او گفت: مصرف سیر می تواند باعث کاهش فشار خون شود و برای افرادی که فشار خون بالایی دارند بسیار مفید است.

پویان ادامه داد: مصرف سیر برای افرادی که سفره زمن و شدید دارند درمان مناسبی خواهد بود.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: افراد می توانند برای درمان انواع آکنه و جوش های صورت از سیر استفاده کنند؛ همچنین مصرف سیر اگر به صورت مداوم باشد باعث کاهش سیر زوال عقل شده و از آلزایمر پیشگیری می کند.

پویان اظهار کرد: افرادی که کلسترول خون دارند با مصرف سیر می توانند به کاهش سطح کلسترول خونشان کمک کنند؛ و برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا مصرف سیر بسیار موثر است.

او بیان کرد: افرادی که از موخوره رنج می برند؛ می توانند از سیر استفاده کنند به این صورت که 10 حبه سیر را بکوبند و با چهار قاشق غذاخوری، روغن زیتون و یک قاشق روغن درخت چای مخلوط کرده و این عصاره را روی موی سر خود استفاده کنند. همچنین این عصاره خاصیت ضد قارچی نیز دارد.معجزه خوردن یک حبه سیر

او ادامه داد:افرادی که با مشکل کم خونی دست و پنجه نرم می کنند می توانند با مصرف سیر و گنجاندن آن در سبد غذایی روزانه، کم خونی خود را برطرف کرده و عفونت های پوستی خود را درمان کنند. همچنین افرادی که سینوزیت دارند برای خروج و درمان عفونت های سینوسی می توانند سیر را انتخاب کنند. این افراد می توانند روزانه 3 تا 5 حبه سیر را مصرف کنند.

پویان در پایان به افراد توصیه کرد: حدالامکان از سرخ کردن سیر بپرهیزند، زیرا حرارت می تواند بر روی این گیاه تأثیر گذاشته و خواص آن را مقداری تغییردهد، بهترین روش مصرف سیر، به صورت خام است.