کیک پیتزا یکی از پیتزاهای خوشمزه و پرطرفدار می باشد. کیک پیتزا طرفداران زیادی دارد. کیک پیتزا با مواد متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
آرد نان فانتزی ۵۰۰ گرم
آب ولرم ۲۵۰ سی سی
روغن مایع ۲ قاشق غذاخوری
خمیر مایه فوری ۱ قاشق غذاخوری
نمک ½ قاشق چایخوری
شکر ۱ قاشق چایخوری
مواد تاپینگ
هات داگ ۴ عدد
فلفل دلمه ای ۲ عدد
قارچ ۲۰۰-۳۰۰ گرم
پنیر پیتزا ۴۰۰ گرم
سس پیتزا ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک پیتزا

کیک پیتزا

مرحله اول

برای تهیه کیک پیتزای خوشمزه در ابتدای کار آرد را به همراه خمیر مایه فوری، نمک و شکر درون یک کاسه گود می ریزیم، سپس آب ولرم را اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا خمیری نرم و یکدست شکل بگیرد.

مرحله دوم تهیه کیک پیتزا

پس از اینکه خمیر جمع شد، روغن مایع را اضافه کرده و به آرامی خمیر را ورز می دهیم تا روغن را جذب کند. در ادامه خمیر را چانه گرفته و درون کاسه قرار می دهیم، سپس روی آنرا با سلفون می پوشانیم.

مرحله سوم

حالا اجازه می دهیم خمیر حدود یک ساعت استراحت کند تا حجم آن دو برابر شود. در همین حین به سراغ آماده کردن مواد پیتزا می رویم، مواد این پیتزا اختیاری است و در صورت تمایل می توانیم از گوشت و مرغ نیز استفاده کنیم.

کیک پیتزا

مرحله چهارم

در این مرحله سوسیس های هات داگ را به صورت ورقه ای خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم. در ادامه سوسیس خرد شده را به تابه اضافه کرده و به خوبی سرخ می کنیم.

مرحله پنجم تهیه کیک پیتزا

سوسیس را از تابه خارج می کنیم، سپس قارچ را به صورت ورقه ای خرد کرده و به تابه می افزاییم. در ادامه قارچ را هم به همراه کمی روغن یا کره تفت می دهیم تا آب اضافی آن کشیده و به طور کامل سرخ شود. همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله 4 روش فریز کردن قارچ بدون سیاه شدن و پلاسیدگی را مشاهده نمایید.

مرحله ششم

پس از اینکه خمیر به خوبی استراحت کرد، آنرا به سطح کار منتقل کرده و کمی ورز می دهیم، سپس یک قالب مناسب با قطر ۲۴ سانتی متر را با کمی روغن چرب می کنیم. در ادامه خمیر را با قطر نیم سانتی متر با وردنه باز می کنیم.

کیک پیتزا

مرحله هفتم

در این مرحله خمیر را درون قالب قرار داده و پس از فیکس کردن، لبه های اضافی آنرا جدا می کنیم. در ادامه سس پیتزا را روی خمیر می ریزیم و کف و دیواره های خمیر را به طور کامل با سس می پوشانیم.

مرحله هشتم تهیه کیک پیتزا

حالا مقداری پنیر پیتزا روی سس می ریزیم. در ادامه یک لایه قارچ و یک لایه سوسیس روی پنیر می ریزیم، سپس مجددا مقداری پنیر روی مواد می ریزیم. مواد را به همین صورت لایه به لایه درون قالب می ریزیم.

مرحله نهم

در پایان روی خمیر را با یک لایه پنیر پیتزا می پوشانیم و روی آنرا به سلیقه خود با مقداری فلفل دلمه ای، قارچ و گوجه گیلاسی تزیین می کنیم. در ادامه فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود.

مرحله دهم

حالا قالب را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا کیک بپزد. پس از گذشت این زمان گریل را روشن می کنیم تا پنیر روی پیتزا طلایی شود. در نهایت پیتزا را فر خارج می کنیم و به همراه سس دلخواه سرو می کنیم.

کیک پیتزا

نکات تکمیلی در مورد کیک پیتزا

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20دقیقه

و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه میباشد.

کیک پیتزا را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید.

توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد.