بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی موبایل به شما کمک می کنند تا برنامه ی روزانه ی دقیق و با جزئیات تهیه نمایید. شما می توانید این برنامه ها را بصورت رایگان در اختیار داشته باشید و برای نظم دادن به زندگی و رسیدن به اهدافتان از آنها کمک بگیرید. این مقاله از پارس نیوز را تا پایان دنبال کنید.

برنامه ریزی - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

چرا باید برنامه ریزی کنیم؟

  • کاهش حواس‌پرتی. زندگی دیجیتال می‌تواند به آسانی حواس کاربران را پرت کند و وقت ارزشمند آن‌ها را تلف نماید. بسیاری از اپلیکیشن های برنامه ریزی روزانه می‌توانند دسترسی به وب سایت‌ها یا برنامه‌های خاص را مسدود نمایند و از این طریق موجب افزایش تمرکز فرد روی کارهای مهم شوند.
  • برنامه و زمان‌بندی هدفمند. مشخص کردن امور مختلف و تخصیص وقت لازم به آن‌ها می‌تواند در افزایش بهره‌وری تاثیر چشمگیری داشته باشد. کاربران قادر خواهند بود به کمک اپلیکیشن‌های اشاره شده، برنامه روزانه یا هفتگی برای خود تعیین کنند تا دیگر نگران عقب افتادن کارهای خود نباشند.
  • کاهش استرس. داشتن جدول زمانی از پیش تعیین شده و برنامه منظم می‌تواند به کاربران کمک کند تا امور مهم را در موعد مقرر انجام دهند. برای مثال راحت‌تر از گذشته می‌توانید پروژه‌های کاری را پیش از اتمام زمان آن‌ها تحویل دهید و فشار ناشی از انباشته شدن کارها را از دوش خود بردارید.

بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

Todoist

اپلیکیشن Todoist - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

اپلیکیشن Todoist یکی از محبوب‌ترین عناوین در میان بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه به شمار می‌رود که برای امور مختلف مثل خرید روزانه تا پروژه‌های بزرگ کاربرد دارد. پشتیبانی از پلتفرم‌های مختلف از نقاط قوت بزرگ آن است به طوری که علاوه بر اندروید و iOS روی ویندوز و مک هم در دسترس قرار دارد و حتی به یک افزونه اختصاصی گوگل کروم هم مجهز است. توسعه‌دهندگان آن امکان تعامل با سایر سرویس‌ها مثل اسلک، الکسا و گوگل کلندر را هم فراهم ساخته‌اند.

اشتراک رایگان برنامه Todoist امکان ایجاد ۸۰ پروژه را در اختیار کاربران می‌گذارد. همچنین در این حالت قابلیت‌هایی مثل تکرار موعدهای مقرر و تعامل با سرویس‌های دیگر فراهم است. اما اگر می‌خواهید به ویژگی‌هایش پیشرفته‌تری مثل یادآور، نظردهی، قالب‌های پروژه و... دسترسی داشته باشید باید به سراغ نسخه پرمیوم بروید.

اپلیکیشن Trello

وقتی صحبت از برنامه‌ریزی و هدایت کردن سلسله مأموریت‌های کاری یا شخصی است، خیلی‌ها از همان ابتدا نام ترلو را به زبان می‌آورند. ترلو جزو اولین اپلیکیشن‌ها و بسترهای مدیریت تسک و مأموریت پروژه است که به مرور زمان تبدیل به یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی شد. البته اگر برنامه‌ریزی‌هایتان تا به حال به پیچیدگی برنامه‌ریزی یک پروژه نبوده، شاید اسم آن را نشنیده باشید؛ اما از ترلو می‌توانید به‌رایگان برای انجام ساده‌ترین برنامه‌ریزی‌ها هم استفاده کنید.

ایجاد ستون‌های مختلف برای تعیین وضعیت انجام کار یا قرار مقالات‌ها، تنظیم کردن ساعت موعد قرار، ایجاد برچسب‌های مختلف بر اساس نوع برنامه، اضافه کردن افراد مختلف به یک برد ترلو برای مدیریت یک تیم، قابلیت ضمیمه‌کردن فایل‌های مختلف، ایجاد هشدار و اعلان حین رسیدن به ساعت موعد و ... قابلیت‌هایی هستند که به‌راحتی ترلو را در بین بهترین اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی قرار می‌دهند.

