نصر الشمری، سخنگوی رسمی جنبش النجباء در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی المسیره با بیان اینکه موضع رسمی دولت عراق در واکنش به حملات هوایی اخیر آمریکا در سطح مورد انتظار نبود، گفت: حضور آمریکایی‌ها در عراق غیرقانونی است و دولت عراق پس از خروج نظامیان آمریکایی در سال ۲۰۱۱، خواهان ورود هیچ نیروی خارجی به خاک عراق نبوده است. ادامه حضور آمریکا در عراق پس از حملات سنگینی که علیه مستحکم‌ترین پایگاه‌های آن انجام گرفت، دشوار شده است. آمریکایی‌ها به دنبال راهی برای خروج از عراق با کمترین میزان خسارت هستند.

وی در ادامه تأکید کرد: اگر گروه‌های مقاومت در عراق از سوی هر طرفی هدف قرار گیرند، پاسخ دردناکی به دشمن آمریکایی داده خواهد شد. آمریکا از طریق طرف‌های میانجی اعلام کرده است به مهلتی برای خارج کردن ۲۰۰۰ نظامی خود نیاز دارد و ما این اظهارات را تلاش برای اتلاف وقت می‌دانیم.

گروه‌های مقاومت عراق خروج فوری نظامیان آمریکایی را خواستارند. در صورتی که این خواسته محقق نشود، ما به هیچ تعهدی پایبند نخواهیم بود و قادر به اجبار آمریکا به خروج هستیم آنگونه که پیشتر نیز چنین کاری کرده ایم و در روز‌های آینده قدرت مقاومت برای هدف قرار دادن منافع آمریکا در عراق اثبات خواهد شد.

الشمری تصریح کرد: حملات وحشیانه آمریکا به مواضع الحشد الشعبی بیانگر احساس آمریکایی‌ها به ضرورت انتقام از نیرویی است که داعشِ ساخته دست آن‌ها را شسکت داده است. آمریکا بیش از هر طرفی از امکانات و توان مقاومت برای خسارت زدن به منافع آمریکا در منطقه آگاه است.

وی ادامه داد: حمله به گروه‌های مقاومت و دشمنی و تحرک علیه آن نشان می‌دهد دشمن بهتر از هر کسی می‌داند مقاومت عراق بخشی اصلی از معادله آزادسازی قدس است. بر همین اساس است که بخشی از حملات علیه مواضع الحشد الشعبی توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی انجام می‌گیرد. ما آرمان قدس را مسئله محوری خود می‌دانیم و با وجود چالش آفرینی‌های خطرناک آمریکا و رژیم صهیونیستی، همیشه در این جبهه و محور خواهیم ماند.

سخنگوی النجباء در پایان گفت: به دشمن آمریکایی می‌گوییم ما صاحبان خاک عراق هستیم و سنت معمول جهان بر این اساس است که صاحبان سرزمین‌ها ماندگارند و اشغالگران چه به اختیار خود و چه با اجبار و قبول شکست اخراج خواهند شد. آمریکایی‌ها با وجود حضور ۳۰۰ هزار نظامی و هزاران جنگنده و تانک در عراق، شسکت خورده خارج شدند و اکنون با وجود تنها چند هزار نظامی نمی‌توانند معادله خود را بر عراق تحمیل کنند. ما در عراق حضور داریم و پیروز خواهیم شد. مقاومت عراق تنها نیست بلکه بخشی از محور مقاومتی است که همه طمع ورزی‌ها و اهداف آمریکا را در منطقه نابود خواهد کرد.