کباب بادمجان با گوشت یکی از غذاهای خوشمزه و محبوب می باشد. کباب بادمجان با گوشت طرفداران زیادی دارد. کباب بادمجان با گوشت با دستورهای متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم برای 2 نفر
گوشت چرخ کرده 250 گرم
پیاز 1 عدد متوسط
بادمجان 1 عدد متوسط
گوجه فرنگی 1 عدد کوچک
فلفل دلمه ای یک سوم 1 فلفل
سیر 2 حبه
آرد نخودچی 1 قاشق غذاخوری
جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری
زعفران دم کرده 1 قاشق غذاخوری
سماق و فلفل قرمز به مقدار کافی
زنجبیل و پاپریکا به مقدار کافی
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی
مواد لازم برای سس کباب
پیاز 1 عدد بزرگ
گوجه فرنگی 2 عدد بزرگ
سیر  2حبه
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
آب غوره کمی
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی

دستور پخت کباب بادمجان و گوشت

کباب بادمجان با گوشت

مرحله اول

برای تهیه کباب بادمجان خوشمزه ابتدا گوجه فرنگی و بادمجان و فلفل دلمه را تمیز می شوییم و با دستمال آشپزخانه خشک می کنیم و به سیخ می کشیم و روی شعله گاز کبابی می کنیم.پوست آن ها را می گیریم و کنار می گذاریم تا خنک شوند. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله 28 فایده و خواص بادمجان برای سلامت بدن انسان را مشاهده نمایید.

مرحله دوم

سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و رنده ریز می کنیم و همراه بادمجان و گوجه و فلفل کبابی شده آن ها را میکس می کنیم و یا روی تخته آشپزخانه ریز خرد می کنیم.پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و رنده ریز می کنیم و آب آن را کاملا می گیریم.

کباب بادمجان با گوشت

مرحله سوم طرز تهیه کباب بادمجان با گوشت

گوشت چرخ کرده را داخل کاسه ای بزرگ می ریزیم و پیاز را به آن اضافه می کنیم و همین طور مواد میکس شده را همراه با سماق، زنجبیل، فلفل، پاپریکا، زعفران، جعفری خرد شده، آردنخودچی و کمی نمک را می افزاییم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله 8 فایده اثبات شده سماق برای سلامتی + ۴ مضرات را مشاهده نمایید.

مرحله چهارم

سپس همگی مواد را با قاشق زیر و رو می کنیم تا کاملا مخلوط شوند و بعد با دست کمی مواد را ورز می دهیم و روی مواد را با سلفون می پوشانیم و کاسه را داخل یخچال می گذاریم تا به مدت 1 ساعت مایه استراحت کند.

مرحله پنجم

در این مرحله سس را آماده می کنیم. گوجه فرنگی ها را می شوییم و پوست می گیریم و رنده ریز می کنیم و کنار می گذاریم.پیاز را پوست می گیریم و می شوییم و رنده ریز می کنیم.تابه ای را روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

کباب بادمجان با گوشت

مرحله ششم طرز تهیه کباب بادمجان با گوشت

سپس کمی روغن داخل آن می ریزیم و پیازها را اضافه می کنیم و تفت می دهیم تا سبک شوند.سیرها را پوست می گیریم و می شوییم و رنده می کنیم و به پیاز می افزاییم و کمی نمک و فلفل و زردچوبه روی مواد می پاشیم.

مرحله هفتم

حالا رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه می کنیم و به مدت 1 دقیقه تفت می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود و گوجه فرنگی های رنده شده را اضافه می کنیم و همگی مواد را کاملا مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم تا سس کمی غلیظ شود. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله طرز تهیه رب گوجه فرنگی خانگی و سنتی غلیظ در منزل را مشاهده نمایید.

مرحله هشتم

در آخر آبغوره به هر میزان که تمایل داریم اضافه می کنیم. سپس تابه ای را روی حرارت کم قرار می دهیم و کمی روغن داخل آن می ریزیم و اجاره می دهیم تا به مرور زمان داغ شود. مایه کباب را از داخل یخچال بیرون می آوریم.

مرحله نهم طرز تهیه کباب بادمجان با گوشت

کمی ورز می دهیم در حد 30 ثانیه و کمی از مایه بر می داریم و به آن حالت می دهیم و به سیخ می کشیم و یا همان طور که به آن فرم دادیم داخل تابه قرار می دهیم تا سرخ شوند.اگر تابه بزرگ باشد همگی کباب ها داخل آن جا می شوند.

کباب بادمجان با گوشت

مرحله دهم

در 5 دقیقه آخر که همگی کباب ها سرخ شدند در تابه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا با حرارت کم مغز پخت شوند. بادمجان در کباب های آماده شده را به همراه سس داخل بشقاب می چینیم و همراه با پلو نوش جان کنید.

نکات تکمیلی در مورد کباب بادمجان با گوشت

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت می باشد.

کباب بادمجان با گوشت را می توانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو کنید.

همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان افطار - میل کرد.

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 2 نفر مناسب میباشد.