سفید شدن پوست در یک روز اصلا غیر ممکن نیست. اگر به دنبال روشن تر و سفید شدن پوست صورت و بدنتان هستید و از هر راهی که امتحان کرده اید نتیجه ای نگرفته اید، روش هایی که در این مقاله برایتان شرح داده ایم را امتحان کنید تا در روز اول معجزه را به چشم ببینید.

جنس پوست خود را بشناسید

ابتدا در حالت عادی پوست صورت خود را لمس کنید. اگر به نظرتان به راحتی می‌توانید انگشت خود را حرکت دهید و کمی احساس چرب بودن دارید پوست شما چرب است. در صورتی که با کشیدن دست روی پوست خود کمی با سختی مواجه هستید و بعد از شستشو نیز روی صورت خود سفیدک می‌بینید، دارای پوست خشک هستید و در غیر این صورت پوست شما معمولی است.

خواص خیار - سفید شدن پوست در یک روز

روش دقیق تشخیص نوع پوست

  • شب قبل از خواب: صورت خود را با یک شوینده مناسب بشویید و با آب بخور دهید و آب اضافی آن را بگیرید. (آب صورت را به طور کامل خشک نکنید و فقط با ضربه حوله آب اضافی آن را خشک کنید) 
  • صبح بعد از بیدار شدن: قبل از آنکه صورت خود را بشویید، جلوی آینه بروید و با دستان تمیز و خشک با انگشت حلقه ( انگشتی که در آن حلقه ازدواج را می اندازند) نقاط مختلف صورت خود را لمس کنید. (استفاده از انگشت حلقه به طور ناخودآگاه فشار کمتری به پوست وارد می کند) 
  • اگر در تمام قسمت های صورت، انگشت شما به راحتی سر می خورد و حرکت می کرد؛ یعنی پوست صورت شما چرب است.
  • اگر در تمام قسمت های صورت، انگشت شما به سختی حرکت می کرد و احساس کشیدگی در پوست را داشتید؛ یعنی پوست شما خشک است.
  • اگر پوست صورت در بعضی از نقاط چرب و در بعضی نقاط خشک بود؛ یعنی پوست شما مختلط است. 
  • اگر قسمت های مختلف پوست شما نرم و لطیف بود و حالت خشک و یا چرب نداشت؛ یعنی شما پوستی معمولی دارید. این حالت از پوست بهترین حالت پوست است که به ندرت در بزرگسالان دیده می شود ولی اکثر کودکان پوست معمولی دارند. 

نقش ملانین در سفید کردن پوست در یک روز

ملانین نقش مهمی در سفید شدن پوست صورت بازی می کند. افراد با رنگ پوست تیره نسبت به افرادی که پوست روشن تری دارند، ملانین بیشتری تولید می کنند.

نور خورشید هم تولید ملانین را افزایش می دهد به همین دلیل نور خورشید هم باعث تیره شدن رنگ پوست می شود. برخی غذاها وجود دارند که بر ملانین پوست ما تاثیر می گذارند

اصلی ترین تفاوت روش های خانگی و پزشکی در سفید کردن پوست

 

تفاوت در زمان و عمق اثر آن است. با روش های پزشکی معمولا مشکلات سریع تر حل می شوند ولی در عوض عوارض آن ها بیشتر است. در برخی از موارد مانند لک های صورت، علاوه بر پاکسازی صورت، نیاز است تا رنگدانه هایی که در یک نقطه تجمع پیدا کرده اند، پراکنده شوند تا رنگ صورت یکدست و شفاف شود.

در این گونه موارد روش های پزشکی بیشتر اثر می کنند اما بهتر است اول از روش های طب سنتی و ماسک های خانگی برای روشن شدن پوست صورت که یک روش عمومی محسوب می شوند استفاده نمایید و اگر نتیجه دلخواه حاصل نشد، روش های پزشکی را انتخاب نمایید. هیچ کدام از روش های خانگی یا پزشکی قادر نیستند رنگ پوست ژنتیکی فرد را تغییر دهند

روشن کردن پوست - سفید شدن پوست در یک روز

در طی یک هفته هر روز کار‌های زیر را انجام دهید

پس از مشخص شدن نوع پوست مراحل زیر را هر روز و به ترتیب بیان شده دنبال کنید:

۱. دستگاه بخور را آماده کنید و اگر دستگاه ندارید یک قابلمه نسبتا بزرگ از آبجوش را روی گاز قرار دهید و شعله را ملایم کنید تا خیلی ریز قل بزند.

