قبل از خواب باید برخی کارها را انجام داد. رعایت برخی نکات بهداشتی قبل از خواب لازم است. مسواک زدن قبل از خواب توصیه شده است.

به گزارش وب گردی خبرگزاری صداوسیما؛  برخی از مواد مورد استفاده در ساخت جواهرات، مانند نیکل، ممکن است باعث تحریک پوست‌های حساس، خارش و قرمزی شوند و هنگام استفاده از جواهرات در تمام شب، احتمال تحریک افزایش می‌یابد.

چرا باید قبل از خواب جواهرات را درآورید؟

همچنین، استفاده مداوم از گوشواره در هنگام خواب ممکن است باعث افتادگی لاله گوش شود؛ به گونه‌ای که در طول سال‌ها خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند و اگر به آن‌ها استراحت شبانه‌ای ندهیم، ممکن است بیشتر و بیشتر آویزان شوند. استفاده از گوشواره همچنین ممکن است به دلیل مخلوط شدن چربی ترشح شده از پوست با سلول‌های مرده و باکتری‌ها باعث ایجاد بوی نامطبوع از لاله گوش شود.

علاوه بر این، برخی از خانم‌ها به دلیل تورم انگشتان و دست‌ها هنگام برداشتن حلقه‌ها با مشکل مواجه می‌شوند، زیرا مایعی شب هنگام داخل بافت‌ها جمع شده و منجر به تورم می‌شود.

خوابیدن با گردنبند نیز منجر به گره خوردن آن به مو یا پیچیدن آن در گردن می‌شود. چیز‌های کوچک آویزان همچنین می‌تواند شما را از خواب بیدار کند.

اگر جواهرات خود را برای تمیز کردن جدا نکنید، می‌تواند به پناهگاهی برای آلودگی‌ها و باکتری‌ها تبدیل شود، به ویژه حلقه‌هایی که دائما با پوست تماس دارند.