بهترین اپلیکیشن برنامه‌ریزی TickTick

TickTick - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

در سال‌های نه چندان دور برنامه TickTick به هیچ عنوان در میان لیست بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه قرار نمی‌گرفت؛ اما تلاش‌های توسعه‌دهندگان برای بهبود آن موجب شد تا امروزه به یکی از عنوان‌های برتر در زمینه خود تبدیل شود. این اپ تمامی امکانات پایه و مورد انتظار را به کاربران ارائه می‌دهد که شامل جدول زمان‌بندی کارها و پروژه‌ها در کنار یادآور می‌شود.

اپلیکیشن TickTick از همگام‌سازی آسان اطلاعات میان نسخه وب، اندروید، iOS، ویندوز و مک هم پشتیبانی می‌کند. یک تایمر پومودورو نیز درون اپ تعبیه شده است که می‌تواند گزینه مناسبی برای افزایش بهره‌وری باشد. کاربران نسخه پرمیوم به امکانات بیشتری مثل حداکثر ۵ یادآور برای هر کار، امکان اشتراک‌گذاری لیست‌ها با ۲۹ نفر و تعامل با سایر سرویس‌های تقویم دسترسی خواهند داشت.

اپلیکیشن Calender

در این موضوع هیچ شکی نیست که گوگل زندگی همه را راحت‌تر کرده است و ابزارهایی که دراختیار ما قرار داده، به قدری کامل و کاربردی هستند که استفاده از کلندر (تقویم) می‌تواند تمام نیاز‌های کاربرانش را از یک برنامه‌ریزی عادی برطرف کند. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است و شاید تنها مشکلی که گریبان‌گیر ایرانی‌ها باشد، تاریخ میلادی است و اگر بتوانید خود را با تاریخ میلادی همگام کنید، استفاده از آن هیچ چالش دیگری نخواهد داشت.

به کمک این اپلیکیشن می‌توانید برنامه‌های هر روز را معین کنید، در همان روز یادداشت بنویسید و ساعت مشخصی را تعیین کنید که در گوشی هوشمندتان به شما هشدار داده شود. می‌توانید از همین الان برای یک سال آینده برنامه‌ریزی کنید و مطمئن باشید که گوگل در ساعت موعد به شما یادآوری می‌کند.

بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی گوگل Keep

اگرچه اپلیکیشن گوگل Keep در قالب یک دفترچه یادداشت عرضه شده است؛ اما افزوده شدن امکانات متعدد به آن در آپدیت‌های متوالی، موجب شده تا به گزینه مناسبی میان بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه تبدیل شود. کاربران می‌توانند از برچسب‌های مختلف برای تمایز کارها و پروژها استفاده نمایند و به لطف تعامل با دستیار مجازی گوگل، راحت‌تر موارد دلخواه را درون اپ ثبت کنند.

امکان در نظر گرفتن یادآور برای کارها در برنامه گوگل Keep قابلیت بسیار مهم و کاربردی است که از عقب افتادن یا فراموش شدن امور جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین نباید فراموش کرد که تمامی قابلیت‌های این اپ به صورت رایگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است و هیچ نیازی به پرداخت درون برنامه‌ای یا حق اشتراک وجود ندارد.

اپلیکیشن Egenda

Egenda - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

اجندا قابلیت زمان‌بندی‌کردن پروژه‌ها را دراختیار شما می‌گذارد و می‌توانید از آن برای ساده‌ترین کارهای ممکن مانند زمان‌بندی قرارهای ملاقات یا انجام دادن تکالیف درسی استفاده کنید؛ البته اجندا می‌تواند بستری مناسب را فراهم کند که بتوانید یک کار تیمی و بزرگ را هم به کمک آن پیش ببرید و سادگی رابط کاربری آن یکی از دلایلی است که باعث می‌شود به‌راحتی سراغ این اپلیکیشن بروید.

در این اپلیکیشن می‌توانید به‌صورت دسته‌بندی، کارهای مختلف خود را برنامه‌ریزی و با ایجاد ستون و اضافه‌کردن مأموریت‌های پروژه شخصی یا تیمی آن‌ها را مدیریت کنید. این اپلیکیشن بیشتر مناسب دانش‌آموزان و دانشجویان است که می‌خواهند پروژه‌های درسی خود را با برنامه پیش ببرند.