۲. برای پوست‌های خشک، حساس یا جوش‌دار از بابونه خشک و برای پوست‌های چرب مخلوط آویشن و نعنا تازه یا خشک و مقداری آبلیموی تازه را به آب اضافه کنید. افراد دارای پوست‌های معمولی می‌توانند از گل خشک یا بابونه استفاده کنند. درصورتی که پوست شما جوش‌دار یا خیلی حساس است از سایر مقالات بخش زیبایی مجله اینترنتی ستاره استفاده کنید.

 

۳. به مدت ۱۰ دقیقه پوست خود را بخور داده و طی این مدت حتما سر خود را با حوله یا پارچه ضخیم بپوشانید تا پوست کاملا در معرض بخار قرار گیرد.

۴. پس از گذشت زمان صورت خود را با آب بسیار سرد (آب همراه با قطعات یخ) شستشو داده و به مدت ۳ دقیقه با قطعات یخ آن را ماساژ دهید.

۵. صورت‌تان را با دستمال کاغذی به آهستگی خشک کنید و پس از آن از روغن حیوانی یا پماد ویتامین آ یا وازلین به مقدار خیلی کم استفاده کنید.

۶. در طول روز بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب جوشیده غیر معدنی بخورید. برای آنکه تعداد لیوان‌ها را فراموش نکنید هر بار بعد از آب خوردن داخل دفترچه مخصوص تعداد را یادداشت کنید.

۷. روزی یک لیوان آب خیار بخورید و شب‌ها از ماسک خیار رنده شده به همراه ماست کم چرب روی پوست استفاده کنید (بهتر است این کار با فاصله یک ساعت بعد از بخور دادن انجام شود)

دتاکس واتر خیار - سفید شدن پوست در یک روز

۸. صبح‌ها قبل از بیرون رفتن از زیر ساز ویتامین C با غلظت بالای ۱۰ درصد استفاده کنید و بعد از ضد آفتاب مناسب بهره گیرید.

۹. طی روز بین نصف تا یک عدد کلم بروکلی را به صورت خام یا پخته شده با مقدار کمی نمک و آبلیمو مصرف کنید.

۱۰. حتما هر شب قبل از خواب یک بوته کاهو ایرانی (کاهو چینی برای این کار مناسب نیست) کوچک را با مقدار کمی آبلیمو مصرف کنید.

۱۱. صبح‌ها یک لیوان شیر به همراه یک قاشق چای‌خوری عسل مصرف کنید تا گام مهمی در سفید شدن پوست خود برداشته باشید.

۱۲. مقداری روغن زیتون طبیعی را گرم کرده و مقدار زیادی نمک به آن اضافه کنید تا به غلظت برسد. این محلول خمیر مانند را بعد از ظهر‌ها به صورت خود ماساژ داده و ۱۵ دقیقه آن را بر روی صورت خود نگه دارید. پس از آن ۱۰ دقیقه صبر کرده و بعد صورت خود را با شامپو بچه بشویید.

۱۳. علاوه بر استفاده از ماسک خیار که در مورد شماره ۷ به آن اشاره شد، ماسک توت فرنگی نیز می‌تواند تاثیر زیادی بر روی روشن شدن پوست داشته باشد.

طی این یک هفته اصلا فلفل استفاده نکنید.

سعی کنید از ماهی در این هفته زیاد استفاده کنید تا به روند سفید شدن پوست سرعت بخشید.

استفاده از سفیداب (روشوی) در حمام به شرطی که بدون فشار و کیسه زبر استفاده شود (تن‌ها به صورت مالش ملایم) به صورت یک روز در میان بسیار مفید است.

