سیب زمینی متری یکی از پیش غذاهای خوشمزه می باشد. سیب زمینی متری طرفداران زیادی دارد. سیب زمینی متری با طعم های متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
سیب زمینی ۳ عدد
نشاسته ۳ قاشق غذاخوری
نمک ۱ قاشق چایخوری
شیر ⅓ پیمانه
فلفل سیاه ½ قاشق چایخوری
روغن سرخ کردنی به مقدار کافی

طرز تهیه سیب زمینی متری

سیب زمینی متری

مرحله اول

برای تهیه سیب زمینی متری خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی ها را می شوییم و به همراه ۲ لیوان آب و ۱ قاشق چایخوری نمک داخل یک قابلمه مناسب می ریریزیم، سپس روی حرارت قرار می دهیم. همچنین اگر علاقه دارید می توانید مقاله انواع نذر نمک به چه صورت است ؟ را مشاهده نمایید.

مرحله دوم تهیه سیب زمینی متری

پس از اینکه سیب زمینی ها به طور کامل آبپز شدند، آنها را از قابلمه خارج کرده و پوست شان را جدا می کنیم. در ادامه سیب زمینی ها را درون یک کاسه بزرگ می ریزیم و با گوشتکوب به طور کامل پوره می کنیم.

سیب زمینی متری

مرحله سوم

در این مرحله نشاسته را به همراه شیر، ۱ قاشق چایخوری نمک و فلفل سیاه به کاسه اضافه کرده و مواد را با پشت چنگال ترکیب می کنیم تا بافتشان یکدست و نرم شود. در ادامه خمیر سیب زمینی را درون یک لایه پلاستیک می پیچیم. همچنین اگر علاقه دارید می توانید مقاله تاثیر خوردن نشاسته در بزرگ شدن مغز انسان را مشاهده نمایید.

مرحله چهارم

حالا خمیر را به مدت یک ساعت در فریزر قرار می دهیم تا استراحت کند و چسبندگی آن کمتر شود. پس از گذشت این زمان خمیر را از فریزر خارج می کنیم، سپس یک کاغذ روغنی روی سطح کار پهن می کنیم.

سیب زمینی متری

مرحله پنجم تهیه سیب زمینی متری

در این مرحله خمیر را روی سطح کاغذ روغنی با وردنه به صورت یکدست پهن می کنیم، سپس با استفاده از یک چاقوی تیز آنرا به صورت باریک و بلند برش می زنیم. در ادامه یک تابه گود روی حرارت قرار داده و ۱ لیوان روغن اضافه می کنیم.

مرحله ششم

پس از اینکه روغن به خوبی داغ شد، خمیرها برش زده شده را درون روغن می اندازیم و هر دو سمت شان را به صورت یکدست سرخ می کنیم. در نهایت روغن اضافی سیب زمینی ها را با دستمال می گیریم و با سس دلخواه سرو می کنیم.

سیب زمینی متری

نکات کلیدی در تهیه سیب زمینی متری

  1. به دلخواه می توانید به مواد کمی جعفری ساطوری شده خشک یا تازه استفاده کنید.
  2. به دلخواه ۲ ق غذا خوری آرد سوخاری برای ترد شدن بیشتر سیب زمینی متری می توانید استفاده کنید.
  3. در صورت در دسترس بودن کمی پاپریکا اضافه کنید.