به گزارش پارس نیوز، 

معجون طب سنتی برای درمان موهای سفید

برای درمان موهای سفید خود بهتر است این دفعه بجای استفاده از داروهای شیمیایی به سراغ طب سنتی برویم. در این خبر به شما معجونی سنتی برای درمان سفیدی و ریزش مو معرفی می‌کنیم. 

 کسانی که ریزش مو دارند یا موهای سرشان سفید شده، می‌توانند مخلوط حنا, روغن کنجد و "وسمه" را روی سر ضماد کنند.

حنا بدون رنگ نیست و خاصیت حنا به رنگ آن است؛ مخلوط حنا و وسمه رنگ قهوه‌ای بلوطی را ایجاد می‌کند و قرمزی رنگ حنا گرفته می‌شود.

 همچنین حنا تقویت‌کننده مغز است و قوه بینایی را زیاد می‌کند و در رفع ریزش مو نقشی حیاتی را ایفا می‌کند؛ در طب ایرانی حکما برای حنا اهمیت زیادی قائل می‌شوند.

مالیدن مخلوط برگ‌های له‌شده حنا با روغن زیتون به موی سر کمک زیادی به رشد آن می‌کند، به‌ویژه اگر این مخلوط را با آب گشنیز ترکیب کرده و سپس مورد استفاده قرار داد؛ اگر مدتهاست که به‌دنبال راهکاری برای رفع بوی بد عرقی هستید که به‌هنگام پوشیدن کفش به آن دچار می‌شوید، حنا برای رفع عرق بدبوی پا بسیار مؤثر بوده و می‌تواند این دغدغه شما را نیز برطرف کند.

از جوشانده برگ‌های حنا به‌صورت غرغره برای رفع پیله دندان استفاده می‌شود؛ در مصرف داخلی برای کاهش درد معده بعد از زایمان همچنین برای رفع خشونت صدا تجویز می‌شود.

حنا از دیدگاه طب سنتی بسیار قابض است و از ریزش مو جلوگیری می‌کند همچنین روغن کنجد هم باعث رویش مجدد موها می‌شود و در پیشگیری و درمان ریزش مو بسیار مؤثر است.

حنا به‌صورت موضعی در درمان بیماری‌های قارچی پوستی به‌ویژه در قارچ‌های عامل کچلی و تخفیف دردهای روماتیسمی به‌کار می‌رود.

ضدباکتری، ضدقارچ، ضدتب، ضداسپاسم، ضدویروس، ضدآفتاب، قابض، تهوع‌آور، ادرارآور، قاعده‌آور، ملین، خلط‌آور، محافظ کبد، کاهش‌دهنده پرفشاری خون، سقط‌کننده، حساسیت‌زا، مهار‌کننده نیترات ردوکتاز و مسکن از خواص مفید حنا است.

حنا دارای اثر ضدباکتری خصوصاً در باکتریهای گرم مثبت است همچنین دارای اثر ضدقارچی در قارچ‌های مولد کچلی تریکوفایتون، اسپوروتریکوم و کریپتوکوکوس است.

برای تسکین سردرد خود از حنا به‌عنوان ضمادی استفاده کنند و آن را به‌صورت ضماد به سر خود بمالید؛ اگزما عارضه پوستی است که به‌ویژه به‌هنگام تغییرات فصلی افراد زیادی را درگیر خود می‌کند؛ در این مورد نیز به‌گفته متخصصان طب سنتی، می‌توان از گیاه حنا استفاده کرد.

اگر مبتلا به این عارضه هستید باید گرد برگ حنا با برگ هلو را به‌خوبی مخلوط کرده و از آن به‌صورت ضماد استفاده کنید؛ نکته دیگر اینکه برای معالجه جوش و کورک سر کودکان ریشه حنا را خشک کرده و بعد به‌صورت ضماد آن را روی سر وی بگذارید.

رشد مجدد موی سفید به رنگ سیاه با معجون و ماسک معجزه آسا

چرا موهایتان زود سفید شده است+راه‌های درمان