چال گونه یکی از ویژگی های جذاب زیبایی به حساب می آید. چال گونه جذابیت زیادی به صورت می بخشد. اگر شما هم دوست دارید بدون عمل جراحی دارای چال گونه باشید در ادامه با ما همراه باشید.

چال گونه

چال گونه چیست؟

این چال به هنگام لبخند زدن یا خندیدن بر روی ناحیه لپ ایجاد می‌شود و می‌توان آن را به عنوان یکی از عوامل زیبایی چهره در نظر گرفت. این گودی کوچک که بر روی گونه ایجاد می‌شود در افزایش جذابیت لبخند افراد نقش برجسته‌ای دارد و به همین دلیل تقاضا برای انجام جراحی‌ جهت ایجاد فرورفتگی بر روی گونه از سوی افراد مختلف افزایش یافته است.

افرادی که به شکل طبیعی فرورفتگی کوچکی در ناحیه گونه خود دارند در حقیقت دچار نقصی مادرزادی در ناحیه گونه هستند که باعث ایجاد حفره‌ای کوچک در عضله شیپوری صورت شده است. انجام جراحی گونه نیز به منظور ایجاد چال گونه بر روی چهره انجام می‌شود، اما این در حالی است که می‌توان با استفاده از برخی متدهای آرایشی و استفاده از ابزار میکاپ به ایجاد حالتی مشابه بر روی صورت پرداخت.

چال گونه کجا قرار دارد؟

این همپوشانی یا فرورفتگی کوچک که در بافت گونه وجود دارد، باعث ایجاد تغییرات مثبت در حالت چهره می‌شود و ایجاد آن بدون صدمه به سلامت افراد به عنوان نمادی از زیبایی در چهره افراد خودنمایی می‌کند. به این ترتیب زمانی که افراد می‌خندند، پوست صورت کشیده شده و در اثر تحرک عضلات، چال یا گودی گونه ایجاد خواهد شد.

اگر به ایجاد چال گونه دائمی بر روی صورت خود تمایل داشته باشید، روشی بجز انجام عمل‌های جراحی مخصوص برای ایجاد فرورفتگی در ناحیه لم وجود نخواهد داشت و سایر ترفندها تنها امکان ایجاد چال گونه موقتی را فراهم می‌کنند. بنابراین استفاده از متدهای آرایشی و لوازم آرایشی گوناگون نتیجه‌ای محدود و کوتاه مدت خواهد داشت و لازم است مجددا به ترمیم آن اقدام کنید. در ادامه روش‌های ایجاد چال گونه را معرفی کرده و توضیح می‌دهیم که چگونه می‌توان از تکنیک‌های آرایش چهره برای ایجاد چال گونه استفاده نمود‌. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله بهترین برندهای لوازم آرایشی و بهداشتی کدامند؟ را مشاهده نمایید.

انواع چال روی صورت را بشناسید

چال گونه

چال لپ

یکی از زیباترین و رایجترین چالی که روی صورت وجود دارد ، مربوط به چال لپ است . این چال معمولا روی هر دو لپ انجام می شود ، اما در برخی از افراد این فرورفتگی فقط روی یک لپ ظاهر می شود .

چال چانه

این چال معمولا به صورت ارثی در افراد اتفاق می افتد . چال چانه معمولا بسیار کمتر از چال لپ در افراد دیده می شود.

ایجاد چال گونه با تکنیک های آرایشی

به آینه نگاه کنید تا به پهنا صورت ولی به طور طبیعی لبخند بزنید. جایی که می خواهید چال گونه مصنوعی تان وجود داشته باشد را معین کنید.

هنگامی که لبخند می زنید، چین های طبیعی باید خارج از دهان تان شکل بگیرد. و چال گونه تان باشد دقیقا در قسمت بیرون از این چین و چروک وجود داشته باشد، که تقریبا از بالای نقطه لب فوقانی آغاز می گردد.