اگر پوست آسیب دیده‌ای دارید، سعی کنید مقداری کف دریا از عطاری تهیه کرده و قبل از خواب به صورت ماسک استفاده کنید.

در پایان روز هفتم صورت خود را شسته و از آن عکس بگیرید و از تغییرات ایجاد شده لذت ببرید!

اگر حس کردید پوستتان سفیدتر و روشن‌تر شده، اما هنوز جای جوش‌های قدیمی روی پوستتان شما را آزار می‌دهد از راهکار زیر برای رفع آن‌ها استفاده کنید.

رازهای خانگی سفید شدن پوست صورت در یک روز

در اینجا ما رازهای مهم مراقبت از پوست برای داشتن پوستی شفاف و روشن را بیان می‌کنیم:

خواب کافی داشته باشید

عجیب به نظر می‌رسد؟ اما واقعیت این است که بدن شما به 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه‌روز نیاز دارد که بهترین زمان آن از 12 شب تا 8 صبح است و اگر کمتر از این مقدار بخوابید، پوستتان با سرعت بیشتری خراب می‌شود. زمانی که در ساعت منظم و به‌اندازه کافی می‌خوابید، جریان خون در پوست افزایش پیدا می‌کند و وقتی بیدار می‌شوید اگر در آینه نگاه کنید، پوستتان بهتر از شب قبل شده است. کمبود خواب به‌مرور پوست شما را کدر و چهره شما را دائماً خسته و کسل نشان می‌دهد. پس اولین راز سفید شدن پوست صورت خواب کافی است.

فواید نوشیدن آب - سفید شدن پوست در یک روز

راز سفید شدن پوست صورت نوشیدن آب کافی است

شما باید حداقل دو لیتر آب در شبانه‌روز بنوشید تا پوستتان به‌اندازه کافی آب‌رسانی شود و رطوبت داشته باشد. بسیاری از عارضه‌های پوستی، حتی برخی از جوش‌ها و لک‌ها به دلیل خشکی پوست اتفاق می‌افتند. نوشیدن آب فراوان باعث دفع سموم از بدن شده و علاوه بر شفافیت خاصی که در پوست ایجاد می‌کند، می‌تواند برای روشن شدن پوست صورت نیز مفید باشد.

حتی در محیط داخل خانه بهتر است، از ضد آفتاب استفاده کنید.

همه شما در مورد اهمیت ضد آفتاب هنگام خروج از خانه می‌دانید، اما باید بدانید اشعه ماوراءبنفش به‌راحتی از شیشه‌ها عبور می‌کند. پس اگر در خانه‌ای نورگیر زندگی می‌کنید، بهتر است برای سفیدی صورت و داشتن پوستی شفاف و بدون عوارضی مانند لکه‌های پوستی، در خانه نیز ضد آفتاب استفاده کنید و در ساعات آفتابی روز، هر 4 ساعت یک بار پوستتان را تمیز کرده و ضد آفتاب را تمدید کنید.

همچنین توجه داشته باشید که ضد آفتاب شما باید بدون رنگ باشد تا اثر درمانی خود را نشان دهد. ضد آفتاب‌های رنگی، دارای کرم پودر هستند که این کرم پودر می‌تواند منافذ پوست را بسته و از ورود مواد مؤثره ضدآفتاب به لایه‌های زیرین جلوگیری کند. به همین دلیل است که برخی افراد ادعا می‌کنند حتی با استفاده از ضدآفتاب به‌طور مرتب، دچار لکه‌های پوستی یا پیری زودرس شده‌اند.

پوست خود را مرطوب کنید

شما هر نوع پوستی که داشته باشید، باید پوست خود را با استفاده از مرطوب کننده‌های مختلف یا روغن مناسب پوست، دو بار در روز مرطوب کنید. برای پوست‌های چرب باید از رطوبت رسان‌هایی استفاده شود که بر پایه روغن نباشند؛ اما برای پوست خشک مرطوب کننده‌های روغنی بهتر است. مرطوب کردن پوست به شما کمک می‌کند تا از خشکی و پوسته‌پوسته شدن آن جلوگیری کنید و برای سفید کردن پوست صورت نیز مفید است. درواقع آب‌رسانی باعث تقویت فوری رنگ پوست شما می‌شود.

