شیرینی اتریشی یکی از شیرینی های خوشمزه می باشد. شیرینی اتریشی طرفداران زیادی دارد. این شیرینی متعلق به کشور اتریش می باشد که با مواد متنوعی تهیه می شود.

مواد لازم شیرینی اتریشی
آرد قنادی ۱۲۵ گرم
زرده تخم مرغ ۲ عدد
کره ۱۰۰ گرم
پودر قند ۴۰ گرم
وانیل نوک قاشق چایخوری
پودر نارگیل ½ لیوان
شکلات تخته ای ۵۰ گرم

طرز تهیه شیرینی اتریشی

شیرینی اتریشی

مرحله اول

برای تهیه این شیرینی خوشمزه در ابتدای کار فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم و اجازه می دهیم گرم شود. اگر از توستر استفاده می کنید باید حرارت را روی ۱۵۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.

مرحله دوم تهیه شیرینی اتریشی

در این مرحله کره نرم را به همراه پودر قند درون یک کاسه مناسب می ریزیم و با دور تند همزن مخلوط می کنیم تا بافت مواد پوک و رنگ آن روشن شود. در حین هم زدن، باید چند بار کاسه را دورگیری کنیم تا مواد به صورت یکدست مخلوط شوند.

شیرینی اتریشی

مرحله سوم

حالا وانیل و زرده تخم مرغ را به کاسه افزوده و مواد را دو دقیقه دیگر هم می زنیم تا یکدست شوند. در ادامه آرد را روی مواد داخل کاسه الک کرده و در همین حین مواد را با لیسک مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند.

مرحله چهارم 

پس از اینکه خمیر شیرینی یکدست شد، آنرا درون قیف می ریزیم، سپس سینی فر را با کاغذ روغنی می پوشانیم. در ادامه خمیر را به صورت خطی یا هر شکل دیگری روی کاغذ روغنی قیف می زنیم.

شیرینی اتریشی

مرحله پنجم تهیه شیرینی اتریشی

در این مرحله سینی را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه درون فر قرار می دهیم تا شیرینی ها بپزند. در همین حین شکلات را درون یک کاسه فلزی می ریزیم و روی حرارت بخار آب بن ماری می کنیم تا به طور کامل ذوب شود.

مرحله ششم

پس از اینکه شیرینی ها به طور کامل پختند، آنها را از فر خارج کرده و صبر می کنیم تا خنک شوند. در ادامه شیرینی ها را درون شکلات ذوب شده می زنیم، سپس درون پودر نارگیل می غلطانیم و در ظرف مورد نظرمان می چینیم.

شیرینی اتریشی

نکات کلیدی شیرینی اتریشی

  1. بیش از حد شیرینی اتریشی را داخل فر قرار ندهید زیرا خشک می شود.
  2. می توانید با دو برابر کردن مواد اولیه شیرینی بیشتری تهیه کنید.
  3. مایع شیرینی اتریشی را زیاد با دست ورز ندهید چون به روغن می افتد.