اطمینان پیدا کنید که به پهنا صورت لبخند می زنید، ولی لبخندتان غیر طبیعی هم نیست. چال گونه ها به خصوص وقتی که به پهنا صورت لبخند می زنید، معینمی شوند. بنابراین به جای یک لبخند کم، باید یک لبخند به پهنا صورت بزنید تا ایده بهتری برای به وجود آوردن چال گونه با استفاده از لوازم آرایش داشته باشید. خجالتی نباشید!

نکته: این شیوه برای به وجود آوردن چال گونه موقتی مناسب برای عکس گرفتن، بهتر عمل می کند. چنانچه این آرایش پاک شود، امکان دارد غیر طبیعی به چشم بیاید.

چال گونه

قسمت اصلی محل چال گونه های جدید را علامت گذاری کنید

چال گونه ها اغلب به طور خطوط کوتاه یا شکل نیمه هلالی آشکار می شوند. از یک خط چشم مدادی به رنگ قهوه ای تیره یا مداد ابرو استفاده نموده تا نقاط کوچکی را در قسمت بالای نقطه ای که می خواهید چال گونه وجود داشته باشد، به وجود آورید. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله ترفندهایی که باید برای کشیدن خط چشم بدانید ! را مشاهده نمایید.

رنگ قهوه ای تیره بهتر عمل می کند، چون با رنگ پوست طبیعی بهتر هماهنگ می شود. از استفاده از خط چشم های مشکی و رنگی باید دوری کنید.

یک شکل هلال ماه کوچک را بر روی گونه خود بکشید

با معلوم شدن قسمت بالای برآمدگی این چال ها، دهان تان را رها کنید. در نقطه ای که علامت گذاری کرده اید، یک خط کوچک و قدری منحنی شکل بکشید. از همان خط چشم یا مداد ابرو که برای ایجاد نقطه استفاده کرده اید، برای این کار هم استفاده کنید.

این خط نباید بیشتر از یک اینچ (2.5 سانتی متر) از زیر این نقطه ادامه پیدا کند. این شکل تنها باید تا قدری منحنی باشد تا قدری صاف تر از انحنا ناخن تان به چشم بیاید.

چال گونه

در صورت لزوم آن را ترکیب کرده و دوباره بکشید

حال که چال گونه تان کشیده شده است، باید آن را با آرایش خود هماهنگ کنید تا آرایش نهایی ظریف و طبیعی به نظر برسد. از انگشتان دست خود یا چوب دودی برای ترکیب کردن این خط با رنگ پوست استفاده کنید، و به جای در سمت چپ و راست حرکت کردن، با حرکت در جهت بالا و پایین آن را مالش دهید.

یک بار انجام دادن امکان دارد خطی با تیرگی مناسب به وجود نیاید، پس امکان دارد احتیاج  باشد تا چند مرتبه آن را بکشید و ترکیب کنید.

لبخند بزنید تا نتیجه چال گونه خود را ببینید

چال گونه های ترسیم شده خود را در آینه بررسی کنید که آیا هم اندازه هستند؟ آیا بیش از اندازه تیره به چشم می آیند؟ آیا به اندازه کافی تیره نیستند؟ آیا چال گونه هایتان در نورهای خاصی غیر طبیعی به نظر می رسند؟ چنانچه هر چیزی در مورد آرایش تان درست به نظر نمی آید، آن را شسته و دوباره امتحان کنید.

چال گونه

ساختن چال گونه با استفاده از درب بطری

روش های بسیار زیادی برای ایجاد چال گونه وجود دارد ، که یکی از آنها استفاده از درب بطری است . از یک درب پلاستیکی بطری که لبه های تیزی نداشته باشد ، استفاده کنید . قبل از استفاده از درب توصیه می شود آن را ضدعفونی کنید یا آن را بشویید . بطری را داخل دهان و بین دندان ها و گونه بگذارید ، در جایی که می خواهید این چال ایجاد شود قرار دهید . سپس با استفاده از دست ، سر بطری را به آرامی فشار دهید طوری که چال گونه ایجاد شود . این روش ممکن است کمی دردناک باشد ، اما اگر آن را یکبار در روز به مدت چند هفته و به صورت مرتب انجام  دهید ، این چال زیبا و طبیعی خواهید داشت .