صورت خود را با روغن‌زیتون و عسل ماساژ دهید

ماساژ روزانه پوست با روغن‌زیتون و عسل می‌تواند به روشن کردن پوست صورت شما کمک کند. برای این کار می‌توانید یک قاشق چای‌خوری عسل و 2 قاشق غذاخوری روغن‌زیتون را با هم مخلوط کرده و سپس ماسک به دست آمده را برای چند دقیقه روی پوست خود ماساژ دهید. اگر پوست چربی دارید، چند قطره آب‌لیمو نیز به این معجون زیبایی اضافه کنید. بعد از انجام ماساژ، مواد را با آب ولرم شسته و با یک حوله نرم خشک کنید.

راز سفید شدن پوست صورت بخار دادن روزانه است

بخار دادن یا همان بخور دادن باعث پاک‌سازی عمقی منافذ پوست می‌شود، آن‌ها را باز می‌کند و اجازه تنفس به پوست می‌دهد. درواقع به‌خوبی تمام آلودگی‌های عمیق را نیز پاک می‌کند. یکی از بهترین بخورها به این صورت است که پوست لیمو را در آب بجوشانید و با بخار آن بخور بگیرید. ویتامین C موجود در لیمو نیز به‌عنوان یک راهکار برای سفید شدن پوست صورت و شفاف شدن آن مفید است. سایر بخورها مانند بخور بابونه یا بخور اکالیپتوس نیز می‌توانند بسیار مفید باشند.

از گلاب سرد استفاده کنید

ترکیبات موجود در گلاب خواص ضدالتهابی دارد که باعث کاهش التهاب و قرمزی پوست نیز می‌شود. پاشیدن گلاب سرد بر روی صورت باعث طراوت و شادابی پوست خواهد شد. بهترین نکته در مورد استفاده از این داروی خانگی این است که می‌توانید در هر ساعتی از روز و به‌راحتی از آن استفاده کنید. روش دیگری که می‌توانید برای سفید کردن پوست از آن استفاده کنید، پاک کردن پوست به‌صورت روزانه با گلاب است. بدین‌صورت که یک توپ پنبه‌ای را با گلاب آغشته می‌کنید و روی پوستتان به‌صورت دورانی می‌کشید.

گلاب مانند یک تونر ملایم برای پوست عمل می‌کند. البته چون واکنش هر پوست نسبت به مواد طبیعی متفاوت است، باید ابتدا آن را روی بخش کوچکی از پوستتان تست کنید و بعد از 24 ساعت اگر واکنش‌هایی مانند سوزش، خارش، قرمزی و … را مشاهده نکردید، می‌توانید برای کل پوست از آن استفاده کنید، زیرا می‌تواند برای روشن شدن پوست صورت مانند یک معجزه باشد.

لایه برداری پوست در خانه - سفید شدن پوست در یک روز

پوست خود را لایه‌برداری کنید

یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد تیرگی و کدر شدن پوست، تجمع سلول‌های مرده روی پوست است. با استفاده از لایه‌بردارهای طبیعی مانند قهوه می‌توانید به‌راحتی پوستی نرم و شفاف داشته باشید. همچنین می‌توانید 2 قاشق چای‌خوری پودر برنج را با کمی روغن نارگیل مخلوط کرده و مانند اسکراب بدن، پوست صورت را لایه‌برداری کنید. البته درصورتی‌که پوست چرب دارید، ماساژ و اسکراب می‌تواند پوست را برای تولید چربی بیشتر تحریک کند و نباید زیاد پوست را ماساژ دهید. همچنین در صورت وجود عوارض پوستی مانند جوش‌های التهابی به‌هیچ‌وجه نباید از اسکراب برای پوستتان استفاده کنید تا زمانی که پوست کاملاً بهبود پیدا کند. در غیر این صورت به‌جای سفید کردن پوست شاهد التهاب و جوش‌های بیشتر خواهید بود.

