به گزارش پارس نیوز، 

دکترعلی افتخاریان با اشاره به اینکه اتولوژی مربوط به بیماری‌های گوش و قاعده طرفی جمجمه بوده که شامل تومورها، مشکلات مادرزادی گوش و عفونت گوش است، اظهار داشت: همچنین وزوز گوش علل مختلفی دارد و هر علتی در مسیر شنوایی می‌تواند سبب آن باشد و برای درمان آن باید ابتدا منشأ مشکل را پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:

چگونه بفهمیم دچار کم شنوایی شده‌ایم؟

وی در مورد تومورهای گوش گفت: اکثر این تومورها با کم‌شنوایی و صداهای اضافه در گوش همچون وزوز گوش همراه هستند و علائم دیگری همچون درد، کمتر  در مراحل اولیه با آن همراه است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: درمان تومورهای گوش از طریق جراحی است و به ندرت درمان‌های دیگر برای آن صورت می‌پذیرد، البته تشخیص به موقع در درمان موفقیت‌آمیز این بیماری حائز اهمیت است.

افتخاریان بیان داشت: در سنین بالا پیرگوشی دلیل عمده وزوز گوش است ولی در هر شرایط باید این مساله جدی گرفته شود و جهت علت آن اقدام به موقع انجام داد.

وی در آستانه برگزاری شانزدهمین کنگره بین‌المللی انجمن علمی جراحان گوش، گلو، بینی و سر و گردن ایران بیان داشت: این کنگره 6 تا 9 آذرماه سال جاری با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود و علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه www.Ent2018.com مراجعه کنند.