ایجاد چال گونه با استفاده از رژیم 

رژیم سالم می تواند یک چال گونه زیبا برای شما بسازد . سعی کنید مواد غذایی چرب را کنار بگذارید و قند و نشاسته را کمتر مصرف کنید . مصرف 8 لیوان آب در طول روز ضروری است . غذای آماده را کنار بگذارید و در رژیم غذایی خود از میوه ، سبزیجات ، تخم مرغ ، لبنیات ، ماهی و سویا مصرف کنید . همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله آیا رژیم غذایی روی سلامت بدن تاثیر می‌گذارد؟ را مشاهده نمایید.

چال گونه

عمل زیبایی چال گونه

یکی از پرطرفدارترین رو‌ش‌های تهاجمی ایجاد این چال، جراحی زیبایی است. در این روش، پزشک متخصص ابتدا معاینات بالینی  انجام می‌دهد و جایگاه چال‌های گونه را دقیقا علامت گذاری می‌نماید.در مرحله بعد، پزشک برای جلوگیری از هرگونه احساس درد و ناراحتی، محل مورد نظر را با استفاده از بی‌حسی موضعی، بی‌حس می‌کند. در ادامه، دو برش بسیار کوچک در محل گودی‌ها ایجاد خواهد شد. عمل زیبایی این چال نتایج دائمی دارد و به همین دلیل، اکیدا توصیه می‌شود برای انجام این کار به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

چال گونه با پیرسینگ

انجام پیرسینگ در ناحیه صورت، روشی تهاجمی برای ایجاد این چال است. در این روش، فرد متخصص ابتدا جایگاه این چال را مشخص می‌کند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص، آن قسمت از صورت را سوراخ می‌کند. در این روش، این چال به وجود آمده دائمی است، اما ممکن است در چند ماه اول با مشکلاتی مانند درد و عفونت روبرو شوید.

ساختن چال گونه با ورزش

تمرین ها و ورزش های مخصوص عضلات صورت هستند که می توانند این چال را ایجاد کنند . اگر میخواهید با استفاده از ورزش ، این چال را ایجاد کنید ، بهتر است روش های زیر را به صورت مرتب انجام دهید. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله بهترین ورزش ها برای کاهش وزن را مشاهده نمایید.

در ابتدا لب هایتان را غنچه کنید و لب هایتان را به داخل بمکید ، سپس از داخل لپ خود را به دندان بگیرید تا این چال زیبا ایجاد شود . قسمتی که با دندان گرفتید ، از بیرون روی آن را با انگشت فشار دهید و محکم نگه دارید . همانگونه که با نوک انگشت به نقطه فرورفته فشار می آورید در همین حال لبخند بزنید تا ماهیچه آن شکل بگیرد . روزی یکبار و به مدت 30 دقیقه این روش را انجام دهید و اگر انگشتانتان در همین حال خسته شد می توانید هربار آن را عوض کنید .

ایجاد چال گونه با استفاده مداد و خودکار

برای این روش به دو مداد نیاز است . لبخند بزنید و روی هر دو نقطه ای که می خواهید این فرورفتگی ایجاد شود ، انتهای مداد را فشار دهید . قسمتی از داد که نوک تیز است را نباید استفاده کنید ، زیرا باعث زخم در محل فرورفتگی می شود . این تمرین را به مدت 20 دقیقه در روز انجام دهید تا به نتیجه دلخواه خود برسید .

چال گونه

سخن پایانی

منقبض شدن عضلات صورت در اثر لبخند و کشیده شدن پوست به ایجاد این چال بر روی چهره منجر می‌شود. این فرورفتگی‌های جذاب را می‌توان از جمله مهم‌ترین معیارهای زیبایی چهره به شمار آورد که بعضی افراد به صورت مادرزادی و طبیعی از آن برخوردار هستند و عده دیگر در صورت تمایل به ایجاد این نوع فرورفتگی‌ها باید‌ از تکنیک‌های آرایشی برای ایجاد این چال موقت یا از جراحی و انجام تمرین‌های مکرر برای ایجاد این چال دائم و نیمه دائم استفاده نمایند.