به گزارش پارس نیوز، 

  الناز شاکردوست بازیگر سینمای ایران که در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر با فیلم خفه‌گی توانست برای نخستین بار نامزدی جشنواره فیلم فجر برای بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود نماید امسال با یک فیلم راهی جشنواره خواهد شد.

این بازیگر سینما که طی سال گذشته به دلیل مصدومیت شدید از ناحیه کمر در فیلمبرداری فیلم "دو طبقه روی پیلوت" در صدر حاشیه‌های سینمایی ایران قرار داشت سال نسبتاً خلوتی را پشت سر گذاشته است.

یکی از دلایل اصلی کم کاری شاکردوست در سال جاری همین مصدومیت بود. وی در اکثر مواقع امسال و همچنین فصل آغاز تولیدات سینمایی در حال پیگیری روند درمان خود بود و به همین واسطه نتوانست نگاهی جدی به پیشنهادات سینمایی پیش رو داشته باشد.

وی بهترین تجربه حضور خود در جشنواره فیلم فجر را برای بازی خود در فیلم خفه گی می داند. وی در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر توانست برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شود.

اوایل امسال و همزمان با آغاز پیش تولید فیلم سینمایی "ماجرای نیمروز: رد خون" اخباری مبنی بر حضور شاکردوست در جدیدترین فیلم محمدحسین مهدویان منتشر شد که شاکردوست به دلیل فعالیت سنگین فیزیکی نتوانست حضور در این اثر سینمایی را به دلیل مصدومیت قبول نماید.

شاید سال نود و هفت سال بدشانسی الناز شاکردوست در عرصه بازیگری محسوب شود. سالی که تماما به درمان مصدومیت و کم کاری بیش از حد این بازیگر گذشت اما وی همچنان امیدوار است که سال جاری را به خوبی به پایان برساند.

با وجود تمام بدشانسی های اتفاق افتاده برای این شاکردوست وی همچنان امسال شانس دریافت سیمرغ بلورین را در جشنواره فیلم فجر دارد. شاکردوست در نخستین تجربه همکاری با نرگس آبیار جلوی دوربین وی رفته و در فیلم شبی که ماه کامل شد به ایفای نقشی متفاوت پرداخته است.

"شبی که ماه کامل شد" روایت دختر جوانی از مناطق جنوب شهر تهران است که درگیر عشق جوانی شهرستانی می‌شود و این در حالیست که دختر به دلایلی مجبور به مهاجرت از ایران است. در این مسیر، برادرش با او همراه می‌شود، اما در میانه راه، اتفاقاتی برای آن‌ها رقم می‌خورد.

نرگس آبیار پس از ساخت فیلم سینمایی "نفس"،‌ فیلم سینمایی "شبی که ماه کامل شد" را تولید کرده است. این فیلم در حال حاضر مراحل فنی را پشت سر می‌گذارد و نسخه نهایی آن احتمالاً اواخر دی‌ماه آماده می‌شود.