ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان اعلام کرد که این واکسن احتمالا در سه ماه نخست سال آینده میلادی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

آلمان در بحبوحه رقابت کشورهای مختلف در سراسر جهان برای دستیابی به واکسن ضد کرونا ، قصد دارد صدها مرکز در سراسر کشور برای واکسیناسیون علیه ویروس ایجاد کند.

خبرگزاری بلومبرگ به نقل از روزنامه آلمانی « Welt am Sonntag» اعلام کرد شهر برمن در شمال آلمان نخستین مرکز پذیرای واکسن کرونا خواهد بود.

کلاوس سیشوتتیک، رئیس انستیتوی «پل ارلیخ» که مسئول تایید مجوز واکسن در آلمان است، اعلام کرد این مرکز برای سرعت بخشیدن به فرایند آزمایش و تولید با واکسن با تولید کنندگان در ارتباط است.

دو شرکت فایزر آمریکا و بیونتیک آلمان چند روز پیش اعلام کردند که واکسن تولید شده آنها تا ۹۰ درصد بدن را در برابر ویروس کرونا ایمن می کند و همین باعث شد تا امیدواری های زیادی به وجود آید.

آنجلا مرکل، صدر اعظم آلمان در ویدئویی هفتگی خود که شنبه منتشر کرد، اعلام کرد واکسن کرونا ابتدا به کارکنان بخش درمان و افرادی که نیازمند به مراقبت پزشکی ویژه هستند تزریق خواهد شد.

مرکل همچنین به شهروندان کشورش نسبت به در پیش بودن یک زمستان سخت هشدار داد و بار دیگر تاکید کرد که شمار مبتلایان در زمستان افزایش پیدا خواهد کرد.

مرکل روز دوشنبه با روسای ۱۶ ایالت دیدار خواهد کرد تا مراحل قرنطینه جزئی را که شامل ممنوعیت سفر غیر ضروری و تعطیل کردن رستوران ها و بارها است ، بررسی کند.

مرکز مبارزه با ویروس کرونا در آلمان اعلام کرد در ۲۴ ساعت اخیر ۲۲ هزار و ۴۶۱ مبتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شدند این درحالی است که ۱۷۸ نفر هم جان خود را از دست دادند.

به این ترتیب شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان به ۷۷۳ هزار و ۵۵۶ نفر افزایش پیدا کرد این درحالی است که ۱۲ هزار و ۳۷۸ نفر هم جان خود را تاکنون از دست داده اند.