ماسک خانگی روشن‌کننده بزنید!

ماسک‌های خانگی روشن‌کننده نیز می‌توانند برای سفید کردن پوست صورت بسیار مفید باشند. یکی از بهترین این ماسک‌ها بدین‌صورت ساخته می‌شود که می‌توانید با استفاده از مقداری کره بدون نمک، 2 قاشق غذاخوری رب، موز رسیده و 1 قاشق غذاخوری عسل یک ماسک روشن‌کننده صورت خانگی درست کنید. برای این کار تمام مواد را مخلوط کرده و برای چند دقیقه در تمام قسمت‌های صورت خود ماساژ دهید. سپس با آب گرم آن‌ها را شسته و با حوله نرم خشک کنید تا شاهد سفید شدن پوست خود باشید.

از ماسک پوست پرتقال استفاده کنید

استفاده از ماسک پرتقال نیز یک راهکار برای سفید شدن صورت است. برای این کار می‌توانید پوست تازه پرتقال رنده شده یا خورد شده را با شیر سرد مخلوط کرده و خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید. شیر نیز خاصیت سفیدکنندگی این ماسک را بیشتر می‌کند. هفته‌ای 2 بار از این ماسک برای پوست خود استفاده کنید تا نتایج بهتری را مشاهده نمایید.

استفاده از معجون سفیدکننده طبیعی

برای تهیه این معجون، 2 قاشق چای‌خوری پودر پوست پرتقال یا پودر پوست لیمو را با یک قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین، 1 قاشق چای‌خوری عسل و 2 قاشق چای‌خوری آب‌لیمو مخلوط کنید. این خمیر را بر روی صورت خود بمالید تا رنگ‌دانه‌ها از بین بروند و از شفاف شدن پوست صورت خود و سفید شدن آن لذت ببرید. این ماسک همچنین موهای صورت را سفید کرده و پوستی درخشان برایتان ایجاد خواهد کرد. توجه داشته باشید موادی مانند جوش‌شیرین یا پوست لیمو که در این ماسک از آن‌ها استفاده می‌شود، خشک‌کننده هستند و می‌توانند به پوست‌های خشک و حساس آسیب بزنند؛ بنابراین درصورتی‌که تایپ پوستی شما خشک یا حساس است، نباید از این ماسک برای سفیدی دست و صورت استفاده کنید.

استفاده از آلوئه ورا

برای اینکه بتوانید از آلوئه ورا برای سفیدشدن پوست صورت استفاده کنید، باید 2 قاشق چای‌خوری ژل آلوئه ورا را با 2/1 قاشق چای‌خوری زردچوبه و 1 قاشق غذاخوری عسل در یک کاسه مخلوط کنید و آن را روی صورت و گردن خود بمالید. اجازه دهید این ماسک به مدت 15 دقیقه بماند و سپس با استفاده از یک پنبه آغشته به شیر سرد آن را پاک کنید. صورت خود را با آب خنک بشویید و خشک کنید.

این کار علاوه بر سفید کردن پوست خاصیت ارتجاعی آن را نیز افزایش می‌دهد و باعث لیفت طبیعی صورت می‌شود. به‌علاوه آلوئه ورا یک آب‌رسان بسیار خوب است که آب‌رسانی مناسب به پوست نیز می‌تواند باعث شفافیت و سفید شدن پوست شود. برخی افراد نسبت به آلوئه ورای خالص، حساسیت دارند.

به همین دلیل باید به‌جای آلوئه ورای خالص از محصولات بر پایه این گیاه برای سفید کردن صورت و تقویت پوست استفاده کنند؛ بنابراین شما نیز اگر برای بار اول است که می‌خواهید از این روش جهت روشن شدن پوست صورت استفاده کنید، ابتدا باید آن را مانند روشی که در قسمت‌های قبل توضیح دادیم، تست نمایید.

