نگرانی از آسیب دیدگی موها با رنگ کردن آن‌ها کاملا درست است زیرا بسیاری از مواد شیمیایی که رنگ مو را تغییر می‌دهند باعث آسیب مو می‌شود اما راه‌هایی برای حفظ سلامت مو رنگ شده وجود دارد.

آماده سازی مو

اگر می‌خواهید بعد از رنگ، مو‌هایی سالم داشته باشید، باید قبل از رنگ کردن آماده سازی را شروع کنید. در ابتدا از مغذی بودن و رطوبت مو مطمئن شوید و سپس به فاکتورهایی همچون ماسک مو و روغن‌های مو  از جمله روغن‌های طبیعی توجه نمایید. همچنین برای داشتن مویی سالم می‌بایست به‌طور منظم موها را کوتاه نموده و تا حد امکان از سشوار نیز استفاده نکرد.

انتخاب رنگ مناسب

بسیار مهم است بعد از رنگ کردن، مو دچار آسیب نشود. به همین دلیل اگر از دکلره برای سفید کردن مو استفاده می‌کنید حتما مطمئن شوید که از اکسیدان مناسب در رنگ مو استفاده کرده‌اید.

با استفاده از محصولات مراقبتی همچون رنگ موهای بدون آمونیاک می‌توانید آسیب موهای خود را به حداقل برسانید. به تمام خوانندگان خود توصیه می‌کنیم اگر به دنبال زیبایی و سلامت موهای خود هستید به استفاده از رنگ‌های بدون مواد شیمیایی خطرناک مثل آمونیاک بپردازید.

فهمیدن دستورالعمل بسیار حائز اهمیت است

یکی از مواردی که در سلامت موی رنگ شده شما تاثیر دارد نحوه استفاده از رنگ مو است. برای اطمینان از اینکه نحوه رنگ کردن مو به موی شما آسیب نزند در انتخاب آرایشگر دقت کنید.

قبل از شامپو زدن منتظر بمانید

بعد از این که موهای خود را رنگ کردید سعی کنید حداقل سه روز منتظر بمانید. این کار به ثابت ماندن رنگ مو کمک می‌کند همچنین چربی مو قبل از رنگ کردن مثل یک لایه محافظتی ریشه مو عمل و از آسیب مو جلوگیری می‌کند.

خرید محصولات درست برای مو رنگ شده

رنگ موهای جدید آسیب‌زا هستند. برای اینکه از سلامت مو خود مطمئن شوید بهتر است از محصولاتی مناسب برای موهای رنگ شده که با نوع موی شما همخوانی دارد استفاده کنید.

کم کردن شست و شو

وقتی موهای خود را ۳ یا ۴ بار در هفته می‌شویید رنگ مو تدریجی تغییر می‌کند. بنابراین برای اینکه رنگ مو و چربی سر ثابت شود شستشوی مو را بین ۲ تا ۳ بار در هفته کاهش دهید.

شست و شو مو رنگ شده با آب سرد

شستشوی مو با آب داغ باعث می‌شود کوتیکول‌های لایه خارجی مو بلند شوند که رطوبت را کاهش می‌دهد و مو فر و مجعد می‌شود بنابراین مو بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرد به همین خاطر موثرترین راه شستشوی مو با آب سرد است.

منبع: منیبان