کباب عربی یکی از کباب های خوشمزه و محبوب می باشد. کباب عربی طرفداران زیادی دارد. کباب عربی با گوشت و بادمجان تهیه می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
بادمجان ۴ عدد
گوجه فرنگی ۴ عدد درشت
فلفل دلمه ای رنگی ۲ عدد
جعفری ۱ قاشق غذاخوری
کره ۵۰ گرم
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

دستور پخت کباب عربی لحم و ثور

کباب عربی

مرحله اول

برای تهیه کباب عربی خوشمزه ابتدا بادمجان را به صورت راه راه پوست می گیریم، سپس مقداری نمک روی بادمجان ها می پاشیم تا علاوه بر اینکه تلخی شان گرفته شود، آب اضافی موجود در بادمجان ها نیز خارج شود. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله سرخ کردن بادمجان بدون روغن با 13 روش رژیمی را مشاهده نمایید.

مرحله دوم

در این مرحله پیاز را با رنده ریز رنده می کنیم و پس از گرفتن آب اضافی اش داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه گوشت چرخ کرده را به همراه جعفری خرد شده و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به کاسه حاوی پیاز اضافه می کنیم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله نگهداری از گوشت چرخ کرده را مشاهده نمایید.

کباب عربی

مرحله سوم تهیه کباب عربی

حالا مایه کباب را حدود ۵ دقیقه با دست ورز می دهیم تا کاملا چسبناک و منسجم شود. در ادامه بادمجان ها را آبکشی می کنیم و به صورت حلقه ای خرد می کنیم. حالا فلفل دلمه ها را نیز به صورت مربعی بزرگ برش می زنیم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله خواص درمانی عجیب فلفل دلمه ای را مشاهده نمایید.

مرحله چهارم

در این مرحله به اندازه نارنگی از مایه کباب بر می داریم و روی سیخ قرار می دهیم. در ادامه یک تکه بادمجان و یک تکه فلفل دلمه ای به سیخ می کشیم و به همین ترتیب به صورت یکی در میان گوشت، بادمجان و فلفل دلمه ای را به سیخ می کشیم.

مرحله پنجم

به همین ترتیب تمام مواد را به سیخ می کشیم و به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال قرار می دهیم. پس از گذشت این زمان منتقل زغال را آماده می کنیم. پس از اینکه زغال ها به صورت یکدست روشن شدند، سیخ ها را به ترتیب روی منقل می چینیم.

کباب عربی

مرحله ششم تهیه کباب عربی

حالا کمی صبر می کنیم تا کباب ها خودشان را بگیرند، سپس سیخ ها را به صورت مداوم می چرخانیم تا کباب به صورت یکدست بپزد. در میانه پخت کباب ها کره را ذوب می کنیم و مقداری نمک و فلفل سیاه به کره ذوب شده اضافه می کنیم.

مرحله هفتم

در این مرحله با برس کره ذوب شده را روی کباب ها می مالیم تا درخشان تر و لذیذتر شوند. در ادامه گوجه فرنگی ها را نیز به سیخ می کشیم و روی منقل قرار می دهیم تا کباب شوند. در پایان کباب را به همراه برنج سرو می کنیم.

کباب عربی

نکات تکمیلی در مورد کباب عربی

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40دقیقه می باشد.

کباب عربی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو نمایید.

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب می باشد.