راز سفید شدن پوست در یک روز استفاده از ماسک خیار است

برای روشن شدن پوست می‌توانید با مخلوط کردن برش‌های خیار پوست‌کنده شده با پودر چوب صندل و یک قاشق غذاخوری آب‌لیمو یک ماسک خیار عالی و شفاف کننده داشته باشید. این ماسک را روی پوست صورت، گردن و حتی دست‌های خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. سپس آن را بشویید و خشک کنید تا پوست درخشان‌تری داشته باشید.

دو بار در روز از یک تونر طبیعی روی پوست خود استفاده کنید

گلاب به‌تنهایی یک تونر عالی برای روشن شدن پوست است، اما برای تأثیر بیشتر می‌توانید به مقدار مساوی سرکه سیب و گلاب را مخلوط کنید. سپس یک پنبه را در محلول خیس کنید و صورت خود را با آن پاک نمایید. بعد از 2 دقیقه ماسک را بشویید. با این کار ناخالصی‌ها و سلول‌های مرده پوست از بین می‌روند و پوست شما نرم و روشن می‌شود.

ماسک تخم مرغ برای صورت - سفید شدن پوست در یک روز

ماسک تخم‌مرغ بزنید

سفیده تخم‌مرغ شگفتی‌هایی زیادی روی پوست شما ایجاد می‌کند! تخم‌مرغ قابض منافذ است؛ یعنی می‌تواند منافذ پوست را کوچک کرده و پوست شما را سفت کند و همچنین رنگ پوست را نیز روشن می‌کند. ازنظر قابض بودن، تخم‌مرغ به‌خصوص برای پوست‌های چرب دارای منافذ باز که اصطلاحاً به آن‌ها پوست پرتقالی نیز گفته می‌شود، بسیار مفید است. برای تهیه ماسک سفیده تخم‌مرغ، 2 قاشق غذاخوری پودر آرد ذرت و 1 عدد سفیده تخم‌مرغ را مخلوط کنید و روی صورت خود بمالید. کسانی که پوستی مستعد آکنه دارند، می‌توانند برای نتیجه بهتر آب‌لیمو را به این ماسک اضافه کنند. درصورتی‌که بوی تخم‌مرغ اذیتتان کرد، می‌توانید چند قطره گلاب نیز به آن اضافه کنید.

برای سفید شدن صورت چی خوبه ؟

تحقیقات نشان می‌دهد علاوه بر مواد و ماسک‌هایی که به‌عنوان معجزه سفید شدن پوست از آن‌ها نام بردیم، مواد دیگری نیز هستند که به‌راحتی در دسترس بوده و می‌توانید برای سفید کردن پوست از آن‌ها استفاده کنید. از جمله:

راز سفید شدن پوست صورت در یک روز با گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی حاوی ماده‌ای به نام لیکوپن است که از شما در برابر نور خورشید محافظت می‌کند و به کاهش فوری برنزه شدن پوست ناشی از نور خورشید، کمک می‌کند. گوجه‌فرنگی می‌تواند بهترین ماده طبیعی باشد که در صورت تمایل، می‌توانید برای روشن کردن پوست صورت از آن استفاده کنید. این ماده طبیعی نه تنها به از بین بردن رنگ برنزه پوست کمک می‌کند، بلکه آکنه را نیز درمان خواهد کرد.

برای استفاده از گوجه‌فرنگی روی پوست، گوجه‌فرنگی را رنده کرده و آب آن را دور بریزید یا می‌توانید میل نمایید. تفاله مانده از گوجه را با کمی آبلیمو مخلوط کنید. این خمیر را روی صورت خود بمالید و به مدت 20 دقیقه نگه دارید و سپس با آب خنک بشویید. برای مشاهده تأثیر بیشتر جهت روشن شدن پوست می‌توانید هر روز قبل از حمام از این خمیر استفاده کنید. البته به‌شرط اینکه به این مواد حساسیت نداشته و پوستتان خشک نباشد.

معجزه ی زردچوبه

زردچوبه یکی از بهترین درمان‌های خانگی برای سفید کردن پوست است. این ماده به‌راحتی در آشپزخانه همه شما در دسترس است و مانند جادو روی پوست شما عمل می‌کند تا آن را درخشان کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک قاشق چای‌خوری پودر زردچوبه خالص را با سه قاشق چای‌خوری آبلیمو (ترجیحاً تازه) ترکیب کنید و روی پوست خود بمالید.

