ائتلاف الفتح عراق به رهبری هادی العامری اعلام کرد که نخستین کنفرانس حمایت از مقاومت فلسطین را در بغداد برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «محمود الربیعی» عضو ائتلاف الفتح عراق خبر داد که این ائتلاف قرار است شنبه آینده کنفرانسی را در حمایت از مقاومت ملت مجاهد فلسطین و ایستادگی قهرمانانه آن در برابر رژیم اشغالگر و جنایتکار صهیونیستی برگزار کند.

الربیعی با اشاره به ادامه حمایت‌های ائتلاف الفتح از مقاومت فلسطین گفت: این موضع الفتح برخاسته از اعتقاد آن به عدالت آرمان فلسطین و سپس بعد اسلامی و انسانی بزرگ آن و در راستای اجرای دستورات مرجع عالیقدر شیعه است که بر لزوم حمایت کامل از ملت فلسطین و مقاومت دلیرانه آن تاکید کرد.

این مسئول ائتلاف الفتح با اشاره به حضور شخصیت‌های متعدد سیاسی و دیپلماتیک و نخبکان فرهنگی و رسانه ای در این کنفرانس گفت: در مقطع پیش رو سلسله کنفرانس های علمی، حقوقی، رسانه ای و جشنواره ها و تجمع های مردمی در حمایت از مقاومت برگزار خواهد کرد.

 محمد البلداوی عضو دیگر ائتلاف الفتح در پارلمان عراق هم تاکید کرد که حضور این ائتلاف در تجمع بزرگ ضد صهیونیستی در بغداد تنها برنامه آن در حمایت از فلسطین نبوده و فعالیت های و نشست های مختلفی را با دولت و طرف های ذیربط داخلی و خارجی برای حمایت از فلسطین و مقاومت ترتیب خواهد داد.

البلداوی تاکید کرد: تجمع های اعتراضی در بغداد و استان ها برای اعمال فشارو توقف خونریزی های رژیم اسرائیل علیه ملت فلسطین ادامه خواهد داشت و جمع آوری کمک های مالی و بشردوستانه برای ملت فلسطین نیز توسط ائتلاف الفتح ادامه خواهد داشت.

میدان التحریر بغداد عصر دیروز شنبه شاهد تجمع گسترده هزاران نفر در حمایت از مردم فلسطین بود.

دفتر آیت‌الله سیستانی نیز روز چهارشنبه هفته گذشته در بیانیه‌ای از تمامی ملت‌های آزاد جهان خواسته بود تا از هر طریقی که می‌توانند فلسطینی‌ها را در جهت احقاق حقوقشان یاری کنند.