پشتیبانی شبکه درواقع به معنای نگهداری شبکه است که به آن Support and Maintenance گفته می شود. نگهداری از مجموعه سیستم های اصلی و جانبی که به یکدیگر متصل بوده و ارتباط آن ها با هم شبکه داخلی یک سازمان یا مجموعه را شکل می دهد. مدیران سازمان به ویژه مدیران بخش IT باید همواره به دنبال بهترین راه ها برای نگهداری شبکه باشند.

مشکلاتی که ممکن است شبکه های کامپیوتری با آن رو به رو شوند مواردی مانند قطع ارتباط میان اجزای شبکه، مشکلات سروری، مشکلات امنیتی، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری و ... است. به همین جهت پشتیبانی شبکه باید به تیمی متشکل از متخصصین حوزه های مختلف شبکه و کامپیوتر سپرده شود. رایان پشتیبان این افتخار را دارد که با سال ها تجربه موفق در این زمینه تیمی حرفه ای را در اختیار سازمان ها قرار می دهد.

پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری از این جهت اهمیت دارد که موجب ایجاد یک سیستم شبکه پایدار در سازمان می شود. سیستمی که روند جریان یافتن اطلاعات در سازمان را تسریع کرده و امکان تبادل اطلاعات و فایل های مختلف را میان بخش ها و افراد مختلف در سازمان فراهم می آورد. این امر علاوه بر نکات مثبتی که دارد ضرورت وابستگی سازمان ها به این خدمات شبکه و پشتیبانی شبکه را بیشتر آشکار می نماید. وجود تیم پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را می توان به عنوان یکی از الزامات ادارات و سازمان ها دانست. تیم پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان که متشکل از متخصصین خوش فکر، جوان و کار آزموده در زمینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری است می تواند در خصوص نگهداری شبکه در سازمان در کنار مدیران باشد.

 

1111

 

 

عوامل اثر گذار در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

همان طور که اشاره شد انتخاب یک تیم حرفه ای برای پشتیبانی شبکه بسیار مهم است. تیمی که بتوانند همه عوامل موثر در پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را مورد توجه قرار داده و با هزینه ای مناسب و کیفیت بالا خدمت رسانی جهت خدمات شبکه را به سازمان های مربوطه انجام دهد.

تیم پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان در زمان بررسی شبکه عوامل زیر را مورد توجه قرار می دهد:

  • تعداد کامپیوتر ها و همچنین تعداد کاربرانی که از شبکه استفاده می کنند. این کاربران شامل کاربران فعال و غیر فعال و کاربرانی که به شکل دور کار از شبکه استفاده می کند می شود.
  • تعیین مشخصات سرورهای موجود در شبکه شامل سرور های مجازی و فیزیکی. در این قسمت تیم پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان نوع و برند و قدرت سرور را مورد ارزیابی قرار داده و وضعیت کلی شبکه را مشخص می نمایند.
  • تعیین انواع سرویس هایی که روی شبکه وجود دارند.
  • تهیه لیستی کامل از تجهیزات موجود در شبکه و مشخصات هر یک از آن ها. این تجهیزات شامل مواردی مثل روتر و سوییچ ها، اکسس پوینت، فایروال، یو تی ام و ... هستند.
  • علاوه بر تعداد کامپیوتر ها باید سایر سیستم های متصل به شبکه نیز مشخص شده و لیستی از آن ها تهیه شود. تیم پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان لیستی از ماشین های اداری موجود در شبکه شامل پرینتر ها و اسکنر ها و همچنین سانترال و دوربین های تحت شبکه تهیه می کند.
  • مشخص نمودن سرویس های ارتباطی مانند وایرلس، LAN و WAN

 

222

 

پشتیبانی شبکه با رایان پشتیبان

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری رایان پشتیبان پس از تعیین مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد. ارزیابی دقیقی از شبکه موجود به مدیران سازمان ارائه می دهد. در واقع می توان اذعان داشت که گام اول در موضوع نگهداری از شبکه، تعیین وضعیت فعلی آن است. تعیین وضعیت فعالی شبکه به مدیران و کارشناسان شبکه کمک می کند تا در ابتدا نسبت به رفع نواقص احتمالی اهتمام ورزیده و در گام بعد در جهت ارتقاء کیفیت شبکه با توجه به نیاز های سازمان حرکت نمایند. هنگامی که وضعیت شبکه به شرایط ایده آل رسید نوبت به پشتیبانی شبکه و در واقع نگهداری شبکه می رسد. در طول مدتی که وظیفه پشتیبانی شبکه به تیم رایان پشتیبان محول می گردد. اعضای این تیم خود را عضوی از سازمان مربوطه دانسته و ضمن حفظ اسرار سازمان سعی در رفع سریع مشکلات احتمالی به وجود آمده خواهند داشت. همراهی با مدیران و پرسنل و سعی در رفع سریع مشکلات تیم پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان را سایر رقبا متمایز می نماید.

333