کرم باواریا یکی از دسرهای محبوب در جهان می باشد. کرم باواریا طرفداران زیادی دارد. کرم باواریا در رنگ ها و با طعم های متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم کرم باواریا
شیر ۳ لیوان
زرده تخم مرغ ۲ عدد
پودر ژلاتین ۳ قاشق غذاخوری
آب ½ لیوان
وانیل ½ قاشق چایخوری
خامه صبحانه ۱ پاکت ۲۰۰ گرمی
شکر ۱ لیوان
پودر کاکائو ۱ قاشق غذاخوری
پودر نسکافه ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه کرم باواریا

کرم باواریا

مرحله اول

برای تهیه کرم باواریای مجلسی در ابتدای کار پودر ژلاتین را به همراه نصف لیوان آب سرد درون یک کاسه می ریزیم و ترکیب می کنیم، سپس روی حرارت بخار آب قرار می دهیم تا ژلاتین به طور کامل شفاف شود.

مرحله دوم

در این مرحله زرده تخم مرغ را به همراه پودر شکر و وانیل  درون یک قابلمه مناسب می ریزیم و با همزن دستی مخلوط می کنیم تا با هم ترکیب شوند، سپس شیر را کم کم به قابلمه اضافه کرده و هم می زنیم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله ترفند های هوشمندانه برای جایگزین کردن شکر در رژیم غذایی را مشاهده نمایید.

کرم باواریا

مرحله سوم طرز تهیه کیک باواریا

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه مواد را به آرامی ترکیب می کنیم، سپس قابلمه را از روی حرارت کنار گذاشته و ژلاتین را به آن اضافه می کنیم.
 
نکته: توجه داشته باشید که شیر نباید جوش بیاید.

مرحله چهارم

مواد را با همزن مخلوط می کنیم و اجازه می دهیم کمی از حرارت بیفتند، سپس خامه صبحانه را داخل یک کاسه جداگانه می ریزیم و با همزن مخلوط می کنیم تا خامه کاملا روان و یکدست شود. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله طرز تهیه خامه کیک قنادی سبک با خامه صبحانه را مشاهده نمایید.

کرم باواریا

مرحله پنجم طرز تهیه کرم باواریا

حالا یک ملاقه از مخلوط شیر به کاسه حاوی خامه اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا مواد هم دما شوند، سپس خامه را به کاسه حاوی مخلوط شیر اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا مواد یکدست شوند.

مرحله ششم

در این مرحله مایه دسر را درون یک قالب مناسب می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم تا ببندد. اگر بخواهیم دسر را به صورت چند رنگ درست کنیم، می توانیم از موادی مثل زعفران دم کرده یا پودر کاکائو استفاده کنیم.

کرم باواریا

نکات کلیدی در تهیه کرم باواریا

  1. حتما لایه ها باید نیم بنده شده باشند تا رنگ بعدی را اضافه کنید وگرنه هنگام برش لایه ها جدا می شوند.
  2. بهتر است این دسر برای ۵ الی ۶ ساعت داخل یخچال بماند تا خوب سفت شود.
  3. از هر نوع قالبی می توانید استفاده کنید.