چیز برگر یکی از ساندویچ های خوشمزه در سراسر جهان می باشد. چیز برگر طرفداران زیادی دارد. چیز برگر با رسپی های متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
گوشت چرخ کرده ۶۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
پودر سوخاری ۲ قاشق غذاخوری
پنیر ورقه ای ۴ عدد
پودر سیر و پودر پاپریکا به مقدار کافی
سس خردل (اختیاری) ۱ قاشق چایخوری
نمک، فلفل سیاه و روغن به مقدار کافی
نان همبرگر ۴ عدد
گوجه، خیار شور و کاهو به مقدار کافی

طرز تهیه چیز برگر

چیز برگر

مرحله اول

برای تهیه چیز برگر خانگی در ابتدای کار پیازها را پوست گرفته و با رنده ریز رنده می کنیم، سپس درون صافی قرار می دهیم تا آب اضافی پیاز خارج شود. در ادامه گوشت چرخ کرده را به همراه پیاز درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم تهیه چیز برگر

در این مرحله پودر سوخاری را به همراه سس خردل و مقداری پودر سیر، پودر پاپریکا، نمک و فلفل سیاه به کاسه حاوی گوشت اضافه کرده و مواد را در حدی که فقط با هم ترکیب شوند، مخلوط می کنیم.

مرحله سوم

توجه داشته باشید که بهتر است مایه برگر را بیش از حد ورز ندهیم، چون باعث می شود هنگام پخت کمی سفت شود. البته اگر از گوشت چرخ کرده با چربی زیاد استفاده کنیم، مشکلی با ورز دادن زیاد پیش نمی آید.

چیز برگر

مرحله چهارم

در این مرحله گوشت را به ۴ قسمت تقسیم می کنیم، سپس درون همبرگر زن کیسه فریزر قرار داده و هر قسمت را درون قالب قرار داده و شکل می دهیم. اگر قالب همبرگر زن نداشته باشیم، می توانیم از درب یک دبه استفاده کنیم.

مرحله پنجم تهیه چیز برگر

در این مرحله برگرها را ۳۰ دقیقه درون فریزر قرار می دهیم تا منسجم شوند. پس از گذشت این زمان برگرها را از فریزر خارج می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و مقداری روغن اضافه می کنیم.

چیز برگر

مرحله ششم

حالا برگرها را درون روغن داغ می اندازیم و هر دو سمت شان را به صورت یکدست سرخ می کنیم. پس از اینکه دو طرف برگرها سرخ شد، روی هر کدام یک ورق پنیر قرار داده و اجازه می دهیم پنیرها به طور کامل ذوب شوند.

مرحله هفتم

در این مرحله برگرها را به همراه پنیر ورقه ای درون نان همبرگر قرار داده و روی آن از سس دلخواه می ریزیم. در نهایت مقداری کاهو، گوجه فرنگی و خیار شور خرد شده درون نان قرار داده و سرو می کنیم. نوش جان همچنین اگر علاقه دارید میتوانید مقاله تأثیر شگفت انگیز گوجه فرنگی در پیشگیری از سکته مغزی را مشاهده نمایید.

چیز برگر

تاریخچه چیز برگر

اضافه کردن پنیر به همبرگر در سال‌های ۱۹۲۰ تا اواسط ۱۹۳۰ پرطرفدار شد و چندین ادعای ضدونقیض بر سر آنکه چه کسی برای اولین بار چیز برگر را به وجود آورد، وجود دارد.

لیونل استرنبرگر (lionel sternburger)، از قرار معلوم کسی است که چیزبرگر را در سال ۱۹۲۶ در سن ۱۶ سالگی اختراع کرد، هنگامی که او به عنوان یک سرخکن در ساندویچ فروشی The rite spot پدرش در پاسادینا، کالیفرنیا کار می‌کرد و به‌طور آزمایشی یک ورق از پنیر آمریکایی را بر روی یک همبرگر داغ انداخت.

یک نمونه اولیه از ظهور چیزبرگر در یک منو، در سال ۱۹۲۸ در منوی رستوران لس آنجلس O'Dell's بود که چیزبرگر را پر شده از فلفل تند به قیمت ۲۵ سنت ارائه کرد.

رستوران‌های دیگر می‌گویند که آن‌ها چیزبرگر اختراع کردند. برای مثال رستوران Kaelin از لوئیزویل، کنتاکی می‌گوید که آن‌ها چیزبرگر را در سال ۱۹۳۴ اختراع کرده‌اند. یک سال بعد نماد بازرگانی به عنوان جایزه برای نام چیزبرگر به Louis Ballast از Humpty Dumpty در دنور، کلرادو داده شد. برطبق آرشیوهای Steak 'n Shake، بنیانگذار این رستوران، Gus Belt برای نماد بازرگانی این کلمه در سال ۱۹۳۰ تقاضا کرد.