دسر به یکی از دسر های خوشمزه می باشد. دسر به طرفداران زیادی دارد. اصالت دسر به برای کشور ترکیه می باشد.

مواد لازم برای ۴ نفر
میوه به ۲ عدد
سیب زرد ۱ عدد
شیره انگور ¼ پیمانه
آب ۱٫۵ پیمانه
خامه قنادی برای تزیین
چوب دارچین ۱ عدد

طرز تهیه دسر میوه به

دسر به

مرحله اول

برای تهیه دسر به خوشمزه و مجلسی ابتدا به ها را از وسط نصف می کنیم و قسمت های اضافی میوه را با یک کارد تیز یا قاشق خارج می کنیم. توجه داشته باشید که باید با دقت این کار را انجام دهیم تا به بافت میوه آسیب وارد نشود.

مرحله دوم

در این مرحله پوست سیب را می گیریم، سپس آنرا از وسط نصف می کنیم و قسمت های اضافی درون سیب را خارج می کنیم. در ادامه سیب را با رنده ریز رنده کرده، سپس آنرا به ۴ قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله سوم طرز تهیه دسر به

حالا هر قسمت از سیب رنده شده را درون به های نصف شده قرار می دهیم. در ادامه به ها را به همان صورت درون یک قابلمه مناسب می چینیمف سپس دانه های به را به همراه چوب دارچین به قابلمه اضافه می کنیم.

دسر به

مرحله چهارم

در این مرحله شیره انگور را به همراه آب اضافه می کنیم. توجه داشته باشید که به جای شیره انگور می توانیم از شکر نیز استفاده کنیم. برای این منظور نسبت به ذائقه خود می توانیم از ۲ تا ۴ قاشق غذاخوری شکر استفاده کنیم. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله معجزه شیره انگور برای جوانسازی پوست را مشاهده نمایید.

مرحله پنجم

حالا قابلمه را روی حرارت ملایم قرار داده و درب قابلمه را می گذاریم، سپس اجازه می دهیم به ها به مدت یک ساعت با حرارت ملایم بپزند و کاملا نرم شوند، ضمن اینکه طعم مواد را نیز به خوبی جذب کنند.

مرحله ششم طرز تهیه دسر به

پس از اینکه به ها به طور کامل نرم شده و آب درون قابلمه کشیده شد، آنها را در ظرف سرو قرار داده و اجازه می دهیم از حرارت بیفتند و خنک شوند، سپس به سلیقه خود با خامه قنادی و انواع مغزیجات تزیین می کنیم.

دسر به

نکات کلیدی در تهیه دسر به

  1. برای هر به باید ۲ ق غذا خوری شکر در نظر بگیرید بنا به ذائقه خود و شیرینی میوه به آن را تغییر دهید.
  2. می توانید به دلخواه این دسر را داخل فر نیز قرار دهید بدین صورت که در دمای ۱۶۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.
  3. آبلیمو باعث خوش رنگ شدن به می شود.
  4. افزودن دانه هل دلخواه است و قابل حذف است.