دسر کیوی یکی از دسرهای خوشمزه می باشد. دسر کیوی طرفداران زیادی دارد. دسر کیوی با روشهای متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم دسر کیوی
ژله کیوی 1 بسته
ژله آلوئه‌ورا 1 بسته
شیر ½ لیوان
کیوی 6 عدد رسیده
شکر ½ لیوان
آب ½ لیوان

دستور تهیه دسر کیوی

دسر کیوی

مرحله اول

برای تهیه دسر کیوی خوشمزه و مجلسی ابتدا کیوی ها را پوست می گیریم و به صورت ریز خرد می کنیم، سپس به همراه شکر و وانیل داخل یک قابلمه مناسب می ریزیم. در ادامه قابلمه را روی حرارت ملایم قرار می دهیم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله کیوی بخورید تا موهایتان نریزد را مشاهده نمایید.

مرحله دوم

در این مرحله پس از اینکه ترکیب کیوی و شکر به نقطه جوش رسید، 5 زمان زمان می دهیم تا با هم بجوشند، سپس از روی حرارت کنار می گذاریم. توجه داشته باشید که اگر مواد بیش از 5 دقیقه بجوشند رنگ کیوی از بین می رود.

دسر کیوی

مرحله سوم تهیه دسر کیوی

توجه داشته باشید که به دلیل اینکه کیوی حالت اسیدی داردف حتما باید انرا به همراه شکر بجوشانیم، وگرنه باعث می شود که ژله نبندد. در ادامه ژله کیوی را به همراه یک لیوان آب جوش داخل یک کاسه مناسب می ریزیم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله ترفند های هوشمندانه برای جایگزین کردن شکر در رژیم غذایی را مشاهده نمایید.

مرحله چهارم

در این مرحله کاسه را روی حرارت بخار آب کتری یا سماور قرار می دهیم و با قاشق هم می زنیم تا ژله کیوی به طور کامل درون آب جوش حل شود. پس از اینکه ژله کیوی حل شد، مخلوط شکر و کیوی را اضافه می کنیم.

دسر کیوی

مرحله پنجم

نکته دیگر اینکه به دلیل اینکه میوه کیوی آب دارد، یک لیوان آب جوش برای ژله کیوی کافی است و نیاز به اضافه کردن آب بیشتر نیست. در ادامه ژله آلوورا را به همراه یک لیوان آب جوش داخل یک کاسه مناسب ترکیب می کنیم.

مرحله ششم تهیه دسر کیوی

در این مرحله ژله آلوورا هم روی حرارت بخار کتری یا سماور قرار می دهیم تا کاملا یکدست شود، سپس انرا کنار می گذاریم تا کاملا خنک شود. در ادامه شیر را به ژله آلوورا اضافه می کنیم و با هم ترکیب می کنیم.

دسر کیوی

مرحله هفتم

نکته مهم در مورد اضافه کردن شیر به ژله آلوورا این است که مواد باید با هم همدما باشند، وگرنه احتمال بریدن شیر وجود دارد. در ادامه چند قاشق از مخلوط ژله کیوی درون لیوان ها می ریزیم و در یخچال قرار می دهیم.

مرحله هشتم تهیه دسر کیوی

پس از گذشت 30 دقیقه لیوان ها را از یخچال خارج می کنیم و چند قاشق از مخلوط ژله آلوورا روی آن می ریزیم و مجددا 30 دقیقه در یخچال قرار می دهیم. این کار تا زمانی که لیوان ها پر شوند ادامه می دهیم.

مرحله نهم

هر چقدر اندازه لایه ها بیشتر باشد، در پایان دسر شیک تر می شود. در این دستور دسر را به صورت 4 لایه درست کردیم، در پایان دسرها را از یخچال خارج می کنیم و با مقداری کیوی خرد شده تزیین کرده و سرو می کنیم.

دسر کیوی

نکات کلیدی در تهیه دسر کیوی

  1. برای اینکه لایه سبز رنگ خوش رنگ تر شود می توانید کمی پروه اسفناج یا رنگ خوراکی به آن اضافه کنید.
  2. برای اینکه بتوانید به صور قالبی خارج کنید سعی کنید کمی ژلاتین اضافه کنید زیرا کیوی به دلیل آنزیمی که دارد باعث می شود دسر کمی شل شود و برای ایکه تمیز از قالب در بیاد کمی ژلاتین اضافه کنید.
  3. به دلخواه می توانید از پودر ژله کیوی برای بین لایه ها استفاده کنید.