بنا به اعلام وزارت دفاع، امیر سرتیپ « سعید شعبانیان » در آیین بزرگداشت سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب (سلام الله علیها) و روز پرستار که با حضور جمعی از مسئولان وزارت دفاع و پرستاران در شهرک امام خمینی برگزار شد، اظهار داشت: پنجم جمادی‌الاولی سالروز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا و پرچم‌دار نهضت پس از شهادت حسین (علیه السلام)، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) است. این روز را روز پرستار می‌نامند و علت نام‌گذاری این روز به نام «روز پرستار» این است که حضرت زینب (سلام الله علیها) پرستاری امام زمانش حضرت زین‌العابدین (علیه السلام) و دیگر بیماران و مصیبت‌زدگان اهل بیت (علیه السلام) را برعهده داشت.

 
معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح  ادامه داد: حضرت زینب (سلام الله علیها) ضمن اینکه رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیمار کربلا نیز با تحمل آن همه سختی‌ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دِین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد.
 
وی افزود: البته حیف است که زینب (سلام الله علیها) را پرستار بیمار بخوانند، زیرا پرستاری از بیمار، یکی از کوچک‌ترین مسؤولیت‌های ایشان بود و هرچند پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است و پرستار متعهد باید با صبر و حوصله، هر نوع ناملایمات را در راستای انجام خدمت تحمل کند و چنین کاری از عهده هرکس برنمی‌آید، ولی با این حال، مقام حضرت زینب (سلام الله علیها)، آن قدر والا و عظیم است که او را پرستار نهضت و انقلاب حسینی باید بنامیم؛ زیرا این پرستاری به مراتب مهم‌تر و سرنوشت‌سازتر از پرستاریِ بیمار بود.
 
امیر شعبانیان با تأکید بر جایگاه ویژه و مهم پرستاران در جامعه گفت: پرستار و پزشکان وظیفه بسیار مهم و خطیری را عهده دارند و برای همین جایگاه والاست که در قرآن کریم آمده است «هرکس یک نفر را نجات دهد همانند آن است که کل بشریت را نجات داده است»

وی خاطرنشان کرد: در وزارت دفاع پرستاران و مجاهدان بزرگی داریم که در دوران کرونا در حوزه‌های مختلف به جانفشانی پرداختند و در این مسیر نیز شهدایی تقدیم کردیم که جا دارد یاد و خاطره این شهدای بزرگ را گرامی بداریم.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع در ادامه با اشاره به خدمات شهید دکتر فخری‌زاده گفت: شهید فخری‌زاده در عرصه‌های مختلف مانند هسته‌ای و پزشکی خدمات بسیاری انجام داد که تولید کیت‌های تشخیص بیماری کرونا و واکسن فخرا از نمونه‌های مجاهدت‌های این شهید بزرگ و همرزمان آن دانشمند مجاهد است.

امیر شعبانیان اظهار داشت: وزارت دفاع در کنار انجام مأموریت‌های اصلی خود، در حوزه انجام واکسیناسیون عمومی و پذیرش بیماران کرونایی در مرکز درمانی خود نیز پیشگام بوده و خدمات بسیاری انجام داده است.

وی با اشاره شرایط پساکرونا در کشورمان بیان کرد: در حالی که بسیاری از حضور در محیط بیمارستان وحشت داشتند و نگران هستند که پس از حضور در چنین محیطی، بیمار شوند، این پرستاران و پزشکان بودند که در خط مقدم مقابله با بیماری حضور داشتند.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع عنوان کرد: شما پرستاران و پزشکان با اعتقادتان در این عرصه حضور یافته و توانستید با دست در دست هم دادن، برای سلامت و نجات جامعه خوش بدرخشید و کار‌های بسیار بزرگی انجام دادید.

امیر شعبانیان خدمات بیمارستان چمران را در ایام پیک کرونا موجب افتخار وزارت دفاع دانست و گفت: کادر مدیریت، پزشکان و پرستاران با وجود همه سختی‌ها توانستند در آن دوران به خوبی به خدمت‌رسانی به مردم بپردازند و با همنفس شدن با بیماران کرونایی جان بسیاری را نجات دهند که با هیچ چیزی قابل جبران نیست.
 
منبع: میزان