سیب زمینی با سس قارچ یکی از غذاهای خوشمزه می باشد. سیب زمینی با سس قارچ طرفدارن زیادی دارد. این غذا معمولا به عنوان پیش غذا مصرف می شود.

سیب زمینی با سس قارچ

مواد لازم سیب زمینی با سس قارچ
سیب زمینی ۳ عدد بزرگ
قارچ ۲۵۰ گرم
کره ۵۰ گرم
آرد سفید ۲ قاشق سوپخوری
شیر ۱ پیمانه
نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن به مقدار کافی

طرز تهیه سیب زمینی با سس قارچ

سیب زمینی با سس قارچ

مرحله اول

برای تهیه این غذا خوشمزه در ابتدای کار سیب زمینی ها را شسته و پوست شان را جدا می کنیم، سپس به صورت خلالی در سایز بزرگ خرد می کنیم. حالا سیب زمینی ها را با آب سرد می شوییم تا نشاسته آن از بین برود.

مرحله دوم تهیه سیب زمینی با سس قارچ

در این مرحله سیب زمینی ها را درون یک قابلمه حاوی آب ریخته، سپس مقداری نمک و زردچوبه به آن می افزاییم و روی حرارت قرار می دهیم تا به مدت ۳ تا ۴ دقیقه بجوشد. توجه داشته باشید این تایم از زمان جوش آمدن آب شروع می شود.

سیب زمینی با سس قارچ

مرحله سوم

لازم به ذکر است بدانید زمان پختن سیب زمینی ها به قطر آنها بستگی دارد، در صورتی که سایز آنها درشت نباشد ۲ دقیقه کفایت می کند. پس از گذشت این زمان قابلمه را از روی حرارت برداشته و سیب‌ زمینی‌ ها را درون آبکش می ریزیم.

مرحله چهارم 

حالا اجازه می دهیم آب اضافی سیب زمینی ها کاملا کشیده شده و خشک شوند، سپس یک تابه مناسب روی حرارت گذاشته و مقداری روغن به آن می افزاییم تا روغن کاملا داغ شود. در ادامه سیب زمینی ها را به تابه می افزاییم.

مرحله پنجم

حالا سیب زمینی ها را با حرارت ملایم به خوبی تفت می دهیم تا سرخ شوند، سپس روی دستمال مخصوص روغن گیری قرار می دهیم تا روغن اضافی شان کشیده شود. در ادامه به سراغ درست کردن سس قارچ می رویم.

سیب زمینی با سس قارچ

مرحله ششم تهیه سیب زمینی با سس قارچ

برای این منظور کره را درون یک قابلمه مناسب ریخته و روی حرارت قرار می دهیم تا کره ذوب شود، سپس آرد را اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی آن گرفته شود. حالا شیر را کم کم به قابلمه می افزاییم.

مرحله هفتم

در ادامه سس را به خوبی مخلوط می کنیم تا گلوله های آرد درون شیر باز شده، سپس مقداری نمک، فلفل سیاه و پودر آویشن به قابلمه می افزاییم و به صورت مرتب هم می زنیم. در این فاصله قارچ را به صورت ورقه ای خرد می کنیم.

مرحله هشتم

حالا قارچ را درون یک تابه جداگانه به همراه مقداری کره با حرارت زیاد تفت می دهیم تا کاملا سرخ شده و آب نیندازد‌. در ادامه قارچ را به قابلمه حاوی سس اضافه کرده، سپس مخلوط می کنیم و پس از گذشت چند دقیقه قابلمه را از روی حرارت کنار می گذاریم.

سیب زمینی با سس قارچ

مرحله نهم

در ادامه سیب زمینی های سرخ شده را درون ظرف مورد نظرمان ریخته، سپس سس قارچ را به صورت پخش روی آنها می ریزیم. در آخر مقداری پودر آویشن روی غذا می ریزیم و آنرا به صورت گرم سرو می کنیم.

نکات کلیدی تهیه سیب زمینی با سس قارچ

  1. قارچ ها را حتما از قبل در کره تفت دهید تا بوی خامی ندهد.
  2. سیب زمینی ها را بجای روغن سرخ کردن می توانید بخارپز یا در فر کبابی کنید.
  3. به مواد سس می توانید پنیر پیتزا هم اضافه کنید.