الله وردی دهقانی ، نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «پارس نیوز» بابیان تحلیل جنگ و تحولات اخیر بین فلسطین و رژیم صهیونیستی، پیرو پاسخ امروز رهبر انقلاب به رهبران مقاومت فلسطین و بیان اینکه «دلهای ما با شماست؛ پیروزی نهایی را خواهید دید» بیان کرد: پیروزی مردم فلسطین را خدمت همه امت اسلامی، مردم ستم دیده فلسطین و جبهه مقاومت تبریک عرض می‌کنم. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند این پیروزی‌ها یکی از برکات خون شهید سلیمانی است که دست مبارزان فلسطین را پر کردند.

وی افزود: شاهد بودیم در این مدت مردم فلسطین به فناوری‌های پیشرفته‌تری دست پیدا کردند و توانستند روی پای خودشان بایستند و با موشک‌های دوربرد و به‌روزی که توانست از گنبد آهنین رژیم صهیونیستی عبور کند، امنیت صهیونیست‌ ها را در تمام نقاط سرزمین اشغالی به خطر انداخت.

دهقانی گفت: رژیم صهیونیستی تابه‌حال به دلیل مزیت تسلیحاتی که داشت و کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس و کشورهای مستکبر دیگر از آن‌ها به صورت همه‌جانبه حمایت می‌کرد توانسته بود مردم فلسطین را در غزه و بخش‌های دیگر مورد حملات ظالمانه قرار دهد.

*اسرائیل فهمید اگر وحشتی ایجاد کند امنیتش به خطر می‌افتد

نماینده ورزقان تأکید کرد: اما امروز این را می‌دانند و می‌فهمند که اگر وحشتی ایجاد کنند و امنیت شهروندان فلسطینی به خطر بیفتد در مقابل امنیت صهیونیست‌ها نیز به خطر خواهد افتاد و تقریباً این روند موازنه قدرت را به سمت مقاومت و فلسطین سنگین‌تر کرده است. هرچقدر هم که زمان بگذرد فلسطینیان مجدداً می‌توانند موشک های پیشرفته‌تر و سلاح‌های بروزتری استفاده کنند.

او تصریح کرد: موضوع مهم این بود که فلسطینی‌ها توانستند دفاع موشکی صهیونیست‌ها را به هم بریزند و ابزاری برای تحقیر رژیم صهیونیستی داشته باشند و مراکز حساس آن‌ها را هدف قراردادند. قطعاً از این به بعد اسرائیل هیمنه پوشالی خود را بیش از گذشته از دست داده‌اند.

دهقانی در انتها خاطرنشان کرد که پیروزی مردم فلسطین درسی برای جهان عرب و سردمداران ترسوی و خودباخته است که در مقابل این رژیم غاصب سر تعظیم فرود آورده‌اند و ملت‌ها را بیدارتر خواهد کرد تا ان شاالله این پرونده رژیم به عنوان یک غده سرطانی در منطقه بسته شود.