سالاد ماکارونی ترکیه ای یکی از سالاد های خوشمزه می باشد. سالاد ماکارونی ترکیه ای طرفداران زیادی دارد. این سالاد با رسپی های مختلفی تهیه می شود.

مواد لازم برای ۴ نفر
ماکارونی ۵۰۰ گرم
هویج ۲ عدد
ذرت ۱ لیوان
خیارشور ۶ عدد
ماست ۲ لیوان
سس مایونز ۵ قاشق غذاخوری
نمک به مقدار کافی

طرز تهیه سالاد ماکارونی ترکیه ای

سالاد ماکارونی ترکیه ای

مرحله اول

برای تهیه این سالاد خوشمزه در ابتدای کار یک قابلمه حاوی آب روی حرارت زیاد گذاشته و اجازه می دهیم آب به نقطه جوش برسد. حالا پوست هویج را جدا کرده و با دندانه ای ریز رنده، رنده می کنیم.

مرحله دوم تهیه سالاد ماکارونی ترکیه ای

در ادامه خیارشور را به صورت نگینی ریز خرد کرده و به همراه هویج و ذرت درون یک کاسه مناسب می ریزیم. زمانی که آب جوش آمد، پاستا را به همراه مقداری نمک درون قابلمه ریخته و اجازه می دهیم کاملا پخته و نرم شود.

سالاد ماکارونی ترکیه ای

مرحله سوم

زمانی که پاستا کاملا نرم شد، آنرا درون آبکش ریخته تا آب اضافی آن خارج شود. حالا سس مایونز را به همراه ماست و مقداری نمک درون یک کاسه جداگانه ریخته و به خوبی مخلوط می کنیم تا سس یکدست شود.

مرحله چهارم

در این مرحله پاستا را به کاسه حاوی خیارشور اضافه کرده، سپس به خوبی مخلوط می کنیم تا مواد ترکیب شوند. در ادامه سس را به صورت پخش روی مواد سالاد ریخته و هم می زنیم تا سس به خورد مواد برود. همچنین اگر علاقه دارید می توانید مقاله طرز تهیه خیارشور خانگی با ماندگاری بالا به ساده ترین روش را مشاهده نمایید.

سالاد ماکارونی ترکیه ای

مرحله پنجم تهیه سالاد ماکارانی ترکیه ای

حالا سالاد ماکارونی را به مدت ۱ تا ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا مزه ها به خوبی ترکیب شوند. در نهایت سالاد ماکارونی را درون ظرف مورد نظرمان ریخته و به دلخواه با خیارشور تزیین می کنیم. نوش جان.