بستنی شکلاتی یکی از دسرهای خوشمزه و پر طرفدار می باشد. بستنی شکلاتی طرفداران زیادی دارد. برای خوشمزه تر و قشنگ تر شدن بستنی شکلاتی می توانید از مغز آجیل استفاده نمایید.

مواد لازم بستنی شکلاتی
شیر ۲ پیمانه
پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری
شکر ½ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد کامل + ۱ عدد زرده تخم مرغ
شکلات تلخ ۱۰۰ گرم
خامه صبحانه ۲۰۰ گرم

طرز تهیه بستنی شکلاتی

بستنی شکلاتی

مرحله اول

برای تهیه این بستنی به روش خانگی در ابتدای کار شیر را به همراه شکر و پودر کاکائو درون یک قابلمه مناسب ریخته و با همزن به خوبی مخلوط می کنیم تا گلوله های پودر کاکائو کاملا باز شوند و مایه یکدست شود.

مرحله دوم تهیه بستنی شکلاتی

حالا قابلمه را روی حرارت گذاشته تا ذرات شکر حل شوند، سپس تخم مرغ ها را اضافه کرده و به صورت مداوم مخلوط می کنیم. پس از گذشت ۵ تا ۶ دقیقه شکلات تلخ را اضافه کرده و به خوبی هم می زنیم تا ذوب شود.

مرحله سوم 

در ادامه قابلمه را از روی حرارت کنار گذاشته و اجازه می دهیم محتوی درون قابلمه ولرم شود. حالا خامه به دمای محیط رسیده را به همراه وانیل به کاسه اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم تا درون مایه حل شوند.

بستنی شکلاتی

مرحله چهارم تهیه بستنی شکلاتی

حالا مایه بستنی را درون یک ظرف درب دار ریخته و درب آنرا می بندیم، سپس به مدت ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت درون فریزر قرار می دهیم. پس از گذشت این زمان ظرف را از فریزر خارج کرده و به خوبی مخلوط می کنیم.

مرحله پنجم

در ادامه بستنی را مجددا به مدت ۱ ساعت درون یخچال قرار می دهیم و این روند را به مدت ۵ مرتبه تکرار می کنیم تا بستنی حالت کش دار پیدا کند. پس از آخرین مرتبه بستنی را به مدت ۶ ساعت درون فریزر استراحت می دهیم.

مرحله ششم

پس از گذشت ۶ ساعت بستنی را از فریزر خارج کرده و اسکوپ می زنیم، سپس درون نان بستنی آماده گذاشته و به دلخواه با سس شکلات، ترافل‌ های رنگی و رول بیسکویت تزیین کرده و سرو می کنیم. نوش جان.

نکات کلیدی

- استفاده از چند قاشق شیر خشک داخل شیر در حال جوش غلظت بستنی را زیاد می کند.

-اگر برای درست کردن بستنی با روکش شکلاتی قالب مخصوص بستنی ندارید می توانید قسمت بالای پاکت آبمیوه یا شیر را ببرید و روی پاکت ۵ تا برش کوچک با فاصله تقریبا یک انگشت (کمی بیشتر) بزنید. سپس چوب های بستنی را تا نیمه داخل برش ها کنید. پس از آماده شدن مواد بستنی، آن را داخل پاکت بریزید و داخل فریزر قرار دهید تا یخ بزند. سپس بستنی ها را برش داده و کاغذ پاکت را از روی آن جدا کنید.

بستنی شکلاتی

-برای درست کردن بستنی وانیلی، به دلخواه می توانید ۱/۴ پیمانه گلاب نیز به مواد اولیه ی بستنی اضافه کنید تا عطر و طعم سنتی به آن بدهد.

-به جای خامه می توانید از نصف قاشق غذاخوری کره استفاده کنید.

-بسته به ذائقه تان می توانید از شکلات تخته ای تلخ یا شیرین برای روکش بستنی استفاده کنید. همچین می توانید از دو رنگ شکلات آب شده برای روکش آن استفاده کنید. کافی است دو نوع شکلات تخته ای را با رنگ‌ های مختلف آب کنید. سپس بستنی را در یکی از آن ها فرو کرده و داخل فریزر قرار دهید. سپس مجددا بستنی را تا نصف آن داخل شکلات آب شده با رنگ دیگر فرو کرده و بدین ترتیب به راحتی یک بستنی خانگی با روکش شکلاتی دو رنگ درست کنید.