Microsoft to do بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

Microsoft to do ابزاری برای مدیریت وظایف است که به شما اجازه می دهد برنامه ریزی خود را برای انجام فعالیت ها با برنامه هفتگی، روزانه و سالانه انجام دهید. Microsoft to do هم چنین شما را قادر می سازد تا از آدرس های ساده موارد خاص مانند کتاب هایی که می خواهید بخوانید و موارد دیگر را یادداشت برداری کنید و آن را به یک اپلیکیشن کارآمد برنامه ریز روزانه تبدیل کنید.

برنامه Microsoft to do باعث می شود کارهایی که دوست ندارید، برایتان لذت بخش و راحت شوند و بهره وری شما را افزایش می دهد. Microsoft to do قابل استفاده و رایگان است و می توانید آن را در چندین دستگاه همگام سازی کنید. Microsoft to do برای هر کاری بهترین است و درAndroid و iOS با بیش از ۳۶۰۰۰ بررسی و بیش از ۱٫۲ میلیون بار دانلود قابلیت دسترسی دارد.

Evernote ، بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

Evernote - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

Evernote یک اپلیکیشن برنامه ریزی است که به شما این امکان را می دهد ضمن تمرکز روی کارهای اصلی خود، یادداشت برداری کرده و اطلاعات قابل دسترسی ضروری را نیز همیشه همراه خود داشته باشید. Evernote در Android ، macOS ، Microsoft Windows و iOS قابل دسترسی است. شما می توانید یادداشت برداری کنید و آن ها را به هر شکل مناسبی که نیاز دارید قالب بندی کنید و هم چنین سبک و سیاق دلخواه خود را ایجاد کرده و یک گزینه برنامه ریزی روزانه خوب داشته باشید.

تاکنون، این برنامه تقریبا ۱٫۶ میلیون بار بررسی با بیش از ۱۳۰۰۰۰ دانلود داشته است. برای استفاده طولانی مدت می توانید به سرویس های رایگان محدود به مدت یک ماه و خدمات پولی دسترسی داشته باشید. Evernote برای افراد و گروه هایی مناسب است که سه طرح برای انتخاب شما ارائه می دهند. Evernote برای همه کسانی که هنگام برنامه ریزی برای رویدادها، عاشق یادداشت برداری و خلاقیت هستند بهترین گزینه است.

بهترین اپلیکیشن برنامه‌ریزی Any.do

اپلیکیشن Any.do یکی از قدیمی‌ترین عناوین در میان بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه محسوب می‌شود که امکانات مختلفی را در قالب طرح‌های رایگان و پولی در اختیار کاربران می‌گذارد. البته خوشبختانه اغلب قابلیت‌های ضروری و کاربردی به شکل رایگان عرضه شده‌اند و نیازی به پرداخت حق اشتراک برای بهره‌مندی از آن‌ها وجود ندارد. از جمله آن‌ها می‌توان به تکرار تسک‌ها، به اشتراک‌گذاری لیست‌ها و ضمیمه کردن فایل‌ها اشاره نمود.

اپلیکیشن Any.do توانسته مقام اول را از سوی نشریه وال استریت ژورنال در میان بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه کسب کند و در میان عناوین منتخب گوگل پلی هم قرار دارد. ویژگی‌های جالب آن مثل ایجاد یادآور و ساخت تسک از طریق واتساپ می‌تواند برای برخی افراد کاربردی باشد. همچنین باید به تعامل با سایر سرویس‌ها از جمله گوگل کلندر، اوت لوک، اسلک، گوگل Tasks، ترلو، الکسا، آفیس ۳۶۵ و... نیز توجه داشت.

Timetable

Timetable - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

اپلیکیشن Timetable نیز یکی از اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی روزانه است که در بین مردم بسیار محبوب و پرطرفدار است. این اپلیکیشن تنها مختص اندروید است و در حال حاضر برای آیفون در دسترس نیست. اگر بخواهم این اپلیکیشن را به صورت خلاصه و ساده توصیف کنم، باید بگویم که شما امکان برنامه‌ریزی روزانه، ثبت تاریخ امتحانات، ثبت تعطیلات، ساخت جداول زمانی و حتی تغییر نمای ظاهری اپلیکیشن را با استفاده از Timetable در اختیار خواهید داشت.