این ماسک را حدود 15 دقیقه روی پوست خود نگه دارید و سپس آن را بشویید. هنگام استفاده از این خمیر مراقب باشید، زیرا می‌تواند لباس‌های شما را لکه‌دار کند. همچنین پوست شما پس‌ازاین درمان کمی زرد به نظر می‌رسد که با چند بار شست‌وشو برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید که در تمامی ماسک‌های طبیعی اگر برای اولین بار است که می‌خواهید امتحان کنید، حتماً ابتدا آن را تست کنید و بعد در صورت عدم واکنش پوستی از آن برای تمام پوست خود جهت شفاف شدن پوست استفاده نمایید.

راز سفید شدن پوست رد یک روز صورت با ماست

برای استفاده از این ماسک، دو قاشق چای‌خوری ماست ساده و یک قاشق چای‌خوری عسل را به‌خوبی با هم ترکیب کنید. سپس این خمیر را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 دقیقه بماند. بعدازاین مدت، ماسک را با آب سرد بشویید. اگر این روش را تکرار کنید، بعد از مدتی کوتاه متوجه تفاوت رنگ پوست خود خواهید شد.

معجزه سفید شدن پوست با آرد گرم

استفاده از آرد گرم روی پوست، به‌عنوان یک لایه‌بردار عالی عمل می‌کند. این ماده پوست شما را به‌آرامی و بدون خراشیدگی یا تحریک لایه‌برداری می‌کند، سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و پوست شما را شاداب نشان می‌دهد. برای تهیه این ماسک خانگی کافیست به دو قاشق غذاخوری آرد نسبتاً گرم، به‌اندازه‌ای آب اضافه کنید که خمیر یکدستی به دست آید. این ماده را روی صورت خود زده و بگذارید کاملاً خشک شود. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید. مراقب باشید خمیر به‌قدری داغ نباشد که پوست شما را بسوزاند.

فواید نارگیل - سفید شدن پوست در یک روز

راز سفید شدن پوست صورت با آب نارگیل

کسانی که فکر می‌کنند آب نارگیل فقط برای رفع تشنگی بهترین نوشیدنی است، باید در مورد فواید زیبایی آن بیشتر بدانند. این نوشیدنی خوشمزه خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی نیز دارد و همچنین در سفید شدن پوست در یک روز مؤثر است. اگر آب نارگیل را دو بار در روز به مدت 15 دقیقه روی پوست خود بمالید، بعد از مدتی به‌طور طبیعی پوست روشن و شفاف‌تری خواهید داشت. آب نارگیل یک آب‌رسان و نرم‌کننده طبیعی بسیار عالی برای پوست محسوب می‌شود.

انواع روش های غیر اصولی

روش اول

لایه برداری لایه بیرونی پوست می باشد. با این وجود، این روش نباید به طور منظم انجام گیرد، چون پوست را حساس تر و نازک تر می کند

روش دوم

جلوگیری از تولید ملانین است که منجر به سفید شدن پوست در یک روز می شود. این روش ممکن است امن باشد، اما باید به طور منظم مورد استفاده قرار گیرد

برخی از افراد می خواهند با استفاده از محصولات شیمیایی پوست خود را سفید و روشن کنند. اما این محصولات می تواند موجب خارش و حساسیت های پوستی شود.

نکات تکمیلی در برنامه سفید کردن پوست در یک روز

  • در طول این یک هفته برنامه سفید کردن پوست اصلا از فلفل استفاده نکنید.
  • در طی این هفته از ماهی زیاد استفاده کنید. ماهی سرشار از مواد مفید برای سلامتی بدن است و با استفاده زیاد از ماهی به شفاف و سفید شدن پوست خود سرعت ببخشید.
  • اگر پوست آسیب دیده ای دارید، مقداری «کف دریا» را از عطاری تهیه نمایید و به صورت ماسک قبل از خواب از آن استفاده کنید.