پاستا فتوچینی یکی از غذاهای خوشمزه در سراسر جهان می باشد. پاستا فتوچینی طرفداران زیادی دارد. پاستا فتوچینی از آن دسته غذاهای سالم و مقوی می باشد.

مواد لازم برای ۴ نفر
فیله مرغ ۴۰۰ گرم
پاستا فتوچینی ۵۰۰ گرم
گوجه فرنگی ۵ عدد
سیر ۴ حبه
ریحان تازه ۱ دسته
پنیر پارمزان ۳۰۰ گرم
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی

طرز تهیه طرز تهیه پاستا فتوچینی

پاستا فتوچینی

مرحله اول

برای تهیه پاستا فتوچینی خوشمزه در ابتدای کار فیله مرغ را به صورت مکعبی ریز خرد می کنیم، سپس دو حبه سیر را به صورت ریز رنده کرده و به همراه مقداری روغن مایع و زیتون درون یک تابه مناسب می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.

مرحله دوم تهیه پاستا فتوچینی

حالا سیر را کمی تفت می دهیم تا عطر آن آزاد شود، سپس فیله های مرغ را اضافه کرده و کمی تفت می دهیم. در ادامه حرارت را زیاد کرده و اجازه می دهیم آب اضافی فیله های مرغ تبخیر شود و در این فاصله گوجه فرنگی ها با غذاساز پوره می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله دو حبه سیر باقی مانده را نیز رنده کرده و به همراه مقداری روغن زیتون درون یک تابه نسبتا بزرگی می ریزیم، سپس روی حرارت گذاشته و تفت می دهیم. در ادامه پوره گوجه فرنگی را به تابه اضافه کرده و به خوبی سرخ می کنیم.

پاستا فتوچینی

مرحله چهارم تهیه پاستا فتوچینی

حالا کمی آب به تابه حاوی پوره گوجه فرنگی اضافه کرده و ریحان تازه را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس به تابه می افزاییم. در ادامه مقداری نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و پس از مخلوط کردن فیله های مرغ سرخ را اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

حالا حرارت را ملایم کرده و اجازه می دهیم مواد باهم پخته شوند و در این فاصله یک قابلمه را تا نیمه پر از آب کرده و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا به نقطه جوش برسد، سپس پاستا فتوچینی را به قابلمه اضافه کرده و اجازه می دهیم کمی پخته شود.

مرحله ششم

زمانی که پاستا کمی پخته و نرم شد، آنرا با آب سرد آبکش کرده و به تابه می افزاییم، سپس نصف مقدار پنیر پارمزان را به تابه اضافه کرده و مخلوط می کنیم. پس از گذشت ۲ دقیقه پاستا را درون ظرف مورد نظرمان ریخته و مابقی پنیر را روی آن می ریزیم. نوش جان.

پاستا فتوچینی

نکات مهم پخت پاستا فتوچینی

  • به دلیل وجود نمک زیاد در پنیر سعی کنید تا نمک زیادی به این غذا نزنید حدود 1 قاشق چایخوری کافی می باشد. 
  • اگر از طعم سیر خوشتان نمی آید می توانید از پودر سیر خالی استفاده کنید. 
  • می توانید از پونه کوهی و جعفری ساطوری شده نیز در تهیه این غذا استفاده کنید. 
  • می توانید فیله مرغ را گریل کنید و روی پاستا بچینید نه این که درون پاستا ترکیب کنید. 
  • در صورت تمایل می توانید میگو پلویی ریز را جایگزین مرغ در این غذا بکنید.
  • بهتر است برای طعم بهتر از مقداری جعفری ساطوری شده روی کار استفاده کنید.