محققان در آخرین بررسی‌های خود متوجه شده‌اند بدن برخی افراد تا حدی نسبت به ویروس کرونا مصونیت بالاتری از خود نشان می‌دهد. به نظر می‌رسد سرماخوردگی‌های قبلی نقش مهمی در این مصونیت بازی می‌کنند. البته هنوز مشخص نیست که این مصونیت تا چه اندازه می‌تواند آنها را در برابر بیماری کرونا محافظت کند.

محققان به بررسی نمونه خون افراد بزرگسال و کودک در انگلیس پرداختند. نمونه خون افراد شرکت کننده در مطالعه، قبل از همه گیری کرونا و بعد از آن مورد به دقت مورد ارزیابی قرار گرفت.

نتایج نشان می‌دهد که برخی افراد دارای آنتی بادی‌هایی هستند که اجازه نمی‌دهد پروتئین‌های اسپایک ویروس بتوانند به سلول میزبان نفوذ و فرد را به بیماری مبتلا کنند. سه نوع آنتی بادی IgG ،IgM ،IgA  باعث بالارفتن مصونیت بدن در برابر ابتلا به کووید-19 می‌شود. 

آنتی بادی‌های یافت شده در افراد آلوده به وضوح با آنتی بادی موجود در بدن بیماران مبتلا به کووید-19 متفاوت بود. تقریبا در بدن اکثر افرادی که در برابر ویروس کرونا از خود مصونیت نشان داده بود، آنتی بادی IgG مشاهده شده بود که متداول ترین آنتی بادی است که توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می‌شود.

از سوی دیگر نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها در بدن  درصد کمی از بزرگسالان چنین آنتی بادی دیده شده است. در نمونه گیری خون از 302 فرد بزرگسال، تنها در بدن 16 نفر آنها یعنی درحدود 5.26 درصد آنتی بادی وجود داشته است.

نتایج بررسی در کودکان بین یک تا 16 سال متفاوت بود. از 48 مورد نمونه گیری خون، 21 مورد یعنی 44 درصد آنها آنتی بادی داشتند.

شاید یکی از دلایلی که آمار مبتلایان به بیماری کرونا در بین کودکان کمتر از افراد بزرگسال است، به وجود همین آنتی بادی‌ها مربوط می‌شود. ابتلا به سرماخوردگی در کودکان باعث شده آنتی‌ بادی در بدن آنها ایجاد شود که مصونیت‌هایی را در برابر ابتلا به بیماری کرونا در آنها ایجاد کرده است.

در سراسر جهان افرادی دیده می‌شوند که مصونیت بالاتری نسبت به بیماری‌های همه گیر دارند. برخی معتقدند که سلول‌های لنفوسیت تی در این مصونیت نقش مهمی بازی می‌کنند. در حال حاضر نمی‌توان در مورد سلول‌های تی و مصونیت از ابتلا بیماری کرونا به صورت قطعی صحبت کرد.