شما می‌توانید در بخش هر امتحان توضیحات تکمیلی آن را اضافه کنید و وظایف خود را برای هر امتحان به صورت کامل شرح دهید. همچنین امکان استفاده از سیستم یادآوری نیز در این برنامه فراهم شده است. شما امکان تغییر نمای ظاهری برنامه و تم آن و همچنین حالت روز شب را نیز دارید. این برنامه نیز همانند دو اپلیکیشن قبلی در دو حالت اکانت رایگان و اکانت پرمیوم در دسترس شما قرار دارد. پس با استفاده از دکمه‌ زیر ابتدا آن را دانلود کنید و سپس در صورت صلاح‌دید، اکانت خود را به نسخه پرمیوم ارتقا دهید.

برنامه گوگل Tasks بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی روزانه

یکی دیگر از محصولات گوگل در لیست بهترین برنامه های برنامه ریزی روزانه که کمی در سال‌های اخیر مورد کم لطفی توسعه‌دهنده قرار گرفته است. همانطور که انتظار می‌رود، اپلیکیشن Tasks تعامل بسیار خوبی با سایر سرویس‌های گوگل از جمله جیمیل و گوگل کلندر دارد و به راحتی می‌توان از طریق آن‌ها اقدام به ساخت پروژه یا تعریف کارها نمود.

My Study Life

My Study Life - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

اولین اپلیکشن را به دانش‌آموزان و دانشجویان معرفی می‌کنیم. از نام این برنامه پیداست که مخصوص مطالعه و درس خواندن است. شما در این اپلیکیشن امکان افزودن عنوان درس، میزان ساعت مطالعه، تاریخ امتحان و بسیاری از موارد دیگر را دارید. همچنین شما می‌توانید تکالیف خود را در این برنامه ثبت کنید و در بخش پنل شخصی خود آن‌ها را مشاهده و مدیریت کنید.

این برنامه موارد بسیار جالی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. برای مثال شما می‌توانید شماره کلاس هر درس و یا حتی نام معلم آن درس را نیز برای خود ذخیره کنید. همچنین این برنامه به صورت خودکار از اطلاعات شما بکاپ (نسخه پشتیبان) تهیه می‌کند تا شما هرگز نگران از دست رفتن برنامه‌ی روزانه و اطلاعات خود نباشید. مزیت دیگری که My Study Life دارد این است که در آن هیچ تبلیغاتی وجود ندارد.

بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی Things 3

اپلیکیشن Things 3 یکی از بهترین اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی روزانه برای دستگاه‌های اپل به شمار می‌رود. از مهم‌ترین جنبه‌های مثبت آن می‌توان به طراحی چشم‌نواز رابط کاربری اشاره نمود. همچنین امکان سازمان‌دهی امور در دسته‌های مختلف مثل مالی، کاری، خانوادگی و... وجود دارد. یادآور، تکرار موعد مقرر کارها، تعامل با تقویم، به اشتراک‌گذاری با دیگران و ویجت اختصاصی از سایر قابلیت‌های این اپ هستند.

TimeBloc بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

TimeBloc - بهترین اپلیکیشن های برنامه ریزی

در پایان این لیست برنامه‌ای را به شما معرفی می‌کنیم که کمی شبیه به TimeTune است، اما برای کسانی که می‌خواهند برای اولین بار از اپلیکیشن‌های برنامه‌ریزی استفاده کنند، مناسب‌تر است. این برنامه امکان ذخیره برنامه هر روز و همچنین سفارشی‌سازی اکثر قسمت‌ها را برای کاربران خود فراهم می‌کند. این “امکان سفارشی‌سازی” باعث می‌شود که افراد با علاقه بیشتری به سراغ این برنامه بروند و از آن استفاده کنند.

این اپلیکشن به شما کمک می‌کند تا یک برنامه درست و دقیق و روتین برای هر هفته خود بسازید و موارد مشابه را در هر هفته تکرار کنید. نسخه پرمیوم این برنامه دست شما را برای انجام هر کاری باز می‌گذارد. پس بهتر است بدانید که از معایب این برنامه می‌توان به کند بودن آن نسبت به باقی اپلیکیشن‌های این حوزه اشاره کرد.