همه ما می دانیم که کشورهای آسیایی دارای جشن های بسیار زیبا و متعددی هستند که هر ساله برگذار می شود. این جشن ها در کشورهای مختلف با آئین و مذهب مختلف مورد استقبال بسیار از توریست ها و گردشگران از سراسر جهان هستن. یکی از کشور هایی که در آن جشن های بسیار زیادی برگزار می شود کشور مالزی است که پر جنب و جوش ترین جشن ها و فستیوال های دنیا را در خود جای داده است. جالب این است که بدانید که کشور مالزی مانند هند دارای قوم ها و مذهب های مختلفی است و به همین جهت تعداد بسیار زیادی از جشن ها مانند کشور هند در این کشور برگذار می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم چند مورد از جشن ها و فستیوال های بسیار معروف کشور مالزی را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید سفری بدون دغدغه و پر از شادی را به این کشور داشته باشید. اگر به دنبال راهی برای سفر به کشور مالزی با هزینه ای بسیار مناسب هستید تور لحظه آخری مالزی توریاب را امتحان کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

جشن وساک:

جشن وساک یکی از محبوب ترین و بزرگ ترین جشن های است که هرساله در کشور مالزی سات که به مدت 4 شبانه روز برگزار می شود. این جشن می تواند یکی از دلایل عمده سفر توریست ها و گردشگران به این کشور باشد. این جشن بزرگ ترین جشن در میان بودایی های کل جهان است. این جشن به مناسبت متولد شدن بودا، روشنگری و مرگ بودا است که در طی مراحلی در مراسمی خاص اجرا می شود. یکی از ویژگی های زیبای این جشن به پرواز در آوردن فانوس های معروف آرزو است که در آخرین شب این مراسم به زیبا ترین شکل ممکن برگذار می شود. می توانید با رزرو تور مالزی لحظاتی خوش را برای خود در کناره خانواده رقم بزنید.

جشن عید فطر در مالزی

جشن عید فطر در مالزی

همانطور که همه ما می دانیم مسلمانان قسمت عمده ای از جمعیت کشور مالزی را تشکیل می دهد. عید فطر یکی از اساسی ترین و محبوب ترین عید ها در سراسر کشور مالزی است که هر ساله پس از پایان ماه مبارک رمضان برگذار می شود. این جشن از بزرگ ترین جشنهای کشور مالزی و همچنین تعطیلات رسمی به حساب می آید. در این جشن مردم در خیابان ها گرد هم می آیند و با غذا های بسیار خوشمزه و دلپذیر از یک دیگر پذیرایی می کنند. از ویژگی های بسیار جالب در جشن عید فطر در کشوور مالزی پایکوبی و رقص همراه با موسیقی های شاد است که توریست ها و مسافران بسیار زیادی را شیفته خود کرده است.اگر خواستار اقامتی خوش و به یاد ماندنی در کشور مالزی هستید تور لحظه آخری لست تورز را امتحان کنید و خاطره ای خوش را برای خود رقم بزنید.

جشن روز ملی مالزی

جشن روز ملی مالزی:

جشن روز ملی مالزی را بی شک می تواند کامل ترین و زیبا ترین جشن در سراسر مالزی دانست چرا که در این روز مردم مالزی با قلبه بر ظلم مبازره با ستم توانستند استقلال کشور را از بریتالنیلا پس بگیرند و دشمن را شکست بدهند. الین جشن زیبا و بزرگ هر ساله در سراسر کشور مالزی به صورت بسیار با شکوه و خارق العاده ای برگزار می شود. تورسیت های بسیار زیادی از سزاسز جهان برای حضور در جشن روز ملی مالزی حاضر می شوند. جدای مرد کشور مالزی نظامی ها هم در جای جای کشور مالزی رژه می روند و به نوع دیگر این روز بسیار بزرگ را در کنار مردم جشن می گیرند. این جشن هرساله در تاریخ 31 اگوت برگزار می شود. شما می توانید با رزرو تور مالزی در جشن های مختلف این کشور زیبا شرکت کنید و خاطره ایش و به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید..

جشن Thaipusam مالزی

جشن Thaipusam مالزی

جشن تایپوسام یکی از معروف ترین و محبوب ترین جشن هایی است که در کشور مالزی هر ساله برگزار می شود. این جشن مخصوص هندو ها است ولی در کل کشور مالزی آن را جشن می گیرند. این جشن بر اساس جنگ میان خدایان خیر و شر برگزار می شود که خیر در برابر شر پیروز شد. در این روز بسار شاد مردم با رقص و پایکوبی جشن می گیرند و از حضور در کنار یکدیگر لذت می برند. در سال 2018 در تاریخ 31 ژانویه این جشن برگزار می شود. نا گفته نماند که این جشن به دلیل گنجانده شدن در تقویم قمری هر سال به مدا ده روز تاریخش عوض می شود.

سال نو چینی ها در مالزی.

جشن سال نوی چینی ها در کشور مالزی به مدت 3 روز برگزار می شود و در این جشن اقوام و مذهب های مختلف شرکت میکنند. سال نوی چینی ها در مالزی پر از زیبایی  است که مردم  با آتشبازی و روشن کردن فانوس های رنگارنگ سال نو چینی ها را جشن می گیرند. این مراسم هر ساله به مدت 3 روز از 15 فوریه تا 18 فوریه برگزار می شود. توریاب مرجع تورهای مسافرتی داخلی و خارجی می باشد.