در حالی که تشدید تنش‌های مرزی اخیر بین نظامیان جمهوری آذربایجان و ارمنستان خبرساز شده است، ایروان روایت امروز چهارشنبه باکو درباره تجاوز مرزی نیروهای ارمنستانی را رد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع ارمنستان به بیانیه وزارت دفاع جمهوری آذربایجان درباره تجاوز مرزی نظامیان ارمنستانی واکنش نشان داد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان امروز (چهارشنبه) مدعی تجاوز مرزی حدود ۴۰ نظامی ارمنستانی به خاک این کشور شد.

در بیانیه این وزارتخانه اعلام کرد، شامگاه سه‌شنبه حدود چهل نظامی ارمنستانی به‌صورت غیرقانونی وارد قلمرو سرزمینی این کشور شدند و ارتش جمهوری آذربایجان با اقدام به‌موقع، نظامیان ارمنستانی را مجبور به عقب‌نشینی کرد.

وزارت دفاع ارمنستان این بیانیه و روایت جمهوری آذربایجان را رد کرد.

وزارت دفاع ارمنستان تصریح کرد: «وزارت دفاع آذربایجان یک بار دیگر اطلاعات نادرست منتشر کرد و مدعی شد که ۴۰ نفر از اعضای نیروهای مسلح ارمنستان عبور کردند».

این وزارتخانه افزود، نظامیان ارمنستان چه در تاریخ اول ژوئن یا قبل از آن از مرز آذربایجان عبور نکردند.

چند ماه بعد از پایان جنگ قره باغ، جدال مرزی اخیر بین باکو و ایروان طی روزهای گذشته باعث تشدید تنشهای مرزی میان دو کشور شده است.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان چهارم آبان ۱۳۹۹ بعد از ۴۴ روز درگیری، با وساطت روسیه بر سر آتش‌بس در منطقه قره‌باغ کوهستانی به توافق رسیدند. بر اساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان در «آغ‌دام»، «کلبجر» و «لاچین» را تخلیه کند و کریدوری زمینی از نخجوان به جمهوری آذربایجان ایجاد کند.