به گزارش پارس نیوز، 

قهوه فقط برای بعضی از افراد یک نوشیدنی دلچسب است. بعضی از افراد این نظر را دارند که قهوه در درجه اول برای بیدار شدن مغز مفید است و ادعا می کنند که یک فنجان قهوه لب دوز در صبحگاه باعث ورود انرژی روده شما می شود. آنچه که در مورد قهوه می گویند این است که بعد از میل کردن قهوه باید سریعاً به محل اجابت مزاج مراجعه کرد. ولی بعضی ها این عقیده را ندارند و هیچ تأثیری روی آن ها ندارد.

 

 

آیا واقعاً قهوه روده را تحت تأثیر قرار می دهد؟

طبق مطالعات علمی اخیر چگونگی تحت تأثیر قرار گرفتن روده نسبت به نوشیدن قهوه و عادات وجود دارد. اما گاهی قهوه بدون کافئین اثر قابل توجهی بر روده و عملیات آن دارد. مخصوصاً برای کسانی که ایلئوس بعد از عمل دارند. انسداد پس از عمل به مشکلات گوارشی منجر می شود که بعد از عمل جراحی شکم رخ می دهد. برخی از مطالعات قبلی نشان داده است ارتباط تنگاتنگی بین قهوه و هضم آن وجود دارد. نوشیدن قهوه کافئین دار و یا حتی بدون کافئین معده ی شما را تحریک می کند. این جنبش در تقاطع انتهای روده بزرگ و  قسمت فوقانی است. قهوه ی کافئین دار و بدون کافئین یک وعده غذایی با ۱۰۰۰ کالری است که روده ی بزرگ را تحریک می کند.

 

قهوه ی کافئین دار ۳۳ درصد بیشتر از قهوه ی بدون کافئین و ۶۰ درصد بیشتر از آب، روده های ضعیف شما را تحریک می کند. در کل هر نوشیدنی که کافئین داشته باشد منجر به شل شدن و یا اسهال می شود. شیرین کننده های مصنوعی هم اثر ملین دارند. حتی خوردن یک جرعه قهوه در صبح به عنوان دفع مدفوع شناخته شده است.

 

هیچ گونه شواهد علمی برای نشان دادن اینکه چرا قهوه منجر به تحریک روده می شود وجود ندارد. با توجه به گفته های متخصص گوارش نوشیدن یک نوشیدنی گرم و لب سوز دستگاه گوارش را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

آیا قهوه باعث کم شدن آب بدن می شود؟

به عبارت دیگر اگر قهوه باعث ادرار زیادتر و یا از دست دادن مایع بدن می شود احتمال دارد به علت شروع مزاج و یا تغییر آن باشد.

 

تمیز کردن روده بزرگ:

این درمان برای از بین بردن یبوست و کاهش سموم بدن است.

 

عوارض قهوه:

عدم تعادل، عفونت، افزایش خطر ابتلا به کم آبی بدن، سوراخ شدن روده. هنوز مشخص نشده است که چرا بعضی از مردم تحت تأثیر قهوه قرار می گیرند و بعضی ها قرار نمی گیرند. با توجه به تحقیقات تقریباً دو سوم از افراد مسن در ایالت متحده به طور متوسط ۲ فنجان قهوه در روز می نوشند. اگر کسی با نوشیدن قهوه متوجه اسهال در مدفوع خود شد، حتماً خوردن قهوه را متوقف کند و به پزشک مراجعه کند