به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از سی ان ان، «دیلیپ کومار» هنرپیشه اسطوره سینمای هند که به «سلطان تراژدی» معروف بود در ۹۸ سالگی درگذشت.

دهلی نو CNN - پزشک بازیگر اسطوره تایید کرد، دلیپ کومار هنرپیشه بالیوود، یکی از محبوب ترین چهره های سینمای هند، امروز چهارشنبه در سن 98 سالگی درگذشت.

کومار برای چندین نسل از طرفداران سینما به خاطر بازی در فیلم های کلاسیک بالیوودی از جمله «عصر جدید» «دیوداس»، «گانگا جمنا» و فیلم های دیگر شناخته شده بود. او اغلب نقش های تراژیک را بر عهده می گرفت و او را با لقب «پادشاه تراژدی» می شناختند.

دکتر جلیل پارکار که وی را در بیمارستان هندوجا در بمبئی تحت معالجه قرار می داد، گفت: دیلیپ کومار در ساعت ۷:۳۰ صبح امروز، پس از یک دوره بیماری طولانی درگذشت.

کومار در اوایل ماه ژوئن در بیمارستان بستری شده بود و بعد از آن مرخص شد، اما بر اساس پست های منتشر شده در حساب رسمی توییتر او ، در ۳۰ ژوئن مجدداً بستری شد.

در 5 جولای، درست دو روز قبل از مرگ او، همسر کومار، سیرا بانو خان، در توئیتر نوشته بود که سلامتی او رو به بهبود است.

یک توییت از حساب کومار، به امضای دوست خانوادگی فیصل فاروکی، مرگ او را در روز چهارشنبه تأیید کرد. در توییت آمده: با قلبی سنگین و اندوهی عمیق، دقایقی پیش درگذشت عزیزمان را اعلام کردم.

دیلیپ کومار تنها بازمانده اش همسرش است زیرا این زوج بچه نداشتند.

پس از انتشار خبر درگذشت وی، افراد از اقشار مختلف جامعه از جمله سیاستمداران، بازیگران و ورزشکاران در شبکه های اجتماعی تسلیت گفتند.

نخست وزیر «نارندرا مودی» امروز چهارشنبه در توئیتر نوشت: «دیلیپ کومار» به عنوان یک افسانه سینمایی یاد خواهد شد. او از درخشش بی نظیری برخوردار شد، به همین دلیل مخاطبان نسلهای مختلف شیفته آن شدند. درگذشت او برای دنیای فرهنگی ما ضایعه ای بزرگ است. تسلیت به خانواده، دوستان و ستایشگران بیشمارش.

آمیتاب باچان ، یکی دیگر چهره اسطوره بالیوود، در توئیتر خود نوشت: من با او به یک موسسه می رفتیم و به شدت از غم فقدانش غمگین هستم.

وی نوشت: هر زمان که تاریخ سینمای هند نوشته شود، همیشه قبل از دلیپ کومار و بعد از دلیپ کومار خواهد بود.