می‌دهد.

عسل می‌تواند با مواد دیگری مثل سرکه‌ سیب مخلوط شود.

ترکیب این دو باعث می‌شود که چربی‌های زیر پوست شما از بین برود و به کوچک شدن بینی منجر شود.

مخلوط عسل و سرکه‌ سیب باید نیم‌ساعت روی بینی بماند. بهتر است این کار را به‌مدت ۱۵ تا ۳۰ روز، هر روز انجام دهید تا تاثیر آن را بر خوش فرم شدن دماغ خود مشاهده کنید.

کوچک کردن بینی با استفاده از یخ

برای کوچک کردن بینی خود، یخ را از یاد نبرید. یخ با خاصیت منقبض‌کننده‌ای که دارد، باعث می‌شود به‌مرور زمان حجم بینی شما کاهش یابد. برای این کار از یک بسته یخ استفاده کنید و آن را به‌مدت ۱۰ دقیقه روی بینی خود قرار دهید. می‌توانید چند بار این کار را در روز انجام دهید. پس از گذشت چند هفته می‌توانید تاثیر آن را در کوچک‌تر شدن بینی خود مشاهده کنید.

1547887518_Q4sB6

کوچک کردن بینی با لبخند زدن

طبیعت همیشه راهکارهای خوبی به ما ارائه می دهد.

لبخند زدن به فرم صاف و مستقیم بودن بینی بسیار کمک می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیشتر لبخند بزنید و با انگشت نوک بینی را به آرامی به سمت بالا هل بدهید. این کار به فرم دهی عضلات کناره بینی نیز کمک می کند.

این تمرین را روزی 20 تا 30 مرتبه انجام دهید. بعد از مدتی نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

کوچک کردن بینی با استفاده از بخور

روشی که در این قسمت به آن می‌پردازیم، استفاده از بخور است. بخور نه‌تنها به کوچک کردن بینی شما کمک می‌کند، بلکه برای طراوت و شادابی پوست شما هم مفید است.

بخار آب از طریق بخور می‌تواند وارد منافذ پوستی صورت و بینی شما شود. در نتیجه‌ این کار، متابولیسم پوست بیش‌تر می‌شود، چربی‌ها راحت‌تر می‌سوزند و خارج می‌شوند؛ در نهایت باعث خوش فرم شدن بینی شما می‌شود.

با توجه به نوع پوستتان می‌توانید این کار را به‌مدت ۵ تا ۲۰ دقیقه انجام دهید.

البته باید توجه داشته باشید که اثر بخور تا چند ساعت روی بینی شما باقی می‌ماند. در حین بخور می‌توانید بینی خود را ماساژ دهید.

پس از آن هم بهتر است از یخ استفاده کنید. از روش بخور بهتر است یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

بخوردادن بیش از حد می‌تواند باعث شل‌شدن پوست بینی شما شود و در طولانی‌مدت تاثیری بر کوچک‌کردن بینی نداشته باشد.

آرایش برای کوچک کردن بینی

تکنیک های آرایشی یا همان کانتور بینی می تواند در کوچکتر به نظر رسیدن بینی موثر باشد. در این روش با ایجاد سایه روشن و نیره در نقاط مختلف بینی ظاهر بینی فرم داده می شود.

داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی

برخی از تحقیقات و نوشته ها حاکی از این می باشد که برخی از داروها و مواد گیاهی در کوچک شدن بینی نیز تاثیرگذار است. در ادامه به معرفی برخی از این مواد خواهیم پرداخت.

کوچک شدن بینی با طب سنتی (زنجبیل)

در طب سنتی زنجبیل بسیار کارآمد و پر خاصیت می باشد. در این روش پودر زنجبیل با آب مخلوط کرده و روی بینی بمالید، این مخلوط باعث چربی سوزی و کوچک شدن بینی های گوشتی نیز می گردد.

ماسک روغن کرچک و زنجبیل برای کوچک شدن بینی

وقتی صورت خود را خوب با صابون شست و شو دادید سپس صورت خود را خوب خشک کنید. بعد ماسکی که با زنجبیل و روغن کرچک مخلوط کردید را بر روی بینی خود بمالید و اجازه دهید تا حدود ۱۰ دقیقه بر روی بینی شما بماند.

فقط احتیاط کنید که با چشمانتان تماس پیدا نکند. چون امکان دارد چشم شما دچار سوزش شود. این یک روش موثر برای کوچک شدن بینی است.

98xi1iynbs0t

آمپول کوچک کننده بینی

تزریق آنزیم به بینی یا آمپول کوچک کننده اندازه آن از دیگر روش های نیمه خانگی است که می توان از طریق آن چربی های موجود در بینی را از بین برد.

این روش برای بینی های گوشتی بسیار مناسب است. در طی این روش مراجعه کننده به ۲ الی ۶ جلسه درمانی نیاز دارد که فاصله بینی هر جلسه حدود ۱ تا ۲ هفته است.

فواید استفاده از وازلین برای بینی

ساختار کلی مولکول وازلین به گونه ای است که می توان از آن برای درمان و بهبود بسیاری از آسیب ها و زخم ها استفاده کرد.

 بهترین جراح دهان و فک و صورت در تهران نیز بر این موضوع تاکید دارد پس هر چه سریع تر برای انجام خرید در این بخش برنامه ریزی لازم را انجام دهید.

با توجه به ساختار خاصی که در سلول های بینی وجود دارد، استفاده از وازلین می تواند به مرور زمان باعث کوچک شدن بینی شما شود و از این لحاظ جزو بهترین محصولات است که می توانید از آن استفاده کنید.

مورد بعدی این است که بسیاری از افراد دارای پوست خشک هستند که این مورد در بینی آن ها همه دیده می شود.