چیز کیک خرمالو یکی از دسر های خوشمزه و پر طرفدار می باشد. چیز کیک خرمالو طرفدارن زیادی دارد. از چیز کیک خرمالو می توان به عنوان دسر شب یلدا هم استفاده نمود.

مواد لازم چیز کیک خرمالو
بیسکویت سبوس دار ۲ بسته
کره ۱۰۰ گرم
مواد لازم برای فیلینگ
پنیر لبنه یا خامه ای ۳۰۰ گرم
خامه صبحانه ۲۰۰ میلی لیتر
شکر کمتر از ۱ پیمانه
آرد ۱ قاشق غذاخوری سرپر
نشاسته ذرت ۱ قاشق غذاخوری سرپر
وانیل نوک قاشق چایخوری
تخم مرغ ۲ عدد
مواد لازم برای کرم خرمالو
خرمالو ۴ عدد
آب ½ پیمانه
خامه کم چرب ½ پیمانه
شکر ۳ قاشق غذاخوری
نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه چیز کیک خرمالو

چیز کیک خرمالو

مرحله اول

برای تهیه چیز کیک خرمالو خوشمزه در ابتدای کار لایه کراست را آماده می کنیم، برای این منظور بیسکویت ها را به کمک غذاساز به خوبی پودر کرده و کره را روی حرارت بخار کتری بنماری می کنیم تا ذوب شود.

مرحله دوم

در ادامه بیسکویت و کره را به خوبی مخلوط کرده و درون قالب کمربندی را با کاغذ روغنی می پوشانیم، سپس مواد کراست را درون قالب ریخته و با پشت لیوان به خوبی فشار می دهیم تا یکدست و منسجم شود.

مرحله سوم

حالا قالب را به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار می دهیم تا لایه کراست کاملا سفت شود. حالا به سراغ درست کردن مایه فیلینگ می رویم، برای این منظور پنیر خامه ای را به همراه خامه صبحانه و شکر درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله چهارم

حالا با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا محتوی درون کاسه یکدست و یکنواخت شوند. در ادامه آرد را به همراه نشاسته ذرت و وانیل درون کاسه الک کرده و مجددا هم می زنیم تا گلوله های آرد باز شوند.

مرحله پنجم

در این مرحله فر را با حرارت ۱۷۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود، سپس تخم مرغ ها را دانه به دانه به کاسه اضافه کرده و پس از اضافه کردن هر کدام آنرا به مدت ۳۰ ثانیه به خوبی هم می زنیم.

چیز کیک خرمالو

مرحله ششم

زمانی که مایه فیلینگ یکدست شد، قالب را از یخچال خارج کرده و مایه فیلینگ را روی لایه کراست می ریزیم، سپس با لیسک کاملا پخش و صاف می کنیم. حالا قالب را طبقه میانی و یک کاسه آب جوش طبقه زیرین فر می گذاریم.

مرحله هفتم

حالا اجازه می دهیم چیز کیک به مدت ۱ ساعت درون فر بماند تا کاملا پخته شود. پس از گذشت این زمان اجازه می دهیم قالب درون فر بماند تا چیز کیک کاملا خنک شود. در این فاصله به سراغ درست کردن کرم خرمالو می رویم.

مرحله هشتم

برای این منظور پوست خرمالوها را جدا کرده و به کمک غذاساز به خوبی پوره می کنیم، سپس به همراه آب، خامه کم چرب، شکر و نشاسته ذرت درون یک قابلمه مناسب ریخته و با همزن دستی و خوبی هم می زنیم.

مرحله نهم

زمانی که مواد درون قابلمه کاملا یکدست شدند، قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و به صورت مداوم هم می زنیم تا غلیظ شود. زمانی که چیز کیک کاملا خنک شد، قالب از فر خارج کرده و کرم خرمالوی سرد شده را روی آن می ریزیم.

مرحله دهم

حالا روی کرم خرمالو را با لیسک کاملا صاف و یکدست کرده، سپس قالب را به مدت ۱ شب درون یخچال قرار می دهیم تا چیز کیک کاملا خنک شود. پس از گذشت این زمان چیز کیک را از قالب خارج کرده و سرو می کنیم. نوش جان.

چیز کیک خرمالو

نکات کلیدی در تهیه چیز کیک خرمالو

-می توانید چند عدد خرمالو را برش بزنید و برای تزیین دور تا دور دسر قرار دهید.

-قفل قالب کمربندی را به راحتی باز کنید و داخل دیس مورد نظر قرار دهید.

-می توانید از دیس پیرکس یا یا ساده برای تهیه چیز کیک استفاده کنید.