به گزارش پارس نیوز، 

محمدرضا حبیبی صبح امروز در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد، افزود: بسیاری از برنامه‌ها و اقدامات پیشگیری از وقوع جرم که در قالب آموزش مهارت‌های زندگی اکنون به جوانان و زوجین جوان ارائه می‌گردد، نتایج آنها سال‌ها بعد مشخص می ‌شود .

وی اظهار داشت: اکنون آموزش حین ازدواج با هماهنگی صورت گرفته بین دادگستری، ثبت اسناد، بهزیستی و کانون سردفتران در حال انجام است و بازخورد آن از سوی زوجین شرکت کننده در این دوره‌ها بسیار عالی است و اغلب افراد شرکت کننده اعلام رضایت از برگزاری دوره آموزشی دارند.

این مقام قضایی، ارائه آموزش در بدو شروع اختلافات خانوادگی و پس از مراجعه به دستگاه قضایی و همچنین آموزش پس از طلاق را از دیگر برنامه‌های آموزش زوجین اعلام کرد و بیان کرد: گرچه به اعتقاد بسیاری کارشناسان ارائه آموزش در این مقاطع کمی دیر به نظر می‌رسد، اما دادگستری با همکاری برخی دیگر از سازمان‌ها به طور موازی، هم آموزش در حین مداخله در فرایند طلاق را در دستور کار دارد و هم آموزش در مقاطع دیگر همچون، دبیرستان‌ها، پادگان‌ها و دانشگاه‌ها را دنبال می‌کند.

وی به راه‌اندازی دادگاه‌های درمان مدار و معالجه معتادین در استان اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی دادگاه درمان‌مدار به معتاد به عنوان یک بیمار نگاه می‌شود که نیاز به مراقبت‌های پزشکی، مشاوره‌ای و روانشناختی دارد و تلاش می‌شود که معتادین را با درمان کامل به اجتماع بازگرداند.

رئیس شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد از تجهیز و سامان دهی ایست بازرسی شهید مدنی به عنوان یکی از مهمترین مبادی ورودی استان خبر داد و تصریح کرد: در سال حمایت از کالای ایرانی، باید تلاش همه دستگاه‌های متولی جلوگیری از قاچاق کالا باشد.

وی ادامه داد: برخی نواقص در ایست بازرسی شهید مدنی در گذشته سبب شده بود تا برخی معطلی‌هایی را برای مردم ایجاد نماید و در بسیاری از موارد این معطلی‌ها فرصتی را برای قاچاقچیان حرفه‌ای جهت جعل و سند‌سازی برای کالاهای قاچاق ایجاد می‌کرد که اکنون این مشکلات مرتفع شده است.

حبیبی بحث پیشگیری از وقوع جرم را از مباحث بسیار مهم استان دانست و بیان کرد: مسئله پیشگیری از وقوع جرم نیازمند هماهنگی، تعامل همراهی و هماهنگی است تا در قالب یک رویکرد واحد و با اهتمام ویژه دنبال شود.