به گزارش پارس نیوز، 

جمعی از فعالان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با کونیکو یامامورا مادر ژاپنی‌الاصل شهید محمد بابایی در موزه صلح تهران، دیدار و از وی تقدیر کردند.

خانم یامامورا در حال حاضر یکی از اعضای انجمن حمایت از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی است و از سوی دیگر با اعضای انجمن هیروشیما که انجمن حمایت از مجروحین بمب اتم است نیز در زمینه‌های پزشکی و فرهنگی همکاری دارد. همکاری با دانشگاه بین‌المللی جامعة المصطفی (ص) در شهر قم در حوزه ترجمه متون به زبان ژاپنی نیز از دیگر فعالیت‌های مادر ۸۱ ساله شهید محمد بابایی است.

بانوان توئیتری در این دیدار از خدمات این مادر شهید و فرزند شهیدش برای اسلام و انقلاب اسلامی با اهدای لوحی تقدیر کردند.

کونیکو یامامورا خودش درباره ماجرای آشناییش با خانواده بابایی می‌گوید: من در کشور ژاپن و استان کیوتو در شهر آشیا به دنیا آمد. تقریبا ۲۱ سال داشتم که در یک آموزشگاه زبان انگلیسی با جوان ایرانی آشنا شدم که برای تجارت به ژاپن آمده بود. در حین همین آشنایی با دین اسلام آشنا و مسلمان شدم. بعد‌ها با همین جوان ایرانی که آقای بابایی بود ازدواج کردم و یک سال در شهر کوبه در ژاپن ماندیم. وقتی فرزند اولم به دنیا آمد و ده ماهه شد، به ایران آمدیم. در ایران هم خدا دو فرزند دیگر هم به ما داد: بلقیس و محمد. البته محمد وقتی ۱۹ ساله بود در عملیات والفجر ۱ در منطقه فکه به شهادت رسید.

96691او با بیان اینکه، من مقلد امام خمینی هستم، گفته است: همان زمانی که مسلمان شدم نام امام خمینی را از همسرم شنیدم. چون او مقلد امام (ره) بود و من هم بعد از مسلمان شدن در احکام دینی از ایشان تقلید می‌کردم. البته ما همان زمان در خانه مان رساله امام خمینی (ره) را هم داشتیم که از ترس مامور‌های رژیم شاه مجبور بودیم آن را در خانه پنهان کنیم.